Rzeszów - Sobota, 28.06.2025
Reklama

Zmiany w strukturze organizacyjnej Uniwersytetu Rzeszowskiego

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Senat Uniwersytetu Rzeszowskiego podjął decyzję o wprowadzeniu zmian strukturalnych na uczelni. Od 1 stycznia 2025 r. dotychczasowe kolegia zastąpione zostaną wydziałami.

Podczas ostatniego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego, które odbyło się 16 grudnia 2024 r., uchwalono nowy statut oraz pozytywnie zaopiniowano regulamin organizacyjny uczelni. Zgodnie z podjętymi decyzjami, dotychczasowe kolegia zostaną zastąpione przez wydziały. Ostatecznie będzie ich piętnaście. Zmiany wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2025 r.
W strukturze Uniwersytetu Rzeszowskiego, utrzymano Colegium Medicum, w którym funkcjonować będą cztery odrębne wydziały, co pozwoli na zachowanie specyfiki oraz wysokiej jakości kształcenia w obszarze medycyny i nauk pokrewnych.

- Wprowadzenie nowej struktury ma na celu zwiększenie efektywności zarządzania i umożliwienie bardziej lokalnego podejmowania decyzji. Osoba zarządzająca większym kolegium, obejmującym wiele dyscyplin, nie zawsze może znać szczegółowe potrzeby wszystkich obszarów naukowych” – wyjaśniał rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Adam Reich. Zdaniem rektora, dotychczasowe kolegia, choć skuteczne w koncentrowaniu się na węższych obszarach działalności, powodowały pewne problemy – szczególnie dla jednostek, które były oddzielone od głównych budynków uczelni.

Reklama

Adam Reich podkreślił również, że obowiązujące od 1 stycznia 2025 zmiany, pozwolą władzom rektorskim skoncentrować się na kwestiach ogólnouczelnianych, takich jak nauka, kształcenie, polityka naukowa, umiędzynarodowienie i reprezentowanie Uniwersytetu zarówno w kraju, jak i za granicą.

„Chciałbym bardzo mocno podkreślić, że dla mnie wszyscy studenci i pracownicy są równi, a celem reformy jest wzmocnienie poczucia jedności naszej uczelni” – powiedział rektor.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W piątek nieczynne przystanki dla linii nr 44 i 58 w Tyczynie

W związku z remontem nawierzchni ulic w Tyczynie, nieczynne będą przystanki dla linii nr 44 i 58.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowe centrum wsparcia dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. To miejsce, w którym ludzie uciekający przed wojną mogą znaleźć schronienie, uzyskać opiekę i wsparcie.

Rzeszów

Czernihów kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa

RZESZÓW. Czernihów został 16 miastem partnerskim Rzeszowa, piątym w Ukrainie. W poniedziałek podpisano umowę partnerską.

Rzeszów

Od wtorku ul. Grottgera otwarta dla ruchu

RZESZÓW. Od wtorku (21 czerwca) kierowcy znów będą mogli korzystać z ul. Grottgera. Przy ulicy wyznaczane będą miejsca postojowe kiss&ride.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa otwarto skwer im. Zdzisława Postępskiego

RZESZÓW. Skwer między ulicą Moniuszki a aleją Cieplińskiego nazwano imieniem Zdzisława Postępskiego – fotografa oraz pasjonata lotnictwa i wychowawcy młodzieży.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Jasionce. Zginęła 67-letnia piesza

JASIONKA. Do tragicznego wypadku doszło w piątek rano w Jasionce. Kierujący osobową kią potrącił pieszą. Pomimo reanimacji, kobieta zmarła.

Rzeszów

Ruszyły loty z Jasionki do Olsztyna

RZESZÓW. Stolica Warmii i Mazur to druga w tym sezonie nowa destynacja w ofercie podrzeszowskiego lotniska.

Rzeszów

Na Bulwarach budują nowy odcinek ścieżki biegowej

RZESZÓW. Zostanie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra.

Reklama