Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

18 maja w "Siemaszce" Dzień Teatru Publicznego. Bilet na spektakl kupisz za 350 groszy

Dodano: 19.04.2019 r. / Rafał

18 maja  po raz piąty w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej odbędzie się Dzień Teatru Publicznego . W tym dniu wystartuje też ogólnopolska akcja „Bilet do Teatru za 350 groszy”. W Rzeszowie widzowie obejrzą „Mistrza i Małgorzatę”.

W ramach akcji w sobotę 18 maja o godz. 18.00 zagrany zostanie spektakl „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Cezarego Ibera. Bilety w cenie 350 groszy będzie można zakupić jedynie w tym dniu w kasie Teatru, otwartej od godz. 12.00.

Bilet na przedstawienie za grosze to nie jedyna niespodzianka dla widzów, jaką z okazji Dnia Teatru Publicznego przygotowuje Teatr im. Wandy Siemaszkowej.

Wszyscy, którym uda się zdobyć bilet, tuż po spektaklu będą mogli wziąć udział w kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Teatralnego, które poprowadzi dziennikarka TVP3 Rzeszów Anna Sabat. Jedna osoba będzie mogła nabyć maksymalnie dwa bilety. Nie jest prowadzona przedsprzedaży, ani rezerwacja miejsc.

Pomysł Dnia Teatru Publicznego zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 18 maja, ale spektakle „za grosze” będą grane przez cały tydzień – aż do 26 maja.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach Dnia Teatru Publicznego spektakli dostępne będą od 18 kwietnia na przygotowanej z tej okazji stronie(LINK: www.dzienteatrupublicznego.pl).

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Legenda polskiej estrady wystąpi na Rzeszowskich Juwenaliach

Maryla Rodowicz dołączyła do wykonawców tegorocznej edycji Rzeszowskich Juwenaliów. Legenda polskiej estrady wystąpi w drugim dniu festiwalu na scenie PRz.

Aktualności

Prace kilkunastu fotografów z kolektywu 52flickers na wystawie w Galerii Nierzeczywistej

6 marca w murach Galerii Nierzeczywistej RSF odbędzie się wernisaż wystawy kolektywu fotograficznego 52flickers zatytułowanej “Punkt przecięcia”. Na ekspozycji prezentowane są prace kilkunastu członków grupy. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca...

Aktualności

MIÜ wystąpi na Rzeszowskich Juwenaliach

MIÜ to kolejny raper w line-upie tegorocznych Rzeszowskich Juwenaliów. Reprezentant młodego pokolenia pojawi się na scenie Brend w pierwszym dniu imprezy, tj, 8 maja.

Aktualności

Bluszcz i Jazzpospolita zagrają w marcu w Rzeszowskich Piwnicach

14 marca 2026 roku w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi wrocławski duet Bluszcz. Kilka dni później scenę podziemi przejmie formacja Jazzpospolita, która zagra materiał z albumu „Kosmopolis”.

Aktualności

WDK zaprasza do udziału w wystawie podkarpackiej pisanki wielkanocnej. Ruszyły zgłoszenia

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza do udziału w wystawie tradycyjnej podkarpackiej pisanki wielkanocnej – wydarzeniu, które od ponad trzech dekad gromadzi twórców wiernych dawnym technikom i międzypokoleniowemu przekazowi.

Aktualności

Muzyka Griega, Elgara i Wnuk-Nazarowej zabrzmi w Filharmonii Podkarpackiej

W najbliższy piątek, 27 lutego 2026 r. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Jacka Rogali wykona utwory Edwarda Griega, Edwarda Elgara i Joanny Wnuk -Nazarowej. Solistą wieczoru będzie wiolonczelista Marcin Zdunik. Początek...

Aktualności

Pezet i Bracia Figo Fagot wystąpią na Juwenaliach w Rzeszowie

Raper Pezet i zespół Bracia Figo Fagot dołączyli do listy wykonawców tegorocznych Rzeszowskich Juwenaliów. W wydarzeniu weźmie udział łącznie ponad 30 artystów, którzy wystąpią na trzech scenach.

Aktualności

Znamy wykonawców kolejnej edycji Etno-Wiosny. Cykl rozpocznie koncert Bum Bum ORKeSTAR

14 marca 2026 roku w Rzeszowie odbędzie się pierwszy koncert w ramach tegorocznego cyklu „Etno-Wiosna”. Na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury wystąpi zespół Bum Bum ORKeSTAR. W kolejnych miesiącach usłyszymy takich wykonawców jak:...

Reklama