Rzeszów - Piątek, 24.05.2024
Reklama

Zmiana organizacji ruchu na ul. Warszawskiej: zamknięta ul. Myśliwska, objazdy MPK

Dodano: 19.10.2023 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Od piątku, 20 października nastąpi ważna zmiana na przebudowywanej ul. Warszawskiej w Rzeszowie. Ma to związek z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni w rejonie skrzyżowania z ul. Myśliwską. Nastąpi zmiana w kursach MPK.

Do poniedziałku 23 października 2023 r. ul. Myśliwska - na odcinku od przejazdu kolejowego do ul. Św. Huberta - będzie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych termin zamknięcia może ulec przesunięciu.

Na czas zamknięcia przejazdu przez ul. Myśliwską, kierowcy samochodów do 3,5 tony, chcący dojechać do osiedli Miłocin Św. Huberta, Pogwizdów Nowy lub też z nich wyjechać będą musieli korzystać z ulicy Borowej. Samochody cięższe będą korzystały z dróg powiatowych w miejscowościach Rudna Mała oraz Rudna Wielka.

Zmiany nastąpią również w kursach autobusów MPK. Kursy linii nr 8 do Rudnej Wielkie, zostaną skrócone do przystanku Warszawska / Borowa 08, natomiast kursy do ul. Sikorskiego będą wykonywane od przystanku Warszawska / Borowa 07.  Trasy linii nr 20 i nr 57 zostaną poprowadzone przesz Rudną Małą.

Na czas utrudnień, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchomi linię zastępczą  „Z” kursującą na trasie: Warszawska – Rudna Mała – Rudna Wielka – Pogwizdowska – Myśliwska – Rudna Wielka – Rudna Mała – Warszawska.

Przebudowa ul. Warszawskiej jest jedną z największych inwestycji trwających obecnie w Rzeszowie. Jej wartość to ponad 33 mln zł. Zakres prac obejmuje rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka drogi, od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa. Częścią tego przedsięwzięcia jest także rozbudowa skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowa odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej. Zadanie obejmuje także budowę chodników, ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowę zatok autobusowych, oświetlenia drogowego oraz budowę kanalizacji deszczowej.
Reklama
Do chwili obecnej wykonawca – firma Starbag zakończyła prace przy budowie konstrukcji nowej jezdni, na której ułożono warstwy bitumiczne - podbudowę i warstwę wiążącą. Dodatkowo została ułożona nawierzchnia na jezdni wschodniej, wybudowano zatoki autobusowe. Przeprowadzono roboty na przejeździe kolejowo - drogowym polegające na wykonaniu urządzeń sterowania ruchem, poszerzeniem przejazdu kolejowego wraz z przebudową przepustu i odtworzeniem konstrukcji drogowej. Zakończono także m.in. prace przy budowie kanalizacji deszczowej.

Dobiegają końca prace przy budowie ścieżki pieszo -  rowerowej, gdzie wykonano całość konstrukcji oraz ułożono nawierzchnię ścieralną. Trwają prace brukarskie przy budowie chodników oraz przy budowie zjazdów. 

Zaawansowanie robót na chwilę obecną wynosi ok. 78 % wartości robót.

Wykonawcą prac jest firma Strabag. Inwestycja o wartości 33,5 mln zł współfinansowana jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Przebudowa ul. Warszawskiej ma zakończyć się w grudniu tego roku.

Poniżej kilka aktualnych zdjęć z przebudowy ul. Warszawskiej. Więcej znajdziecie w naszym serwisie FOTO.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

PRZEKAZANO PLAC BUDOWY

Strabag rozpoczyna rozbudowę ulicy Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce ruszy budowa przedłużenia ul. Wyspiańskiego do projektowanej drogi KDZ na osiedlu Kotuli. Wykonawcy inwestycji, firmie Strabag, przekazano już plac budowy.

Ostrzeżenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Rzeszowie

Choroba zakaźna pszczół w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Już wkrótce, na rzeszowskich osiedlach oraz w sąsiadujących z Rzeszowem gminach, pojawią się tabliczki informacyjne ostrzegające przed chorobą zakaźną pszczół o treści: ,, UWAGA! Obszar zapowietrzony - zgnilec amerykański pszczół”.

Rzeszów

W czwartek więcej policjantów na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 23 maja 2024 r. funkcjonariusze ruchu drogowego przy wsparciu policjantów z komisariatów rzeszowskiej komendy będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Rzeszów

Wysoka kara dla 29-letniego traktorzysty. Uszkodził zaporę na przejeździe kolejowym w Rzeszowie

RZESZÓW. 29-letni traktorzysta wjechał na przejazd kolejowy, w momencie kiedy zaczęły zamykać się rogatki. Podczas opuszczania przejazdu, uszkodził opadającą zaporę. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym....

Rzeszów

Poszedł do szpitala na zabieg z mefedronem i MDMA. Grozi mu 3 lata więzienia

RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec Rzeszowa, zgłosił się do jednego ze szpitali na planowy zabieg. W trakcie pobytu w placówce, personel znalazł przy nim niedozwolone substancje. O sprawie poinformowano policję. 37-latkowi grozi kara do...

Reklama