Rzeszów - Środa, 08.04.2026
Reklama

Zmiany w zagospodarowaniu ogródków na rzeszowskim Rynku

Dodano: 15.02.2019 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz zdecydował się na zmianę zasad, na podstawie których rok rocznie urządzane były ogródki na rzeszowskim Rynku. W nowym sezonie nie zobaczymy lodówek, zielonej wykładziny, rollbarów oraz dużych stołów.

Wygląda na to, że Ratusz na poważnie bierze się za zmianę wizerunku Rynku w Rzeszowie. Zaczęło się od zakazu sprzedaży alkoholu, teraz przyszedł czas na zagospodarowanie ogródków letnich.

Przypomnijmy, że tegoroczny sezon ogródkowy trwać będzie od 10 kwietnia do 15 października. Zgodnie z postanowieniami Ratusza znikną dobrze znane lodówki z alkoholem, zielona wykładzina, rollbary oraz duże stoliki, które docelowo zostaną zastąpione mniejszymi.

Do 31 zmniejszy się sama liczba ogródków, a całkowicie znikną te, które dotychczas znajdowały się najbliżej Ratusza oraz przy ul. Mickiewicza. Wszystko przez wzgląd na bezpieczeństwo.

Skąd taka decyzja, tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa: „Takie były wnioski Komisji Estetyki”. Dotychczas miasto nie rozpoczęło licytacji w sprawie przyznania ogródków.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rada Miasta Rzeszowa przeciwko parkingowi na ul. Ciepłowniczej. Będzie apel do wojewody

RZESZÓW. Radni apelują do wojewody podkarpackiego o unieważnienie uchwały Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Rzeszów

WSIiZ stawia na ekologię. Z własnym kubkiem kawa i herbata taniej

Z własnym kubkiem studenci kupią taniej kawę i herbatę w punktach gastronomicznych uczelni, natomiast uczniowie ALO w zamian za stare firanki, otrzymają bezpłatnie ekoworeczek na zakupy.  

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty pod Rzeszowem

Do wypadku doszło wczoraj przed godz. 19:00 w Pogwizdowie Starym w powiecie rzeszowskim.

Rzeszów

Opłaty za parkowanie w mieście wzrosną od maja

RZESZÓW. Zatwierdono nowe opłaty oraz dwie nowe podstrefy.

Rzeszów

Nowa siedziba Sądu Okręgowego przy ul. Borowej?

RZESZÓW. Radni miasta sceptycznie podeszli do tego tematu.

Rzeszów

Ratusz zwiększa środki finansowe przeznaczone na organizację Dni Osiedli

RZESZÓW. Docelowo kwota 9 tys. zł zostanie zwiększona do 12 tys. zł.

Rzeszów

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

RZESZÓW. kto zostanie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej?

Rzeszów

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 17 na al. Powstańców Warszawy, na wysokości kina Helios i stacji paliw Valdi.

Reklama