Rzeszów - Niedziela, 13.07.2025
Reklama

10. Reggae nad Wisłokiem. Koncerty, ekoatrakcje dla dzieci i całonocne afterparty [PROGRAM]

Dodano: /

Na zdj. Gentleman - fot. Christina Gotz
Na zdj. Gentleman - fot. Christina Gotz

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem - Gramy dla klimatu”. Na uczestników czekają koncerty artystów reggae z całego świata, ekoatrakcje dla dzieci i dorosłych oraz całonocne afterparty.

Organizatorem festiwalu „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu” jest Rzeszowski Dom Kultury. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 31 maja 2025 roku, w Parku Kultury i Wypoczynku w Rzeszowie na miejskich bulwarach.

Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu” to nie tylko koncerty znakomitych artystów, ale także szereg działań proekologicznych, które prowadzone są podczas licznych akcji i warsztatów. W tym roku strefy z bezpłatnymi ekoatrakcjami czekać będą na uczestników już od godziny 12:00, natomiast koncerty rozpoczną się o godzinie 15:00, a zakończą o 22:30. Imprezę poprowadzi duet Kulturalny & Roots Digital, który dba o dobry nastrój festiwalowej publiczności nieprzerwanie od 2015 roku.

Gwiazdami wieczoru będą Gentleman & Tamika feat. K-Jah Sound – muzyczny projekt jednego z najbardziej znanych artystów reggae na świecie.

Na rzeszowski festiwal powróci po 10 latach polski zespół Positive Thursdays in DUB, któremu towarzyszyć będzie brytyjski wokalista Donovan Kingjay. Na scenie pojawią się ponadto: międzynarodowy zespół The Beat Rootz, polska formacja Roots Soldiers – zwycięzcy pierwszej edycji konkursu Reggae Independent Stage, a także polska grupa Boleo & Follow The Riddim – autorzy oficjalnego hymnu festiwalu pt. „Reggae dla klimatu”, który po raz pierwszy wybrzmi na żywo podczas ich występu. Blok koncertowy otworzą uczniowie Studia Bębnów Afrykańskich z Rzeszowa, natomiast po koncertach zabawa przeniesie się do Stefy Kultury Studenckiej Politechniki Rzeszowskiej, gdzie odbędzie się całonocne afterparty w klimatach dubowych (wstęp 20 zł).

Udział w festiwalu jest bezpłatny.

PROGRAM:

Koncerty – start 15:00

Park Kultury i Wypoczynku w Rzeszowie

Prowadzenie: Kulturalny & Roots Digital

15:00 – Studio Bębnów Afrykańskich (PL)

16:00 – Roots Soldiers (PL)

17:15 – Boleo & Follow the Riddim (PL)

18:30 – The Beat Rootz (MU | UK | PL | MX)

19:45 – Positive Thursdays in DUB (PL) meets Donovan Kingjay (UK)

21:15 – Gentleman & Tamika (DE) feat. K-Jah Sound (PL)

Afterparty – start 22:30
Strefa Kultury Studenckiej (ul. Akademicka 8)

Riddim Pressure – warm up
Rafał Konert (Positive Thursdays in DUB)
Dubtwice – live set
Roots Digital
Riddim Pressure – in session

Bilety na afterparty w cenie 20 PLN dostępne na sklep.ebilet.pl oraz w dniu imprezy w klubie

Eko atrakcje – start 12:00

STREFA EDUKACYJNA
MPEC Rzeszów – warsztaty
Moto Sport “Racing is Life” – gokart, spotkanie z zawodnikiem
Kwitnąca Otulina – warsztaty, ścieżka sensoryczna
Wrota Karpat Wschodnich – zabawy kreatywne
Wydział Klimatu i Środowiska UM Rzeszowa – zabawy edukacyjne
Leroy Merlin – Dzieciaki Sadzeniaki
Stowarzyszenie Ekoskop – warsztaty edukacyjne
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie – stoisko poświęcone zdrowiu
Skyware – quiz edukacyjny

STREFA RELAXU

Strefa odpoczynkowa (leżaki, materace, pufy)

STREFA MALUCHA

Kunda Dance – warsztaty ruchowe
Fantazja – animacje
Mały Ambasador – gra w bule, animacje

STREFA GASTRONOMICZNA

Bulwary Food Court – danie mięsne, wegetariańskie i wegańskie, napoje i zimne piwko

STREFA ARTYSTYCZNA

Ayumi Nihongo Gakuen – warsztaty origami, nauka pisania po japońsku, puszczanie kolorowych latawców, językowe zabawy
Studio Bębnów Afrykańskich – warsztaty
Rzeszowski Dom Kultury – warsztaty “Torby z banerów”
Rzeszowski Dom Kultury – warsztaty “Ubierz się w sztukę”

STREFA RECYKLINGU

MPGK Rzeszów – wymiana plastiku na niespodziankę lub koszulkę festiwalową
– 40 plastikowych butelek – koszulka festiwalowa
– 20 plastikowych butelek – nagroda niespodzianka

STREFA WODY

MPWiK Rzeszów – bezpłatna woda na terenie wydarzenia

STREFA TECHNIKI

Euroavia – prezentacja konstrukcji z zawodów SAE AERO DESIGN oraz AIR CARGO CHALLENGE, quiz wiedzy o lotnictwie z nagrodami, symulator lotu
RPCAM PRz – pokaz druku 3D, wystawa druku 3D, interaktywna gra zręcznościowa, pokaz skanera
Edu3Dkacja – drukarki 3D, Robo – pies
Edukido – klocki Lego

STREFA ENERGII

Rowery Biurowe – Tor wyścigowy
Cocktail Bike – samodzielne przygotowanie koktajlu poprzez napędzanie blendera pedałami roweru

STREFA ZIOŁOWA

Zielarnia Lawenda – Zielarskie koło fortuny, spacer zielarski, degustacja naparów ziołowych

STREFA GIER

Rzeszowski Dom Kultury – gigantyczne gry, gry planszowe

STREFA KOSMETYKI DIY

Kącik Zielarski – warsztaty robienia kul do kąpieli, soli do kąpieli, pachnących saszetek

STREFA SŁODKIEJ SZTUKI

WOW Piernik – warsztaty dekoracji pierników, truskawki w belgijskiej czekoladzie

STREFA MIÓD-NATURA

MobilTur – pszczoły w uliku pokazowym, sprzęt pszczelarski, tablice edukacyjne, degustacja miodu, świece woskowe, nasiona roślin miododajnych, opowiadania z życia pszczół

STREFA MAJSTERKOWICZA

Fundacja As Kier – warsztaty murowania, zrób to sam,, tablice manipulacyjne, mobilny escape room



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Senioralia Rzeszowskie 2023. Ponad 40 wydarzeń na terenie całego miasta [PROGRAM]

Tygodniowy cykl zainauguruje występ Izabeli Trojanowskiej na rzeszowskim Rynku. Finał odbędzie się na miejskich Bulwarach, gdzie wystąpi ikona polskiej muzyki Małgorzata Ostrowska.

Aktualności

Dwa koncerty w Rzeszowie na finał Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych. Wystąpi m.in. Mikromusic

W drugi weekend września w Rzeszowie odbędzie się finał tegorocznej edycji Podkarpackiego Festiwal Osób Wyjątkowych. W programie m.in. dwa koncerty.

Aktualności

Premiera nowego spektaklu Teatru Przedmieście

„Ceremonia” to tytuł nowego spektaklu Teatru Przedmieście. Autorką scenariusza i reżyserką jest Aneta Adamska-Szukała. Premierę zaplanowano na niedzielę, 3 września o godz. 19:00 w siedzibie teatru. Kolejna prezentacja sztuki odbędzie się 10...

Aktualności

OFF RZESZÓW. Najlepsi twórcy niezależni odwiedzą stolicę Podkarpacia

OFF RZESZÓW - festiwal organizowany od czterech lat przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w tym roku odbędzie się w dniach 17-21 września. To doskonała okazja do zapoznania się z twórczością topowych artystów...

Aktualności

"Ziemia" na zdjęciach Macieja Zduna oraz Roberta Kozdrasia

W piątek, 1 września o godz. 18:00 w Galerii NIerzeczywistej przy ul. Matejki 10 odbędzie się wernisaż dwóch fotografów Macieja Zduna oraz Roberta Kozdrasia. Obaj są członkami Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego.

Aktualności

DKF Klaps wraca po wakacyjnej przerwie! Znamy wrześniowy repertuar

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie zaprasza po wakacyjnej przerwie na kolejne filmowe spotkania połączone z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami.

Aktualności

"Chaber Rzeszowski" - wydarzenie modowe w centrum Rzeszowa

W najbliższą sobotę, 19 sierpnia br. na ulicy 3 Maja odbędzie się premierowy pokaz kolekcji Basi Olearka „Chaber Rzeszowski”.

Reklama