Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Żona zleciła zabójstwo swojego męża. Sprawą zajmuje się CBŚP w Rzeszowie

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Funkcjonariusze CBŚP, KSP i Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, zapobiegli zabójstwu mężczyzny, które miała zlecić jego była żona. Powodem takiego zachowania miał być wieloletni konflikt rodzinny. Za zabójstwo mężczyzny kobieta miała zapłacić ponad 4 tys. dolarów obywatelowi Ukrainy.

Pierwsza informacja o ewentualnych planach zabójstwa mężczyzny została przekazana przez Służby Bezpieczeństwa Ukrainy policjantom z Centralnego Biura Śledczego Policji na początku grudnia. W tym samym czasie policjanci Komendy Stołecznej Policji również uzyskali informację potwierdzające planowane zabójstwo.

Już z pierwszych ustaleń wynikało, że Polka przebywająca na Ukrainie może planować zlecenie zabójstwa swojego byłego męża mieszkającego w Polsce. Powodem jej zachowania miał być wieloletni konflikt rodzinny. W celu realizacji swoich planów kobieta dotarła do obywatela Ukrainy, który podjął się realizacji zlecenia.
Reklama
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Rzeszowie wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji dokładnie ustalali wszystkie fakty, precyzyjnie je weryfikując. Czynności były głównie ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko pokrzywdzonego, ale wszystkich osób biorących udział w akcji.

Działania funkcjonariuszy trwały blisko 2 miesiące, aż do momentu, kiedy kobieta została zatrzymana na terenie Ukrainy. Wpadła w momencie przekazywania zaliczki „wykonawcy”. Do zabójstwa nie doszło dzięki działaniom służb Polskich i Ukraińskich, które cały czas monitorowały sytuację, zbierając materiał dowodowy, a przede wszystkim dbając o bezpieczeństwo potencjalnej ofiary i innych uczestników zdarzenia. Ukraińskie prawo za zlecenie zabójstwa przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.
 

Źródło: Centralne Biuro Śledcze Policji
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ranking Business Insider. Rzeszów w czołówce miast, w których żyje się najlepiej

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia zanotowała wysoki awans w najnowszym rankingu najlepszych miast do życia w Polsce. Rzeszów zajął drugie miejsce, wyprzedzając takie miasta jak, min. Gdańsk, Łódź czy Katowice.

Rzeszów

Rozbudowa IX LO w Rzeszowie. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Blisko 28 mln zł będzie kosztować rozbudowa IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzeszowie. Powstanie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdą się hala sportowa oraz sale lekcyjne. Istniejący budynek...

Rzeszów

Dotacje na usunięcie azbestu w Rzeszowie. Rusza nowy nabór wniosków

RZESZÓW. Od 3 marca 2025 r. będzie można składać wnioski o uzyskanie dotacji na usunięcie azbestu z budynków oraz odbiór odpadów azbestowych zalegających na posesjach.

Rzeszów

1 marca rusza nowa linia MPK

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Rzeszów

Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Bieszczadami

RZESZÓW. W sobotę, 22 lutego z dworca kolejowego w Rzeszowie, wyruszy pierwszy, bezpośredni pociąg do Ustrzyk Dolnych.

Rzeszów

Zatrucie czadem w Budach Głogowskich. Cztery osoby, w tym troje dzieci w szpitalu

BUDY GŁOGOWSKIE. Troje dzieci i jedna osoba dorosła trafiły do szpitala z objawami zatrucia czadem. Strażacy apelują o regularne przeglądy urządzeń grzewczych i stosowanie czujników tlenku węgla.

Reklama