Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Znamy kolejną proponowaną lokalizację dla nowego budynku Sądu Okręgowego

Dodano: 06.03.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Po tym jak radni nie przyjęli pomysłu na lokalizację nowego gmachu Sądu Okręgowego na ul. Borowej, ratusz znalazł kolejny teren, tym razem na os. Drabinianka.

Sprawa zamiany Zamku Lubomirskich na działkę pod budowę nowego obiektu ponownie nabrała rozpędu podczas ubiegłorocznych wyborów, kiedy to Tadeusz Ferenc otwarcie udzielił poparcia Marcinowi Warchołowi i do dnia dzisiejszego wszystko opiera się jedynie na podpisanym we wrześniu liście intencyjnym. Początkowo była mowa o przekazaniu dla ministerstwa ul. Dołowej, sprawy się jednak skomplikowały

Ministerstwo Sprawiedliwości w porozumieniu z władzami Rzeszowa znalazło kolejną działkę pod budowę nowego gmachu Sądu Okręgowego. Lokalizacja na ul. Dołowej przepadła ze względu na zbyt wysokie koszty przygotowania terenu, zaś ul. Borowa została odrzucona na ostatniej sesji Rady Miasta przez radnych.
Reklama
„W wyniku rozmów przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości wskazaliśmy lokalizację przy ul. Borowej. Koszty związane z budową na ul. Dołowej były znacznie wyższe” – tłumaczył podczas ostatniej sesji Rady Miasta Andrzej Gutkowski, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Nowa lokalizacja to ul. Graniczna, na terenie gdzie kiedyś miasto planowało budowę lodowiska. Temat jednak, podobnie jak w przypadku ul. Borowej, musi zostać zatwierdzony przez radnych, którzy sądząc po ostatniej decyzji, nie są chętni do zmiany początkowej lokalizacji. Sprawa jest na tyle pilna, że zostanie omówiona na poniedziałkowej sesji nadzwyczajnej.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa. Zbliżamy się do 200 tys.

RZESZÓW. O 2,4 % wzrosła liczba ludności w Rzeszowie w 2019 r. W porównaniu z poprzednim rokiem zawarto więcej małżeństw. Więcej było też zgonów, mniej natomiast było urodzeń.

Rzeszów

Telefoniczny dyżur ekspertów ZUS dotyczący emerytur i rent

RZESZÓW. W najbliższy czwartek eksperci ZUS będą odpowiadali na pytania klientów.

Rzeszów

Biało-żółte krawężniki przy zatokach autobusowych. "Aby było bezpieczniej"

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa malowanie krawężników przy zatokach autobusowych. Docelowo prace mają objąć wszystkie przystanki.

Rzeszów

Powstało kolejne izolatorium. Tym razem w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie utworzono drugie na Podkarpaciu tzw. izolatorium.  Pierwsze powstało w Łańcucie, w Bursie - Szkolnym Schronisku Młodzieżowym.

Rzeszów

Wiemy, gdzie w Rzeszowie pojawią się kolejne maseczkomaty

RZESZÓW. Mamy listę ulic, na których zamontowane zostaną automaty ze środkami ochrony osobistej. 

Rzeszów

Pożary traw i nieużytków rolnych na Zalesiu. Dwukrotna interwencja strażaków

RZESZOW. Strażacy z PSP i OSP Rzeszów-Zalesie dwukrotnie wyjeżdżali dziś do pożarów.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowego rektora

RZESZÓW. 17 kwietnia 2020 wybrano nowego rektora Politechniki Rzeszowskiej na kadencję 2020-2024. Został nim dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz. Głosowanie przeprowadzono zdalnie.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył montaż maseczkomatów

RZESZÓW. Automaty ze środkami ochrony osobistej pojawią się w kilku lokalizacjach na terenie naszego miasta. Pierwszy z nich już jest.

Reklama