Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Zdewastował autobus miejski, miał ponad 2,5 promila alkoholu

Dodano: 10.06.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który uszkodził autobus komunikacji miejskiej. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Straty oszacowano na blisko 50 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w piątek po północy. Policjanci patrolujący ulicę Lisa Kuli zauważyli rozsypane na jezdni, potłuczone szkło. Kilkanaście metrów dalej, na przystanku autobusowym zauważyli autobus z powybijanymi szybami. Kierowca poinformował mundurowych, że podczas kursu jeden z pasażerów „nagle, bez żadnego powodu, używając awaryjnego młotka do otwierania szyb, rozbił 3 okna i uszkodził drzwi”.

Funkcjonariusze, po ustaleniu rysopisu podejrzanego, rozpoczęli jego poszukiwania. W rejonie ulicy Moniuszki, zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Na rękach odzieży miał widoczne ślady krwi. Zatrzymali go.

W trakcie wykonywania czynności, ustalono że podejrzany to 39-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Mężczyzna był pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, okazało się, że 39-latek jest poszukiwany przez zielonogórską policję do ustalenia miejsca pobytu, a także ma do odbycia 15 dniową karę zastępczą pozbawienia wolności, za popełnioną w przeszłości kradzież, którą orzekł Sąd Rejonowy w Nowej Soli.

Reklama

Zatrzymany, po wstępnym zaopatrzeniu medycznym został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Po zebraniu materiału dowodowego, policjanci ustalili, że straty jakie spowodował mieszkaniec województwa lubuskiego, zostały wycenione na kwotę ponad 49 500 złotych.
39-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, do popełnienia którego się przyznał, przeprosił za swoje zachowanie i zobligował się do naprawienia wyrządzonej szkody.

O losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend zlot foodtrucków w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend na skwerze Millenium Hall znów zaparkują ciężarówki z jedzeniem. 

Rzeszów

Wniosek ZRID na przebudowę ronda Pobitno złożony

​RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku przebudowy ronda Pobitno. Na ręce wojewody trafił wniosek o zezwolenie na realizację tej inwestycji. Służby wojewody mają 90 dni na wydanie decyzji ZRID.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej, w rejonie mostu Narutowicza

RZESZÓW. Do piątku 21 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej, na odcinku od mostu im. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Warzywną.

Rzeszów

Policyjny pościg za kierowcą. Potrącił matkę z dzieckiem i uciekł

RZESZÓW. 28-letni kierowca opla potrącił na przejściu dla pieszych matkę z dzieckiem i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna nie miał prawa jazdy i był objęty zakazem prowadzenia pojazdów.  

Rzeszów

Część ul. Mickiewicza tylko dla pieszych i rowerzystów

RZESZÓW. Na kilkudziesięciometrowym odcinku ul. Mickiewicza wprowadzono zakaz ruchu samochodów.

Rzeszów

Na os. Miłocin powstanie tężnia solankowa. Ruszył przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Będzie to jedyne takie miejsce w Rzeszowie. Inwestycja postanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W piątek utrudnienia w ruchu w rejonie mostu Karpackiego

RZESZÓW. Kolejne utrudnienia w związku z budową kładek rowerowych w Rzeszowie. Tym razem wyłączony zostanie pas ruchu w rejonie mostu Karpackiego.

Rzeszów

Konrad Fijołek przedstawił wizję "Nowego Centrum Rzeszowa"

RZESZÓW. "Chciałbym zapowiedzieć całkiem nowe podejście do centrum Rzeszowa" - mówił Konrad Fijołek podczas środowej konferencji prasowej.

Reklama