Rzeszów - Wtorek, 14.07.2026
Reklama

Zmiana organizacji ruchu na S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka

Dodano: 14.07.2026 r. / Redakcja

 S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka / fot. GDDKiA
S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka / fot. GDDKiA

We wtorek, 14 lipca br. około godz. 12:00 na rozbudowywanej drodze ekspresowej S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka, na odcinku od Stobiernej do węzła Jasionka, nastąpi zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia potrwają do końca września.

Wymiana nawierzchni, budowa ekranów

Jak przekazał Bartosz Wysocki z biura prasowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zmiana związana jest z realizacją kolejnego etapu inwestycji, który będzie polegał na wymianie nawierzchni na istniejącej jezdni oraz budowie ekranów akustycznych.

Ruch po nowej jezdni

W związku z prowadzonymi pracami ruch zostanie przełożony na nowo wybudowaną jezdnię po wschodniej stronie trasy, na odcinku około 3,5 km – od końca odcinka dwujezdniowego w Stobiernej do węzła Jasionka. Tu również utrzymany zostanie ruch po jednym pasie w każdym kierunku.

Wprowadzona zmiana umożliwi kontynuację prac na dotychczas użytkowanej jezdni. Zgodnie z harmonogramem taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca września br.

Apel GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwracanie uwagi na oznakowanie tymczasowej organizacji ruchu oraz stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Reklama

S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka

Po rozbudowie odcinek S19 między węzłami Sokołów Małopolski Północ i Jasionka zyska dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, pas awaryjny (2,5 m) i pobocza. Dziś jest tam jezdnia trzypasowa w układzie 2+1, bez rozdzielenia kierunków jazdy. Nośność docelowa: 11,5 t/oś. Węzły nie wymagają rozbudowy — mają już docelowy przekrój.

Powstaną m.in. ponad 155-metrowa estakada w Nienadówce, dwa wiadukty, trzynaście przejść dla zwierząt, ponad 3 km ekranów akustycznych oraz zbiorniki retencyjne.

Dostosowane zostaną istniejące obiekty inżynierskie, drogi poprzeczne, cieki wodne i infrastruktura techniczna.

MOP Stobierna (kierunek Lublin) zostanie rozbudowany do kategorii II, co w przyszłości umożliwi budowę stacji paliw i obiektów gastronomiczno-handlowych. Istniejąca stacja przy dawnej DK19 w Stobiernej zostanie podłączona do S19.

Cel inwestycji to zapewnienie przekroju 2x2 na całej polskiej części Via Carpatia i likwidacja wąskiego gardła utrudniającego ruch tranzytowy oraz dojazd do Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Portu Lotniczego w Jasionce.

Odcinek realizowany jest w systemie Projektuj i buduj w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. Koszt: 272 830 814,75 zł. Zakończenie prac planowane na II połowę 2026 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Waldemar Szumny trzecim wiceprzewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Podczas IV sesji Rady Miasta zdecydowała się na wybór trzeciego wiceprzewodniczącego rady. Został nim radny Prawa i Sprawiedliwości, Waldemar Szumny.

Rzeszów

10 autobusów elektrycznych lada dzień wyjedzie na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Autobusy będa obsługiwać linie 0A i 0B.

Rzeszów

Palił marihuanę prowadząc samochód. Na ul. Rejtana mężczyznę zauważył policjant

RZESZÓW. Do tej nietypowej interwencji doszło w poniedziałek ok. godz. 12.30.

Rzeszów

Chcą przenieść Dzwon Niepodległości na Plac Farny

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta, radni Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali wniosek jaki na ich ręce złożył Związek Strzelecki "Strzelec".

Rzeszów

Zatrzymano kuriera, który okradał zamówione przez siebie przesyłki

RZESZÓW. Z przesyłek wyjmował zegarki, a przesyłkę, po przepakowaniu, zwracał jako nieodebraną.

Rzeszów

Prof. Shimon Redlich doktorem honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Prof. Shimon Redlich, to izraelski historyk i publicysta. Urodził się w Brzeżanach.

Rzeszów

Alarm bombowy w biurze PSL w Rzeszowie. Ewakuowano 191 osób

RZESZÓW. Do biura PSL, przy ul. Ofiar Getta wysłano email z informacją o bombie w budynku. Ewakuowano 191 osób.

Rzeszów

Trwa sesja Rady Miasta. O czym dyskutują radni?

RZESZÓW. Na dzisiejszej sesji Rady Miasta radni zajmą się m.in. ustaleniem stawek za korzystanie z parkingu przy ul. Dworaka, projektem uchwały w sprawie rozbudowy skrzyżowań oraz stworzeniem w mieście nowego...

Reklama