Rzeszów - Środa, 15.07.2026
Reklama

Zmiany na rzeszowskich przystankach. Nowe wiaty, stojaki rowerowe i pylony na rozkłady

Dodano: 14.07.2026 r. / Redakcja

Przystanek autobusowy przy ul. Piłsudskiego / fot. Archiwum RESinet.pl
Przystanek autobusowy przy ul. Piłsudskiego / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto zainwestuje kilkanaście milionów złotych w modernizację kilkuset rzeszowskich przystanków autobusowych. Do przetargu na realizację tego zadania zgłosiło się pięć firm. Wszystkie oferty mieszczą się w założonym budżecie, tj. 18,9 mln zł. Projekt jest dofinansowany z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021–2027.

Jak przekazał w mediach społecznościowych Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, obecnie trwa analiza zgłoszonych ofert. Po jej zakończeniu, jeszcze tego lata, zostanie wybrany wykonawca inwestycji. Prace mają rozpocząć się niezwłocznie po podpisaniu umowy.

Zadaniem zwycięskiej firmy będzie montaż 140 nowych wiat przystankowych (3 modułowych), 150 stojaków rowerowych (U-kształtnych) oraz 50 podświetlanych pylonów z gablotami na rozkłady jazdy. Inwestycja obejmie również przebudowę części peronów.

Nowe wiaty pojawią się m.in. przy ulicach Budziwojskiej, Dębickiej, Matysowskiej, Pogwizdowskiej, Potockiego, Staroniwskiej, św. Rocha, Załęskiej i Zawiszy Czarnego. Będą wyposażone w ławki, oświetlenie, gabloty z rozkładami jazdy oraz instalacje fotowoltaiczne.

Stojaki rowerowe pojawią się w okolicach przystanków m.in. przy ulicach Potockiego, św. Rocha, Budziwojskiej, Architektów, Jarowej, Kalinowej i Ustrzyckiej.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Walka o wolność artystyczną w Teatrze Maska trwa. Ratusz wydał oświadczenie

RZESZÓW. Pomiędzy Teatrem Maska oraz Ratuszem trwa konflikt o spektakl #chybanieja. 

Rzeszów

Środki z Ministerstwa na remont hali Podpromie dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. Termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego wyznaczono do 2021 roku.

Rzeszów

Ostatnie dni rejestracji do konkursu "web.Master podkarpacki"

Organizatorzy zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca.

Rzeszów

XI Targi Pracy WorkExpo

RZESZÓW. Targi odbędą się w dniach 5-6 marca w G2A ARENA.

Rzeszów

Pijany kierowca tira z Rzeszowa stracił panowanie nad pojazdem

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Łężyny.

Rzeszów

Kolejny krok do utworzenia Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Postępowanie na generalnego wykonawcę obiektu w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zostanie ogłoszone w tym kwartale.

Rzeszów

Od 1 marca zmieni się rozkład jazdy 7 linii autobusowych

RZESZÓW. Zmiany związane są z wydłużeniem czasu przejazdów. 

Rzeszów

Fundacja "Potrafię Pomóc" otwiera swój oddział w Rzeszowie

RZESZÓW. Otwarcie odbędzie się 28 lutego o godz. 10:00 przy ul. Piłsudskiego 9.

Reklama