Reklama

Aktualności / Rzeszów

Zostań "Kosmicznym Pomagaczem". Wesprzyj zakup kombinezonów rehabilitacyjnych dla dzieci z Rzeszowa i okolic

Dodano: 13.01.2023 r.

Zostań "Kosmicznym Pomagaczem". Wesprzyj zakup kombinezonów rehabilitacyjnych dla dzieci z Rzeszowa i okolic - Aktualności Rzeszów

fot. Fundacja "Mały Wielki Krok"

RZESZÓW. Fundacja "Mały Wielki Krok" prowadzi zbiórkę środków na zakup specjalistycznych kombinezonów, dzięki którym jej mali podopieczni będą mogli kontynuować rehabilitację. Liczy się każda złotówka.
 

Fundacja "Mały Wielki Krok" działa od 2020 roku. Prowadzi m. in. projekty skierowane do dzieci z niepełnosprawnościami. Jednym z nich są zajęcia rehabilitacyjne w kombinezonach Dunag, z których korzystają dzieci z mózgowym porażeniem, wadami genetycznymi, dystrofią mięśniową itp. z Rzeszowa i okolicznych gmin.
 
Orteza dynamiczna Dunag to rodzaj specjalistycznego kombinezonu zakładającego się ze spodenek, kamizelki i linek, które odpowiednio upięte poprawiają postawę, czucie głębokie i kontrolę ciała. Dzięki kombinezonowi dzieci mogą stawiać samodzielne kroki, zobaczyć świat z innej perspektywy niż łóżko czy materac do ćwiczeń, a nawet podskoczyć, pomimo iż na co dzień uniemożliwia im to choroba.  


Kombinezon Dunag, materiały Fundacji "Mały Wielki Krok"
 
Fundacja "Mały Wielki Krok" rozpoczęła internetową zbiórkę środków na zakup 5 kompletów kombinezonów, które umożliwią rehabilitację zarówno młodszym jak i starszym dzieciom. Koszt jednego kombinezonu wraz z zestawem linek i naciągów to 3000 zł. Taki komplet może być wykorzystywany przez wielu podopiecznych przez długi czas.
 
Akcję pod hasłem „Zostań Kosmicznym Pomagaczem” można wesprzeć na portalu zrzutka.pl. Do końca zrzutki pozostało ponad 70 dni. Liczy się każda złotówka.
 

Fundacja “Mały Wielki Krok” z siedzibą w Krasnem powstała w grudniu 2020 roku. Współtworzą ją rodzice dzieci z niepełnosprawnościami, połączeni wspólnymi doświadczeniami w kilkuletniej już walce o jak najlepszy komfort życia dla swoich dzieci, których ciężkie choroby wymagają wielospecjalistycznego leczenia oraz opieki. - Chcemy, by niepełnosprawne dzieci mogły spełniać swoje marzenia, bawić się, rozwijać, dążyć do życia wśród rówieśników oraz w pełni uczestniczyć w życiu społecznym – mówią założyciele Fundacji.
 
Fundacja osiąga swoje cele poprzez realizację projektów zapewniających niepełnosprawnym dzieciom rehabilitację oraz specjalistyczne terapie wspierające ich rozwój, ukierunkowany na samodzielność i niezależność.
 
 

fot. Fundacja
fot. Fundacja "Mały Wielki Krok"
fot. Fundacja
fot. Fundacja "Mały Wielki Krok"
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Modernizacja pompowni wody przy ul. Armii Krajowej w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Modernizacja pompowni wody przy ul. Armii Krajowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Ze względu na kiepski stan systemu rur w pompowni wody przy ulicy Armii Krajowej w Rzeszowie, konieczna jest ich wymiana. Dz...

Rzeszów najbardziej zielonym miastem wojewódzkim - Aktualności Rzeszów

Rzeszów najbardziej zielonym miastem wojewódzkim

RZESZÓW. Rzeszów ma najwięcej terenów zielonych spośród miast wojewódzkich – wynika z danych Urzędu...

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa - Aktualności Rzeszów

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

RZESZÓW. Od 1 lutego w województwie podkarpackim trwa kwalifikacja wojskowa. Obowiązek dotyczy 15 tys. osób. W Rzeszowi...

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej - Aktualności Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2024 r. rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opa...

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg - Aktualności Rzeszów

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg

RZESZÓW. 1,4 kilometra ma mieć nowa droga, który połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg na re...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: