Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Zmiany w zagospodarowaniu ogródków na rzeszowskim Rynku

Dodano: 15.02.2019 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz zdecydował się na zmianę zasad, na podstawie których rok rocznie urządzane były ogródki na rzeszowskim Rynku. W nowym sezonie nie zobaczymy lodówek, zielonej wykładziny, rollbarów oraz dużych stołów.

Wygląda na to, że Ratusz na poważnie bierze się za zmianę wizerunku Rynku w Rzeszowie. Zaczęło się od zakazu sprzedaży alkoholu, teraz przyszedł czas na zagospodarowanie ogródków letnich.

Przypomnijmy, że tegoroczny sezon ogródkowy trwać będzie od 10 kwietnia do 15 października. Zgodnie z postanowieniami Ratusza znikną dobrze znane lodówki z alkoholem, zielona wykładzina, rollbary oraz duże stoliki, które docelowo zostaną zastąpione mniejszymi.

Do 31 zmniejszy się sama liczba ogródków, a całkowicie znikną te, które dotychczas znajdowały się najbliżej Ratusza oraz przy ul. Mickiewicza. Wszystko przez wzgląd na bezpieczeństwo.

Skąd taka decyzja, tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa: „Takie były wnioski Komisji Estetyki”. Dotychczas miasto nie rozpoczęło licytacji w sprawie przyznania ogródków.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranne wypadki na ulicach Rzeszowa. 3 osoby trafiły do szpitala

RZESZÓW. Z uwagi na pogarszające się warunki pogodowe, policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Rzeszów

"Każda inna, wszystkie równe!". W listopadzie pierwszy Kobiecy Kongres na Podkarpaciu

Kobiecy Kongres to platforma spotkań, wymiany doświadczeń i przede wszystkim miejsce do dyskusji na ważne dla kobiet tematy.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Strażowie. Nie żyje 78-letni mężczyzna

Mężczyzna wpadł pod przyczepę ciągnika rolniczego, który go omijał.

Rzeszów

Finał akcji patriotyczno - społecznej "Rzeszów dla Bohaterów '39"

RZESZÓW. Ponad 120 osób wzięło udział w finale akcji „Rzeszów dla Bohaterów ‘39”, która zorganizowana została w rzeszowskich restauracjach na początku września br.

Rzeszów

60 firm przedstawi swoje oferty na Targach Pracy w Rzeszowie

Jesienna edycja Targów Pracy będzie doskonałą okazją, by zapoznać się z ofertą prawie 60 pracodawców z różnych branż, złożyć dokumenty aplikacyjne czy odbyć rozmowę kwalifikacyjną.

Rzeszów

Jak będą jeździły autobusy na Wszystkich Świętych?

RZESZÓW.1 i 2 listopada ZTM tradycyjnie uruchomi linie specjalne oraz wprowadzi kilka zmian w kursach linii regularnych. 

Rzeszów

W sobotę bezpłatne badania dla kobiet w ZOZ nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Panie będą mogły m.in. skonsultować się z lekarzem dermatologiem i dietetykiem, wykonać badania EKG, mammografię oraz cytologię. Akcja jest częścią kampanii profilaktycznej „Zdrowa rodzina na jesień”.

Reklama