Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

ZTM likwiduje część przystanków "na żądanie"

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od soboty (19.03) Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywrócił kilkanaście przystanków stałych na terenie miasta.

Od 1 marca br., 230 przystanków w Rzeszowie oraz 216 w podmiejskich gminach zyskało status „na żądanie”. Jak tłumaczył ZTM, decyzja o wprowadzeniu takich zmian podyktowana była „niewielkim wykorzystaniem przez pasażerów części przystanków”.

Status „na żądanie” otrzymały przystanki o niskim poziomie wykorzystania, te oddalone od centrum miasta, przystanki na terenach przemysłowych o bardzo zróżnicowanym wykorzystaniu dobowym (duże w godzinach szczytu, poza szczytem prawie zerowe) oraz przystanki na słabo- i niezurbanizowanych odcinkach dróg.
Reklama
Okazuje się jednak, że część pasażerów zgłaszała problemy z niezabieraniem ich z przystanków „na żądanie”, m.in. w rejonie szkół publicznych. Dlatego też ZTM zdecydował o przywróceniu stałych przystanków w następujących lokalizacjach:
  • Budziwojska cmentarz 09
  • Ciepłownicza Elektrociepłownia 06
  • Dębicka szkoła 09
  • Dębicka szkoła 10
  • Krakowska / Ceramiczna 12
  • Krakowska / Ustrzycka 11
  • Matysowska szkoła 01
  • Matysowska szkoła 04
  • Miłocińska szkoła 02
  • Potockiego / Stączka 02
  • Słocińska szkoła 01 
  • Słocińska szkoła 02
  • Staroniwska szkoła 03
  • Staroniwska szkoła 04
  • Stączka / Potockiego 03 
  • Św. Rocha szkoła 01 
  • Św. Rocha szkoła 02 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowany lotniczy plac zabaw MTUlandia został przekazany miastu

RZESZÓW. Zakończono trzeci etap rozbudowy lotniczego placu zabaw MTUlandia przy ul. Sondeja. W piątek nastąpiło jego oficjalne przekazanie miastu Rzeszów.

Rzeszów

Rusza budowa ronda w rejonie ZUS. Zmiana organizacji ruchu

RZESZÓW. W poniedziałek po południu rozpocznie się jeden z ostatnich etapów potężnej inwestycji drogowej w śródmieściu Rzeszowa.

Rzeszów

Ulicę Warszawską przebuduje firma Strabag. Prace zakończą się jesienią 2023 roku

RZESZÓW. To będzie jedna z największych inwestycji, które rozpoczną się w tym roku. 

Rzeszów

Pani Beata wygrała samochód w loterii PIT-owej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Beata Płonka z Rzeszowa została właścicielką nowiutkiego Renault Clio. Samochód wygrała w loterii PIT-owej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Powstanie droga łącząca ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli powstanie około 400-metrowy odcinek drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ulicą Dynowską. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

UNICEF wesprze Rzeszów w pomocy uchodźcom z Ukrainy

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek oraz Rashed Mustafa Sarwar, przedstawiciel UNICEF podpisali umowę o współpracy dotyczącej wsparcia miasta w pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Rzeszów

Od jesieni znów polecimy z Jasionki do Hurghady

JASIONKA. 27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów.

Rzeszów

Szkoła i przedszkole na os. Staromieście będą rozbudowane

RZESZÓW. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie.

Reklama