Rzeszów - Wtorek, 01.07.2025
Reklama

ZTM wstrzymuje wdrożenie II etapu przystanków "na żądanie"

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na razie nie będzie kolejnych przystanków „na żądanie”. ZTM wstrzymał ich wdrożenie.

Od 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyskała status „na żądanie”. W samym Rzeszowie pojawiło się 230 takich przystanków. Kolejne 216 ustanowiono poza terenem miasta, m.in. w Świlczy, Trzebownisku i Tyczynie.

Jak informował na początku marca Zarząd Transportu Miejskiego, w przypadku sprawdzenia się tego rozwiązania, z dniem 2 kwietnia status przystanek „na żądanie” miało zyskać kolejne 235 przystanków. Tak się jednak nie stało. ZTM wstrzymał wdrożenie II etapu. - Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje Pasażerów, iż w związku z prowadzonymi analizami nieustannie napływających wniosków dotyczących funkcjonowania systemu przystanków „na żądanie”, wstrzymuje plan wdrożenia II etapu – czytamy w komunikacie ZTM.

19 marca 2022 r. ZTM zlikwidował kilkanaście przystanków „na żądanie”. Część pasażerów zgłaszała problemy z niezabieraniem ich z tych przystanków, m.in. w rejonie szkół publicznych.
Reklama
Zatrzymanie i wymiana pasażerska na przystankach „na żądanie” odbywa się po wcześniejszym zasygnalizowaniu przesz pasażera takiej potrzeby. Osoba chcąca wsiąść do autobusu powinna stać w bezpiecznym i widocznym dla kierowcy miejscu oraz odpowiednio wcześniej dać kierowcy znak, wyraźnie i zdecydowanie podnosząc rękę. Z kolei pasażer, który chce wysiąść na przystanku „na żądanie” powinien, najlepiej zaraz po odjeździe z poprzedniego przystanku, wcisnąć przycisk indywidualnego otwierania drzwi lub „stop”. Osoby niepełnosprawne ruchowo, niewidome i niedowidzące oczekiwać powinny na przystanku w bezpiecznym i widocznym miejscu. Kierowca autobusu, widząc taką osobę, musi się zatrzymać.

Wszystkie przystanki „na żądanie” są oznaczone specjalnymi tabliczkami.  Informacja o takich przystankach znajduje się również na elektronicznych tablicach, w zapowiedzi głosowej w autobusach oraz na rozkładach jazdy publikowanych na stronie ztm.rzeszow.pl

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

99 projektów zgłoszono do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok

RZESZÓW. Głosowanie rozpocznie się 10 września i potrwa do 8 października 2021 r. 

Rzeszów

Rolnicy zakończyli protest. Nie ma już utrudnień w ruchu

RZESZÓW. Zakończył się 24-godzinny protest rolników w Rzeszowie. Jak informuje rzeszowska Policja „Mimo utrudnień w ruchu, protest przebiegał spokojnie”.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 73-letnia kobieta została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Krakowskiej. Ranna piesza trafiła do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarła.

Rzeszów

"Tour de Konstytucja" na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W środę, 25 sierpnia 2021 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się spotkanie w ramach projektu pn. „Tour de Konstytucja PL”. Do Rzeszowa przyjadą m.in. prof. Ewa Łętowska, prof. Adam Bodnar, sędzia...

Rzeszów

Traktory na rondzie Pobitno. Ruszył protest rolników [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Kilkanaście ciągników blokuje rondo Pobitno w Rzeszowie. Ruszył 24-godzinny protest rolników.

Rzeszów

Strajk rolników w Rzeszowie. Objazdy autobusów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku ze strajkiem rolników, który odbędzie się w Rzeszowie od godz. 9.00 dnia 24 sierpnia do godz. 9.00 dnia 25 sierpnia br. część autobusów MPK pojedzie objazdami.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci mają nowe, specjalistyczne radiowozy

RZESZÓW. Podkarpacka Policja odebrała cztery specjalistyczne radiowozy. Dwa z nich trafiły komendy miejskiej w Rzeszowie. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów drogówki, obsługujących zdarzenia drogowe.

Rzeszów

Pumptrack na osiedlu Baranówka jednak powstanie

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zdecydował się na zwiększenie pieniędzy na budowę Pumptracka na osiedlu Baranówka.

Reklama