Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Ania Dąbrowska z CSW w Rzeszowie w bitwach The Voice Kids

Dodano: 08.02.2019 r. / informacja prasowa

Zakończył się pierwszy etap programu TVP 2 The Voice Kids – przesłuchania w ciemno. Trenerzy mają już swoje drużyny, a od 9 lutego ruszą bitwy na głosy. W programie udział bierze Ania Dąbrowska, uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Ania jest w drużynie Cleo. 

Jednocześnie, cały czas trwa plebiscyt na ulubieńca The Voice Kids na stronie Telewizji Polskiej. Głosy na swoich ulubieńców można oddawać do 21 lutego przez Internet: www.voicekids.tvp.pl/plebiscyt. Wystarczy wybrać swojego faworyta i oddać bezpłatny głos. Z jednego numeru IP można oddać maksymalnie 10 głosów.

Ania Dąbrowska od 2014 roku uczęszcza do Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, gdzie pracuje pod kierunkiem Anny Czenczek - dyrektor tej szkoły oraz pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. W Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie rozwija swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym z elementami gry aktorskiej, dykcją, ubiorem scenicznym i uczy się zasad charakteryzacji. Centrum Sztuki Wokalnej dba także o wizerunek młodej wokalistki, zajmuje się rozwojem jej kariery i promocją.

Reprezentując Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie od pięciu lat uczestniczy i zdobywa najwyższe nagrody w wielu przeglądach piosenki międzyszkolnej, gminnej, powiatowej, konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych, wyśpiewała m.in. Grand Prix oraz I miejsce w Przeglądzie Piosenki Filmowej w Języku Angielskim w Birczy, Nominację na Międzynarodowy Festiwal „Eurojurmala” na Łotwie, I miejsce w Festiwalu „Zaczarowana piosenka” Anny Dymnej w Krakowie, Srebrną Nutkę (II miejsce) w Międzynarodowym Festiwalu „Majowa Nutka” w Częstochowie, uczestnictwo w ścisłym Finale Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytacji, Pieśni i Poezji Patriotycznej w Warszawie, I miejsce w XX Polsko – Niemieckim Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we wspólnej Europie” w Monachium, I miejsce w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk „O Złotą Różę Małego Księcia” w Tyczynie, I miejsce  oraz Nagrodę Publiczności w IV Ogólnopolskim  Internetowym  Konkursie Wokalnym, I miejsce w  III Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Wokalnym, II miejsce na XXVII Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami” w Przemyślu, Główna Nagroda Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Kielcach.

Bierze udział w licznych projektach, koncertach okolicznościowych i autorskich spektaklach wokalno – tanecznych Centrum Sztuki Wokalnej, które na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Rzeszowa i Podkarpacia, m.in. w spektaklu patriotycznym „Zakazane Piosenki”, który swoją premierę miał 7 listopada 2016 w Filharmonii Podkarpackiej.

Wielki talent widzą w niej tacy wokaliści jak: Marek Piekarczyk, Halinka Młynkova, Ania Dąbrowska, Grzegorz Hyży oraz Ania Wyszkoni. Ma za sobą wspólne występy na koncertach m.in. z Grzegorzem Hyżym, Anią Wyszkoni, Skaldami oraz Mieczysławem Szcześniakiem. Ponadto koncertowała m.in. podczas Festiwalu Kultury Polonijnej „Dźwięki, które łączą” w Hanowerze i podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2016, 2017 i 2018. Brała udział w nagraniu piosenki i teledysku Mieczysława Szcześniaka „Jest jeden świat”.

Znalazła się w dziesiątce finalistów Krajowego Finału Eurowizji dla Dzieci 2016, który odbył się 15 października. Emitowany był na żywo w TVP 1. Podczas Krajowego Finału Eurowizji Junior zaśpiewała rockowy utwór „Fryzurka”, produkcji Anny Czenczek.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Koncert symfoniczny w Filharmonii – dwa utwory Iberta i symfonia Francka

Muzyka Iberta i Francka wypełni w piątkowy wieczór salę Filharmonii Podkarpackiej. Za pulpitem dyrygenta stanie Tomasz Tokarczyk. Solistką wieczoru będzie flecistka Weronika Balcerzyk. Początek koncertu tradycyjnie o godz. 19:00.

Aktualności

Kizo w line-upie Rzeszowskich Juwenaliów 2026

Kizo dołączył do wykonawców przyszłorocznej edycji Rzeszowskich Juwenaliów. Raper wystąpi w pierwszym dniu imprezy, tj. 8 maja 2026 r. na scenie Brend.

Aktualności

Wojtusiowa Izba Dzieciom – koncert charytatywny w WDK w Rzeszowie

Zespół Wojtusiowa Izba zagra charytatywny koncert na rzecz dzieci z rzeszowskich domów dziecka. Wydarzenie odbędzie się 20 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Aktualności

Weekend pełen atrakcji w Świątecznym Miasteczku [19 – 21.12.2025]

Jarmark Bożonarodzeniowy, występy artystyczne, Bajkosfera w Domku Świętego Mikołaja, a także wieczorne karaoke i Christmas Party – tak zapowiada się kolejny weekend w Świątecznym Miasteczku.

Aktualności

Prapremiera nowego spektaklu Teatru Przedmieście wg powieści Wiesława Myśliwskiego

Teatr Przedmieście przygotował nowe widowisko zatytułowane „Ucho igielne” wg powieści Wiesława Myśliwskiego, dwukrotnego laureata Literackiej Nagrody „Nike”. Prapremierowe pokazy odbędą się 20 i 21 grudnia 2025 r.

Aktualności

Gruzińskie wokalistki zaśpiewają podczas specjalnego koncertu noworocznego

27 grudnia 2025 r. w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się koncert noworoczny podczas którego wystąpi Trio Mandili - jeden z najbardziej rozpoznawalnych kobiecych zespołów wokalnych Kaukazu. Podczas wydarzenia publiczność usłyszy tradycyjną muzyką gruzińską.

Aktualności

Premiera filmu o rzeszowskim zespole RSC. Spotkanie z bohaterami i twórcami oraz koncert

Powstał film dokumentalny o legendarnym rzeszowskim zespole RSC. Uroczysta premiera z udziałem bohaterów i twórców odbędzie się 17 grudnia (środa) o godz. 18.00 na sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Po...

Aktualności

Znamy już 8 wykonawców, którzy wystąpią na Rzeszowskich Juwenaliach 2026

Organizatorzy Rzeszowskich Juwenaliów przedstawili kolejnego wykonawcę, który wystąpi na przyszłorocznej imprezie. Do ogłoszonych do tej pory artystów dołączył duet hip-hopowy PRO8L3M.

Reklama