Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Zmiany na WSPiA. Pojawili się m.in. nowi prodziekani

Dodano:

fot. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
fot. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
RZESZÓW. Nowe Kolegia Dydaktyczne i Centra Edukacyjne, nowi Dziekani-Dyrektorzy Kolegiów Dydaktycznych ich zastępcy oraz pełnomocnicy Rektora. To zmiany, które w ostatnim czasie wprowadziła WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa.

Uczelnią kieruje jej twórca prof. dr hab. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Wśród jego nowych współpracowników pojawiły się zarówno osoby doskonale znane studentom i pracownikom WSPiA, jak i osoby całkowicie nowe, które nie pełniły wcześniej żadnych funkcji w Uczelni.

Prorektorem ds. ogólnych jest dr Bożena Sowa, która dodatkowo pełni obowiązki dziekana - dyrektora Kolegium Zarządzania WSPiA. Prodziekanem – zastępcą dyrektora Kolegium Zarządzania została dr Agnieszka Woś. Jest to jedna z kilku nowych osób, które będą opiekowały się studentami WSPiA.

Dr Agnieszka Woś wcześniej pracowała m.in. w Ministerstwie Skarbu jako dyrektor Departamentu Spółek Kluczowych, w Polskiej Grupie Farmaceutycznej oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego jako dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego. Zasiadała w kilku radach nadzorczych (EuRoPol Gaz, Tauron, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo).

Studentami kierunku prawo w WSPiA opiekować się będzie dr Marta Pietras-Eichberger, która została prodziekanem – zastępcą dyrektora Kolegium Prawa. Dr Marta Pietras-Eichberger jest doskonale znana studentom WSPiA.

Od wielu lat pracuje jako adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego i Stosunków Międzynarodowych WSPiA. Jest specjalistką z zakresu Prawa Międzynarodowego i Prawa Unii Europejskiej. Praktycznie od początku swojej kariery naukowej związana z WSPiA. Pani Doktor jest również pełnomocnikiem Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej i Koordynatorem programu Erasmus.

Z kolei sprawami studentów kierunków „administracja” i „bezpieczeństwo wewnętrzne” zajmować się będzie dr Przemysław Niemczuk, który został dziekanem – dyrektorem Kolegium Administracji i Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPiA. Dr Przemysław Niemczuk to wieloletni wykładowca Uczelni. Jest specjalistą z zakresu administracji specjalizującym się w prawie samorządowym. Jest także członkiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Rzeszowie.
Reklama
Prodziekanem - zastępcą dyrektora Kolegium Administracji i Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który zajmie się głównie kierunkiem „BW”, został dr Jan Ziobro. Jest to kolejna nowa osoba we władzach WSPiA. Dr Jan Ziobro to były zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Czynną służbę zakończył w stopniu starszego brygadiera. Ze Strażą Pożarną związany przez ponad 30 lat. Pełnił także funkcję Komendanta PSP w Rzeszowie, Dębicy i Kolbuszowej.

W nowym roku akademickim w WSPiA powstały także dwa nowe Centra Dydaktyczne. Pierwsze to Centrum Kształcenia Praktycznego, które zajmie się organizacją studenckich staży i praktyk zawodowych. Dyrektorem tego Centrum został mgr Marek Kachaniak. Wcześniej pracował m.in. jako dyrektor Departamentu Lotnictwa w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Jest trzykrotnym mistrzem świata w lataniu precyzyjnym i rajdowym, brązowym medalistą mistrzostw świata w lataniu precyzyjnym indywidualnie oraz czterokrotnym mistrzem Polski.

Drugie nowo utworzone Centrum Dydaktyczne to Centrum Edukacji Dodatkowej, którego dyrektorem został dr Hubert Kawalec. Jest to wieloletni pracownik działu marketingu oraz wykładowca WSPiA. Dr Hubert Kawalec jest socjologiem zajmującym się zagadnieniami związanymi z funkcjonowaniem marki w świadomości społecznej. Jest ekspertem z zakresu badań społecznych, marketingu internetowego i brandingu.

Na stanowisku Prodziekana WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej pozostał dr Mirosław Kurek. Ponadto Pełnomocnikiem Rektora WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej ds. Administracji Uczelni została mgr inż. Maria Data. Pełnomocnikiem ds. kontaktów z otoczeniem Uczelni został gen. Józef Gdański (b. Komendant Wojewódzki Policji na Podkarpaciu i Warmii i Mazurach). Funkcję pełnomocnika ds. Nauki pełni prof. Krzysztof Eckhardt.

Pełnomocnikiem ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych została mgr Teresa Kubas-Hul. Pełnomocnikiem ds. organizacyjnych i wydawnictw został mgr Sławomir Szost. Pełnomocnikiem ds. organizacji procesu dydaktycznego został mgr inż. Paweł Mroczka. Pełnomocnikiem ds. komunikacji ze studentami został mgr Przemysław Pawlak. Dyrektorem biura Rektora WSPiA została mgr Magdalena Czech-Osowicz.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Powraca temat możliwej zabudowy w okolicach ul. Daliowej i ul. Lawendowej na Zalesiu

RZESZÓW. Radni Platformy Obywatelskiej chcą zamiany terenu.

Rzeszów

I runda Totolotek Pucharu Polski. Resovia jedzie do Krakowa, Stal powalczy z Pogonią Szczecin

RZESZÓW. 20 sierpnia poznaliśmy wyniki losowania I rundy Totolotek Pucharu Polski. 

Rzeszów

Bezpłatny trening dla dzieci z mistrzynią świata w kickboxingu

RZESZÓW. Aby wziąć w nich udział wystarczy wysłać zgłoszenie na adres redakcja@pro-familia.pl.

Rzeszów

Wraca temat podcieni Galerii Rzeszów

RZESZÓW. O wynikach debaty będziemy informować tuż po sesji Rady Miasta 27 sierpnia.

Rzeszów

Nielegalny tytoń i papierosy przechwycone w Rzeszowie. 51-latek usłyszał zarzuty

RZESZÓW. W trakcie przeszukania zabezpieczono prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk pojedynczych papierosów.

Rzeszów

Kolejna inwestycja w rejonie hali Podpromie. Powstanie 113 lokali mieszkalnych [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Capital Towers Residence - oto nazwa ośmiokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, który znajdzie się przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie.

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz Polska-Portugalia. Będą bezpłatne wejściówki

RZESZÓW. 9 września 2019 r. odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn U-20 Polska – Portugalia.

Rzeszów

Koniec utrudnień na wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. „Wczoraj zakończyły się pracę” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego miasta Rzeszowa.

Reklama