Reklama

Aktualności / Rzeszów

Znamy nominowanych do konkursu Podcast Roku 2022

Dodano: 21.10.2022 r.

Znamy nominowanych do konkursu Podcast Roku 2022 - Aktualności Rzeszów

fot. Pixabay

RZESZÓW. Ogłoszono nominacje do tegorocznej edycji konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki. Rozpoczęło się również głosowanie na ulubiony Podcast Publiczności. Gala finałowa odbędzie się 20 listopada w hotelu Hilton w Rzeszowie. Tego dnia obok siedziby Radia Rzeszów uruchomiona zostanie również ławka multimedialna upamiętniająca Janusza Majkę.

Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs upamiętnia redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 roku na COVID-19.

W ubiegłym roku do konkursu zgłoszono 280 podcastów, a Jury przyznało 11 nagród i wyróżnień o wartości 85 000 złotych. W drugiej edycji, 31 osobowe Jury Konkursu przesłuchało 330 podcastów w sześciu kategoriach i wyłoniło następujących Nominowanych do nagród Podcast Roku 2022:
 
Kategoria Polityka, Społeczeństwo, Gospodarka,
 • Podcast amerykański  (Piotr Tarczyński, Łukasz Pawłowski)
 • Brzmienie świata z lotu Drozda (Paweł Drozd)
 • Folwark. Radiowy serial dokumentalny (Michał Janczura)
Kategoria Lifestyle, hobby, kultura
 • SpoilerMaster - Podcast do słuchania po seansie ( Michał Oleszczyk)
 • Alfabet Wojtusika ( Łukasz Wojtusik)
 • Podcast o głosie ( Monika Adamska)
Kategoria Nauka, Edukacja, technologia
 • LAMU - Letnia Akademia Młodych Umysłów. Radio Naukowe ( Karolina Głowacka)
 • Drzazgi Świata ( Kamila Kielar)
 • Gutral Gada ( Joanna Gutral) 
Kategoria Podcast za paywallem
 • Supernowa. Historia Arkadiusa ( Wojciech Oleksiak, Julia Strużycka, Karolina Sulej, Audioteka)
 • Pionierzy medycyny ( Jarosław Juszkiewicz, Radio 357)
 • Epilog Śledztwo Pisma ( Mirek Wlekły, Magazyn Opinii Pismo)
 • Usługi Kosmiczne dla Ludności (Piotr Jaśkowiak Tok FM)
 • Tata nie ma siły ( Błażej Staryszak i Krzysztof Wiśniewski,  Audioteka)
Kategoria Marka Sponsorująca Podcast
 • Człowiek 2040 ( T Mobile; Autor Andrzej Bobiński,Polityka Insight) 
 • Urban Lab ( Miasto Gdynia, Autor: Katarzyna Błaszczyk,Torba Reportera i Podcastera) 
 • The Originals ( Pilsner Urquell,  Autor: Tomasz Raczek)
 • Mam pytanie ( EY, Autor: Maciej Głogowski, Tomasz Setta, Tok FM)

Jury zadecydowało o nieprzyznawaniu nominacji w kategorii Kryminał oraz o rozszerzeniu liczby nominacji w kategoriach, w których podcasty uzyskały ex equo tę sama liczbę głosów jurorskich.
 
Ostatecznych Zwycięzców konkursu wyłoni Jury, które przyzna również wyróżnienia w kategorii „Człowiek w świecie nowych technologii” oraz doceni Twórców przybliżających w swoich podcastach tematykę wschodnią.  Dodatkowe Wyróżnienia przyznają Mecenasi: Audioteka – ‘’Dobrze Opowiedziana Historia’’, Patronite – doceniając rozwój społeczności wspierających podcasty, Orange Polska – doceniając autorów, Orange Polska – doceniając autorów, którzy przykładają wagę do rzetelnej pracy z informacją i weryfikacji źródeł, oraz Empik Go –  „Mówimy o ważnych sprawach”. 

Rozstrzygnięcie drugiej edycji Podcast Roku zaplanowano 20-ego listopada, w czasie Gali Finałowej w Millenium Hall w Centrum Konferencyjnym Hilton Garden Inn Rzeszów. Wydarzenie będzie również transmitowane poprzez stronę internetową Konkursu.

Tegoroczna pula nagród wynosi aż 90 000 zł.

Głosowanie na Podcast Publiczności

20 października rozpoczęło się głosowanie na Podcast Publiczności. Spośród wymienionych powyżej nominowanych podcastów Internauci mogą wybrać swój ulubiony podcast 2022 roku. Głosowanie dostępne jest na www.podcastroku.pl/nagrodapublicznosci i potrwa 4 tygodnie do 17 listopada.

Ławka multimedialna im. redaktora Janusza Majki

W dniu, w którym odbędzie się Gala Finałowa konkursu, uruchomiona zostanie także multimedialna ławka pamięci Janusza Majki. Ławka stanie w alei Lubomirskich, tuż przy Radiu Rzeszów. Jej oficjalne odsłonięcie nastąpi w samo południe.

Projekt ławki jest już gotowy, wykonała go krakowska firma Zano. Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka środków na opłacenie ławki. Zrzutkę organizuje Tomasz Majka, syn zmarłego Janusza Majki. Na chwilę obecną udało się już zebrać ponad 50% potrzebnej kwoty. Do końca zbiórki pozostało niespełna 2 miesiące.

- Ławka będzie przyjazna środowisku, wytwarza prąd z paneli słonecznych, umożliwia ładowanie telefonów komórkowych oraz co ważne ma wbudowany głośnik, z którego znów będzie można usłyszeć głos redaktora Janusza Majki – mówi Tomasz Majka. Siadając na ławce pamięci będzie można też posłuchać fragmentów zwycięskich podcastów, które co roku wybiera Jury Podcast Roku – dodaje.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Wypadek na os. Kotuli. 14-latek na hulajnodze potrącony przez autobus MPK - Aktualności Rzeszów

Wypadek na os. Kotuli. 14-latek na hulajnodze potrącony przez autobus MPK

RZESZÓW. 14-letni chłopak jadący hulajnogą został potrącony przez autobus komunikacji miejskiej. Nastolatek z obrażeniami trafił do s...

Miasto sfinansuje kolejne badania dla mieszkańców - Aktualności Rzeszów

Miasto sfinansuje kolejne badania dla mieszkańców

RZESZÓW. Ponad 230 tys. przeznaczono na realizację Programu wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Weźmie w nim udzia...

3. Podkarpacki Bazarek w Rzeszowie. Świeże produkty prosto od producentów - Aktualności Rzeszów

3. Podkarpacki Bazarek w Rzeszowie. Świeże produkty prosto od producentów

RZESZÓW. W drugi weekend marca, mieszkańcy Rzeszowa będą mogli po raz kolejny kupić świeże produkty od lokalnych producentów n...

Ul. Grunwaldzka w przebudowie [ZDJĘCIA] - Aktualności Rzeszów

Ul. Grunwaldzka w przebudowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Firma OBO Polska kontynuuje prace przy przebudowie kolejnej części głównego rzeszowskiego deptaka. Inwestycja o warto...

Mieszkanka Rzeszowa straciła ponad 120 tys. zł - Aktualności Rzeszów

Mieszkanka Rzeszowa straciła ponad 120 tys. zł

RZESZÓW. 66-letnia mieszkanka Rzeszowa została oszukana metodą "na pracownika banku". Kobieta straciła ponad 120 tys. zł....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: