Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

ZTM w Rzeszowie szykuje nową siatkę połączeń. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie

Dodano: 28.10.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotowuje największe od lat zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. „Chcemy, aby nowa siatka połączeń autobusowych była jeszcze bardziej przejrzysta, efektywna i dopasowana do rzeczywistych potrzeb mieszkańców” – czytamy w komunikacie ZTM. 27 października rozpoczęły się konsultacje społeczne, w których mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię na temat planowanych zmian.

Jakimi trasami powinny jeździć autobusy Rzeszowskiego Transportu Miejskiego? Z jaką częstotliwością?  Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotowuje się do wprowadzenia nowej siatki połączeń autobusowych. W tym celu opracowano kompleksowy projekt zmian, który ma usprawnić komunikację miejską i uczynić ją bardziej efektywną. ZTM zamierza wprowadzić poprawki m.in. w połączeniach między osiedlami.

- Dotychczas rozwój komunikacji polegał głównie na stopniowym wydłużaniu tras – było to związane przede wszystkim z powiększaniem się terenu miasta. Nie było jednak większej reorganizacji układu linii. Teraz nadszedł czas na zmiany przygotowane przez ZTM – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Dodaje, że planowane zmiany oparte są na badaniach przeprowadzonych w marcu 2025 r. , które obejmowały m.in. analizę obecnej oferty, metodologię badań marketingowych, wyniki pomiarów potoków pasażerskich oraz propozycje nowych tras i częstotliwości kursów.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Konsultacje w sprawie optymalizacji oferty przewozowej rzeszowskiej komunikacji miejskiej  rozpoczęły się 27 października i potrwają do 10 listopada 2025 r.

Mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię na temat proponowanych zmian w siatce połączeń autobusowych w Rzeszowie na kilka sposobów, m.in.:

- poprzez formularz konsultacyjny na piśmie w punktach konsultacyjnych w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie oraz w Centrum Innowacji Miejskich Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13

Reklama

- w Punktach Obsługi Podróżnego:

- w formie elektronicznej wypełniając ankietę dostępną pod adresem: https://forms.office.com/e/nvDdrneS8p

5 listopada br. w sali Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13 w godzinach 9:00-17:00 zaplanowano również dyżur konsultacyjny przedstawicieli Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie dla mieszkańców umożliwiający wymianę propozycji i opinii na temat zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Szczegóły konsultacji, dokumenty z nimi związane, terminy dostępne są na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Seniorka z Rzeszowa oszukana metodą „na wypadek”. Straciła 80 tys. zł

RZESZÓW. 76-letnia mieszkanka Rzeszowa uwierzyła oszustce, która wmówiła że jest jej córką i potrzebuje pomocy. Dopiero po fakcie, seniorka zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję. Poszkodowana kobieta straciła...

Rzeszów

Protest aktywistów przeciwko branży futrzarskiej na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. W najbliższą sobotę grupa niezależnych aktywistów będzie protestować w obronie zwierząt hodowanych dla futer. Manifestacja odbędzie na rzeszowskim rynku.

Rzeszów

Trwa remont kładki im. WOŚP w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Część prac prowadzona jest w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Rzeszów. Nowy teren rekreacyjny z placem zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy tworzeniu nowego terenu rekreacyjnego na osiedlu Staromieście. Inwestycja o powierzchni blisko 25 arów powstaje w rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej.

Rzeszów

Kłęby dymu nad Rzeszowem. Pożar w elektrociepłowni

RZESZÓW. Kilka zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni. Ogień udało się opanować.

Rzeszów

Co słychać na budowie największej inwestycji drogowej w Rzeszowie?

RZESZÓW. Jak zapewnia miasto, budowa Wisłokostrady, czyli największej obecnie inwestycji drogowej w Rzeszowie idzie zgodnie z planem. Gotowe są już m.in. wszystkie podpory nowego Mostu Załęskiego.

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. 42-letni motocyklista zginął na miejscu

42-letni motocyklista, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w bariery. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Drogowa inwestycja na al. Okulickiego na finiszu

RZESZÓW. Prace przy budowie dodatkowego pasa ruchu na al. Okulickiego dobiegają końca. Ich koszt to nieco ponad 300 tys. zł.

Reklama