Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Zmienia się otoczenie Estrady Rzeszowskiej. Powstaje ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

Dodano: 17.06.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Ogród kieszonkowy przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej (dawnej Willi Januszów) powstaje jest w ramach projektu pn. „Rozwój zielonej infrastruktury i odbetonowanie powierzchni uszczelnionych w Rzeszowie” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej z programu na lata 2021 – 2027.

Ogród przy ul. Jagiellońskiej będzie nowym, zielonym miejscem spotkań dla mieszkańców Rzeszowa. Będzie również służyć uczestnikom wydarzeń plenerowych organizowanych w sezonie letnim przy Estradzie Rzeszowskiej.

Inwestycję o wartości nieco ponad 526 tys. zł realizuje wyłoniona w przetargu firma OBO Polska.

Na terenie dawnego parkingu przy Estradzie Rzeszowskiej i Galerii Graffica powstają m.in. ścieżki z płyt z betonu architektonicznego oraz z nawierzchni przepuszczalnej mineralno – żywicznej, elementy małej architektury, w tym ławki, pergole oraz domki dla owadów.

W ogrodzie pojawi się również sporo zieleni, która będzie stanowić jego większą część.

Zostanie tu posadzonych około 1,6 tysiąca roślin – m.in.: wiśnie karłowate, graby oraz różnorodne krzewy i byliny.

Nowy ogród w centrum Rzeszowa ma być gotowy w sierpniu br.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

RZESZÓW. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. 

Rzeszów

Jest umowa na rozbudowę rzeszowskiego łącznika autostrady A4

RZESZOW. Władze Powiatu Rzeszowskiego podpisały z firmą STRABAG umowę na I etap rozbudowy rzeszowskiego łącznika autostrady A4. Prace rozpoczną się już tej wiosny. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2023 roku.

Rzeszów

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

RZESZÓW. Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”.

Rzeszów

ZTM likwiduje część przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Od soboty (19.03) Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywrócił kilkanaście przystanków stałych na terenie miasta.

Rzeszów

Loty z Jasionki odbywają się zgodnie z rozkładem

RZESZÓW. Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka poinformował, że wszystkie zaplanowane rejsy pasażerskie z podrzeszowskiego lotniska odbywają się bez zakłóceń.

Rzeszów

We WSIiZ uchodźcy z Ukrainy mogą od dziś założyć konto bankowe

RZESZÓW. Od czwartku (17.03) obywatele Ukrainy mogą założyć konto bankowe w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Reklama