Rzeszów - Poniedziałek, 15.12.2025
Reklama

Znamy wyniki konsultacji ws. poszerzenia Rzeszowa

Dodano: 11.03.2021 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Ogłoszono wyniki konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. W konsultacjach udział wzięło 4087 mieszkańców (70 głosów było nieważnych).

Konsultacje przeprowadzono w dniach 8 – 28 lutego 2021 r. Dotyczyły przyłączenia do Rzeszowa: części sołectwa Racławówka z gminy Boguchwała, sołectwa Kielanówka z gminy Boguchwała oraz sołectwa Malawa z gminy Krasne.

Za przyłączeniem do miasta Rzeszowa obszaru sołectwa Racławówka opowiedziało się blisko 86% ankietowanych; przeciwko było niecałe 4%, natomiast około 10% respondentów wstrzymało się od głosu.

Podobne wyniki uzyskano w odpowiedzi na pytanie „Czy jesteś za zmianą granic Rzeszowa, polegającą na włączeniu do miasta Rzeszowa obszaru sołectwa Malawa z Gminy Krasne”. „Za” opowiedziało się ponad 86% ankietowanych; przeciwko było nieco ponad 4% ankietowanych, natomiast ponad 9% wstrzymało się od głosu.
Reklama
88% ankietowanych udzieliło odpowiedzi „Jestem za” na pytanie o przyłączenie do Rzeszowa obszaru sołectwa Kielanówka, 4.1% było przeciw; blisko 7,5% ankietowanych wstrzymało się od głosu.

Projekt uchwały w sprawie zmiany granic zostanie skierowany na najbliższą sesję Rady Miasta Rzeszowa, która odbędzie się pod koniec marca. Jeśli radni przyjmą ten projekt, miasto przygotuje wniosek o zmianę granic, który zostanie złożony u wojewody podkarpackiego. Wojewoda, po zaopiniowaniu wniosku, przekaże go do Warszawy. Ostateczną decyzję w sprawie zmiany granic podejmie Rada Ministrów do końca lipca.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rekordowa frekwencja w głosowaniu na projekty w ramach RBO 2026

RZESZÓW. „Mamy rekord!! Takiego Waszego zaangażowania w Rzeszowski Budżet Obywatelski jeszcze nigdy nie było!” – napisał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek w mediach społecznościowych po zakończeniu głosowania.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana terminu wprowadzenia nowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. W związku z czwartkowymi ulewnymi deszczami Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie zmienia termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu na al. Armii Krajowej i ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rusza sezon letni na basenach otwartych w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend będzie można schłodzić się w wodach basenów otwartych Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jałowego.

Rzeszów

Od 6 czerwca zamknięty POP na Dworcu Lokalnym

RZESZÓW. Przez blisko trzy miesiące zamknięty będzie POP na Dworcu Lokalnym w Rzeszowie.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Boguchwale. Nie żyje 56-letni motocyklista

BOGUCHWAŁA. 56-letni mężczyzna kierujący motocyklem zderzył się z samochodem osobowym. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Przy 9 rzeszowskich szkołach powstaną nowe boiska

RZESZÓW. Ponad 1,2 mln zł będzie kosztowała budowa dziewięciu boisk na terenach szkół w Rzeszowie. Będą one gotowe w sierpniu tego roku.

Rzeszów

Zakończył się I etap budowy dróg łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową

RZESZÓW. W zachodniej części Rzeszowa powstała ważna droga, która w przyszłości połączy dwa duże osiedla: Kotuli i Staroniwę. Zadanie pn. „Budowa dróg KDZ, KDL1, KDL2 łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową –...

Rzeszów

Autobusy komunikacji miejskiej dowiozą na KultURalia. ZTM uruchamia dodatkowe kursy

RZESZÓW. W związku KultURaliami, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchomi dodatkowe kursy autobusów miejskich.

Reklama