Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Zmiana na stanowisku prezesa zarządu lotniska w Jasionce

Dodano: 24.06.2019 r.

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
RZESZÓW. Nowym prezesem zarządu został Adam Hamryszczak. Jego kadencja potrwa 3 lata. Michał Tabisz został wiceprezesem zarządu.

Rada Nadzorcza na posiedzeniu w dniu 19 czerwca 2019 r. przyjęła uchwały powołujące na wspólną 3-letnią kadencję Zarząd Spółki Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o. w następującym składzie: Adam Hamryszczak – Prezes Zarządu oraz Michał Tabisz – Wiceprezes Zarządu.

Nowo powołani członkowie Zarządu Spółki obejmą funkcje z dniem 22 czerwca br. Nowy prezes jest prawnikiem. Od listopada 2015 r. pełnił  funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, a od 18 stycznia 2018 r. do 4 czerwca 2019 r. na tożsamym stanowisku w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Odpowiadał między innymi za realizację programów:  Inteligentny Rozwój, Polska Wschodnia  oraz międzynarodowych programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej na lata 2014-2020. Pełnił również funkcje członka Stałego Komitetu  Rady Ministrów.
Reklama
W 2008 r. związał się z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, początkowo z Departamentem Wspierania Przedsiębiorczości. Następnie pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego, a od lipca 2014 r. dyrektora Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym  Województwa Podkarpackiego na lata 2014-20.

Ukończył studia magisterskie prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz uzyskał tytuł magistra administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stypendysta Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w Łodzi.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Łoś na ulicach Rzeszowa. Nietypowa interwencja policjantów

RZESZÓW. Zwierzę zostało zauważone dziś rano, przed godz. 5:00 na terenie komendy wojewódzkiej policji w Rzeszowie, przy ul. Dąbrowskiego

Rzeszów

Szeregówki na osiedlu Biała nie grożą zawaleniem. Są wyniki kontroli PINB

RZESZÓW. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Rzeszowa, poinformował o stanie technicznym budynków.

Rzeszów

Policyjny dron nad rzeszowskim rondem ujawnił 20 wykroczeń

RZESZÓW. Po raz kolejny funkcjonariusze z rzeszowskiej drogówki patrolowali rondo w rejonie hipermarketu E. Leclerc. W niespełna trzy godziny, oko policyjnej kamery, zarejestrowało 20 wykroczenia.

Rzeszów

84-letni mężczyzna zginął w pożarze traw

WÓLKA NIEDŻWIEDZKA. Pięć zastępów straży pożarnych gasiło pożar nieużytków w Wólce Niedźwiedzkiej. W pożarze zdarzeniu 84-letni mężczyzna.

Rzeszów

Znana marka otworzyła salon przedłużania włosów w Rzeszowie

RZESZÓW. Hollywood Hair, marka będąca liderem na polskim rynku przedłużania włosów i posiadająca własnej produkcji suplementy, kosmetyki i akcesoria do włosów, ich stylizacji i skóry głowy, otwiera w stolicy Podkarpacia swój trzynasty...

Rzeszów

Zbiórka dla rodzin poszkodowanych w pożarze domków na osiedlu Biała

RZESZÓW. Caritas Diecezji Rzeszowskiej prowadzi zbiórkę na rzecz mieszkańców domków na osiedlu Biała, którzy w sobotnim pożarze stracili dorobek życia.

Rzeszów

Dachowanie renault clio w Kamieniu. Kierowca uciekał przed policją

RZESZÓW. 40-letni mężczyzna kierujący samochodem marki renault clio, w trakcie ucieczki przed policjantami, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. 40-latek trafił do szpitala. Z popełnione wykroczenia, uzbierał łącznie 239 punktów karnych.

Rzeszów

Pożar szeregówek na osiedlu Biała w Rzeszowie. Spłonęło siedem domów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Służby cały czas pracują na miejscu pożaru budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej przy ul. kard. Karola Wojtyły na osiedlu Biała.

Reklama