Rzeszów - Sobota, 14.03.2026
Reklama

Zła jakość powietrza w Rzeszowie i powiecie. Obowiązuje alert 2. stopnia

Dodano: 27.01.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Wojewódzkie Centrum Zarządza Kryzysowego wprowadziło 2 stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim. Alert obowiązuje od godz. 8:00 do godz. 24:00.

We wtorek, 27 stycznia 2026 r.w Rzeszowie prognozowana jest niekorzystna jakość powietrza związana z pyłem zawieszonym PM10.

Dla miasta i całego powiatu wydano komunikat 2 stopnia o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania – 100 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Jako przyczynę złej jakości powietrza w stolicy Podkarpacia, WCZK podaje "warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego i transportu".


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

„To warto zobaczyć. To warto kupić” - jesienna edycja giełdy minerałów w Rzeszowie

RZESZÓW. Wyjątkowe minerały, skamieniałości z najdalszych zakątków świata, unikatowa biżuteria oraz nietypowa galanteria – m.in. takie skarby będzie można nabyć podczas weekendowej giełdy minerałów w Rzeszowie.

Rzeszów

Przyniesiesz „elektrograty” dostaniesz kwiaty. Weekendowa akcja rzeszowskiego marketu budowlanego

RZESZÓW. Rzeszowski sklep Castorama po raz kolejny organizuje proekologiczną akcję pod hasłem "Kwiaty za elektrograty".

Rzeszów

Na 5 dni zamkną parking i fragment ulicy w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z organizacją festiwalu kulinarnego Karpaty na Widelcu, przesz pięć dni jeden z parkingów oraz fragment ulicy w centrum Rzeszowa będą zamknięte dla zmotoryzowanych.

Rzeszów

Młodociany „diler” został zatrzymany przez policjanta w cywilu na rzeszowskich bulwarach

RZESZÓW. W dzień wolny od pracy jeden z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie napotkał młodego sprzedawcę narkotyków, na bulwarach w Rzeszowie. Młody przestępca prosił nieznajomego, by upewnił się, że na moście nie...

Rzeszów

Regionalne produkty prosto od producentów. W sobotę Podkarpacki Bazarek w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 100 wystawców z Podkarpacia wystawi swoje produkty podczas najbliższego Podkarpackiego Bazarku, który odbędzie się w sobotę, 20 września w Rzeszowie.

Rzeszów

Rzeszowska Plaza obchodzi 20-lecie. Z okazji urodzin przygotowano moc atrakcji

RZESZÓW. 20 września 2025 r. Centrum Handlowe Plaza Rzeszów obchodzi swoje 20. urodziny. Z tej okazji porzygotowano liczne atrakcje dla klientów, w tym wyste[y artystyczne i konkursy.

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności [PROGRAM]

RZESZÓW. Już po raz dziewiętnasty stolica Podkarpacia przyłącza się do akcji Europejskiego Tygodnia Mobilności, czyli kampanii dotyczącej zrównoważonej mobilności.

Reklama