RZESZÓW. Od 4 sierpnia br. na ul. Krakowskiej, w rejonie wieżowców KrakoVska, obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Deweloper, spółka Bryksy, przebudowuje istniejący tam układ komunikacyjny. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.
W ramach zadania pn. „Przebudowa istniejącego układu komunikacyjnego poprzez przebudowę ulicy Krakowskiej w istniejącym pasie drogowym DK94, z przebudowa dróg dla rowerów i chodników, przebudową skrzyżowania ulicy Krakowskiej i ulicy Kotuli oraz budowa zjazdu zwykłego w Rzeszowie” wykonana zostanie m.in. przebudowa około 275-metrowego odcinka ul. Krakowskiej, budowa zjazdu oraz budowa sygnalizacji świetlnej.
Prowadzone tam obecnie prace obejmują jeden z etapów. W jego ramach rozbierana jest część nawierzchni likwidowanych pasów ruchu na wlocie ul. Kotuli. Teren na którym prowadzone są prace, został oddzielony od chodnika, po którym odbywa się ruch pieszych.
RZESZÓW. Porządek obrad zapowiada długą debatę radnych. Wśród tematów: absolutorium, dopłaty dla mieszkańców oraz projekt uchwały zwiększający ceny biletów komunikacji miejskiej.
25 maja w malowniczym Bristol Tradition & Luxury Hotel położonym w centrum starówki rzeszowskiej odbyła się konferencja Rzemiosło IT, jedyne tego typu programistyczne wydarzenie w Polsce wschodniej poświęcone tematyce „ Software Craftsmanship”.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz