Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Zmiany w oddziale NFZ przy ul. Zamkowej. Są nowe stanowiska ds. promocji zdrowia i profilaktyki

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Nowe stanowisko ds. promocji zdrowia i profilaktyki powstało w Sali Obsługi w Rzeszowie przy ul Zamkowej 8. Powstał również „kącik dla najmłodszych”.

Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie jako jeden z niewielu w Polsce postanowił wyjść naprzeciw potrzebom oraz oczekiwaniom pacjentów i uruchomił od dnia 3.06.2019 r. dodatkowe stanowisko ds. promocji zdrowia i profilaktyki w Sali Obsługi w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8.

Wszystkie osoby zgłaszające się do oddziału w celu pobrania karty EKUZ czy potwierdzenia wniosku na refundację zaopatrzenia medycznego, wniosku sanatoryjnego czy też w innych sprawach realizowanych przez NFZ, mogą równocześnie skorzystać:
Reklama
W godzinach 8:00-14:30 z:
 
  • porad specjalisty pielęgniarstwa dotyczących m.in. badań profilaktycznych finansowanych przez NFZ,
  • porad w zakresie zachowań prozdrowotnych,
  • bezpłatnego pomiaru ciśnienia krwi.

W godzinach 9:00-10:00 z:
 
  • bezpłatnych porad dietetyka w kwestii prawidłowego odżywiania,
  • bezpłatnego pomiaru na analizatorze składu ciała wraz z wydrukiem.

Personel medyczny nie tylko udzieli porady, ale także przekaże materiały edukacyjne. Równocześnie POW NFZ w Rzeszowie nie zapomina o najmłodszych. Dzieci w oczekiwaniu na załatwienie sprawy przez rodzica mają możliwość zabawy w zorganizowanym dla nich „Kąciku dla najmłodszych”.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Atrakcje na wakacje" w Rzeszowie. Aż 350 wydarzeń w sezonie letnim

RZESZÓW. Poznaliśmy szczegóły wakacyjnej oferty wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych w Rzeszowie w ramach akcji „Atrakcje na wakacje”. W tym roku przygotowano aż 350 propozycji dla mieszkańców i turystów.

Rzeszów

Zderzenie czterech samochodów w centrum Rzeszowa. Dwie osoby ranne

RZESZÓW. Sprawczyni wypadku była pijana, miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Połączenie ulic Warszawskiej i Krakowskiej. Ruszył przetarg na opracowanie PFU

RZESZÓW. Otwarcie ofert zostało zaplanowane na 17 lipca. Latem tego roku wykonawca ma zostać wybrany.

Rzeszów

ZTM wymienia biletomaty w 20 autobusach

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie rozpoczął wymianę czytników w kilkudziesięciu biletomatach znajdujących się w autobusach.

Rzeszów

Miasto przyznało stypendia najzdolniejszym młodym artystom

RZESZÓW. 48 młodych artystów otrzymało stypendia Prezydenta Miasta Rzeszowa w zakresie twórczości artystycznej. Wyróżnienia wręczono podczas uroczystej gali w Teatrze Maska.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W czwartek, 22 czerwca 2023 r., odbędzie się spotkanie prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami osiedli Pobitno, Załęże i Wilkowyja.

Rzeszów

Sacheon nowym miastem partnerskim Rzeszowa

RZESZÓW. Od piątku (16 czerwca) Rzeszów ma nowe miasto partnerskie - Sacheon z Korei Południowej. Podpisaniu umowy partnerskiej towarzyszyła konferencja dla przedsiębiorców „Doing Business with South Korea”.

Rzeszów

Zakończono przebudowę przejazdu przez tory na ul. Myśliwskiej

RZESZÓW. Od piątku (16.06) od godz. 18:00 kierowcy będą mogli już korzystać z przebudowanego przejazdu przez tory na ul. Myśliwskiej w Rzeszowie. Inwestycję udało się zakończyć szybciej niż pierwotnie zakładano.

Reklama