Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Zmiany w zagospodarowaniu ogródków na rzeszowskim Rynku

Dodano: 15.02.2019 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz zdecydował się na zmianę zasad, na podstawie których rok rocznie urządzane były ogródki na rzeszowskim Rynku. W nowym sezonie nie zobaczymy lodówek, zielonej wykładziny, rollbarów oraz dużych stołów.

Wygląda na to, że Ratusz na poważnie bierze się za zmianę wizerunku Rynku w Rzeszowie. Zaczęło się od zakazu sprzedaży alkoholu, teraz przyszedł czas na zagospodarowanie ogródków letnich.

Przypomnijmy, że tegoroczny sezon ogródkowy trwać będzie od 10 kwietnia do 15 października. Zgodnie z postanowieniami Ratusza znikną dobrze znane lodówki z alkoholem, zielona wykładzina, rollbary oraz duże stoliki, które docelowo zostaną zastąpione mniejszymi.

Do 31 zmniejszy się sama liczba ogródków, a całkowicie znikną te, które dotychczas znajdowały się najbliżej Ratusza oraz przy ul. Mickiewicza. Wszystko przez wzgląd na bezpieczeństwo.

Skąd taka decyzja, tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa: „Takie były wnioski Komisji Estetyki”. Dotychczas miasto nie rozpoczęło licytacji w sprawie przyznania ogródków.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

MPWiK rozpoczyna potężną inwestycję w Rzeszowie. Umowa podpisana

RZESZÓW. Blisko 47 mln zł będzie kosztowała kolejna wielka inwestycja realizowana przez rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Rzeszów

Miasto testuje inteligentne pojemniki na śmieci [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie pojawiły się inteligentne pojemniki na śmieci. Na razie na okres testowy. Jeśli się sprawdzą, nie wykluczone że miasto wprowadzi je na stałe.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Wołyńskiej na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie I etapu łącznika ulicy Wołyńskiej z ul. Potokową. Inwestycja ma być gotowa w maju br.

Rzeszów

Rusza sezon fontannowy w Rzeszowie. Są dwie nowości

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczyna się sezon fontannowy. Pierwsza została już uruchomiona. Sukcesywnie włączane będą kolejne. W tym roku pojawią się również dwie nowe fontanny.

Rzeszów

Nowy sprzęt w Szpitalu Miejskim. Służy najmłodszym pacjentom

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie ma nowy aparat do USG. Sprzęt zakupiono ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Zamknięty fragment ścieżki pieszo-rowerowej przy rzeszowskiej plaży

RZESZÓW. Do końca kwietnia zamknięty będzie ponad 150 metrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej przy plaży miejskiej. Tymczasowe przejście poprowadzono przez teren plaży.

Rzeszów

Bezpłatne badania prenatalne w KSW nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. W ofercie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie pojawiła się możliwość wykonania bezpłatnych badań prenatalnych.

Rzeszów

5 wypadków, 7 osób rannych – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

RZESZÓW. Podczas minionego weekendu w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim doszło do pięciu wypadków, w których ucierpiało 7 osób.

Reklama