Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Zlikwidowano nielegalną wytwórnie tytoniu. Zatrzymano dwóch rzeszowiaków

Dodano: 02.05.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Ponad 196 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniowej oraz liści tytoniu, zabezpieczyli policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą komendy miejskiej, w nielegalnej wytwórni. Trzy osoby zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą uzyskali informację o mężczyznach wytwarzających tytoń bez znaków akcyzy. W podrzeszowskiej miejscowości mężczyźni mieli również przechowywać znaczne ilości tytoniu i krajanki tytoniowej.

Policjanci zweryfikowali uzyskane informacje i w poniedziałek pojechali pod ustalony adres. Około 21 zauważyli peugeota, którym przyjechało 3 mężczyzn. Funkcjonariusze zatrzymali samochód i wylegitymowali znajdujące się w nim osoby. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Rzeszowa w wieku 31 i 22 lat oraz 30-letni mieszkaniec gminy Czudec.
Reklama
W samochodzie policjanci znaleźli ponad 30 kg krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy. Następnie przeszukali budynek mieszczący się pod tym adresem. Tam znaleźli kolejne 47,5 kg krajanki tytoniowej oraz 118 kg suszu tytoniowego, również bez znaków akcyzy. Oprócz tytoniu policjanci znaleźli, elektryczną maszynę do jego rozdrabniania oraz wagę.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn i zabezpieczyli znaleziony tytoń, maszynę oraz wagę, łącznie ponad 196 kg nielegalnego tytoniu. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyliczyli na ponad 116, 5 tysięcy złotych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci przedstawili wszystkim zatrzymanym zarzuty nielegalnej produkcji i posiadania tytoniu i bez znaków akcyzy skarbowej. Za te przestępstwa grozi im kara grzywny.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dyrektor PGE EC o władzy szantażującej za pośrednictwem mediów komisje przetargową ws. odbioru odpadów

RZESZÓW. Dyrektor PGE EC problemu z odpadami nie widzi i dziwi się mediom tak radykalnej reakcji na wieść o rozpoczęciu przetargu.

Rzeszów

1 grudnia parkingi w rejonie hali Podpromie czasowo zamknięte

RZESZÓW. W pierwszy dzień grudnia, Automobilklub Rzeszowski, już po raz drugi, zorganizuje Moto-Mikołajki.

Rzeszów

ZAKSA po tie-breaku. Punkt na pocieszenie dla Resovii

RZESZÓW. Asseco Resovia Rzeszów przegrała w meczu 7. Kolejki PlusLigi z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3.

Rzeszów

Koreański Sacheon kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Póki co trwają rozmowy

RZESZÓW. Władze miasta podróż do Korei południowej planują na wiosnę.

Rzeszów

PKS Rzeszów przywróci pięć kursów, które wcześniej miały zostać zawieszone

RZESZÓW. PKS Rzeszów dogadał się z samorządami gmin i przywróci pięć linii, które miały być zawieszone od 1 grudnia.

Rzeszów

Miejska sieć ciepłownicza skorzysta z pomocy finansowej PGE Energia Ciepła

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła  z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Rzeszowie zainwestuje 9,5 mln zł w rozwój ciepła sieciowego w Rzeszowie.

Reklama