Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Bezpłatne wycieczki dla mieszkańców pięciu rzeszowskich osiedli do Centrum Nauki Kopernik

Dodano: /

Mieszkańcy pięciu rzeszowskich osiedli mogą skorzystać z oferty bezpłatnego wyjazdu do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w ramach „Osiedlowych wycieczek integracyjnych” realizowanych przez Rzeszowski Dom Kultury w Rzeszowie, przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Celem organizacji cyklu bezpłatnych wycieczek jest integracja lokalnej społeczności polskiej i ukraińskiej. Osiedla biorące udział w akcji to: Franciszka Kotuli, Grota Roweckiego, Pobitno, Przybyszówka oraz Zalesie.

Kopernik jest jednym z największych w Europie centrów nauki. Znajdują się w nim wystawy z interaktywnymi eksponatami, dzięki którym można samodzielnie odkrywać zjawiska i zasady rządzące światem. Na zwiedzających czekają także laboratoria, dwa nietypowe teatry oraz Planetarium.

W wycieczkach do Centrum Nauki Kopernik mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli.

Terminy wycieczek:

- 15 października (sobota) – wycieczka dla mieszkańców osiedla Zalesie
zapisy pod numerem: 515 409 221 (od pon. do pt. w godz. 12:00-18:00)

- 16 października (niedziela) – wycieczka dla mieszkańców osiedla Franciszka Kotuli
zapisy pod numerem: 500 226 659 (od pon. do pt. w godz. 12:00-18:00)

- 22 października (sobota) – wycieczka dla mieszkańców osiedla Grota Roweckiego
zapisy pod numerem: 515 409 251 (od pon. do pt. w godz. 14:00-18:00)

- 23 października (niedziela) – wycieczka dla mieszkańców osiedla Pobitno
zapisy pod numerem: 509 541 735 (od pon. do pt. w godz. 12:00-16:00)
-
23 października (niedziela) – wycieczka dla mieszkańców osiedla Przybyszówka
zapisy pod numerem: 505 056 993 (od pon. do pt. w godz. 12:00-18:00)

Planowany program wycieczki obejmuje: wyjazd z Rzeszowa o godzinie 7:00, przyjazd do Warszawy, zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik (wystawy stałe i Planetarium), obiad oraz powrót do Rzeszowa około godziny 21:00. Organizator zapewnia: przejazd autokarem, bilety wstępu do Centrum Nauki Kopernik, dwudaniowy obiad, opiekę pilota-przewodnika oraz ubezpieczenie NNW. Udział w wycieczkach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Seniorzy na parkiet. W sobotę Miejska Potańcówka

Potańcówka Miejska dla Seniorów to impreza, która już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń organizowanych dla starszych mieszkańców Rzeszowa. Najbliższa Potańcówka odbędzie się już 6 kwietnia.

Aktualności

Sztuka A. Warhola na wystawie w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

Od 11 kwietnia w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, będzie można obejrzeć wystawę prac Andy’ego Warhola.

Aktualności

Mendelssohn, Ravel i Dvorak w piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej

Piotr Kościk poprowadzi podkarpackich filharmoników podczas piątkowego koncertu symfonicznego. W programie: Uwertura „Sen nocy letniej” Mendelssohna, koncert fortepianowy Ravela i VII Symfonia Dvoraka. Solistą wieczoru będzie pianista Janusz Olejniczak, jeden z najwybitniejszych...

Aktualności

Teatralny Speed Dating. W „"Siemaszce" rusza 6. edycja Sceny Nowej Dramaturgii

Scena Nowej Dramaturgii to platforma działająca przy Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, skupiona na współczesnych metodach tworzenia opowieści teatralnych, dla których osią jest słowo pisane.

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia. Dżem z Sebastianem Riedlem zagra na scenie głównej

Dżem to kolejny zespół, który dołączył do line-upu tegorocznych Rzeszowskich Juwenaliów. Grupa wystąpi z nowym wokalistą, którym od 6 kwietnia oficjalnie zostaje Sebastian Riedel, syn Ryszarda Riedla, wieloletniego frontmana zespołu.

Aktualności

Filmowy Poranek dla dzieci. Główną atrakcją spotkanie z Kliniką Doktora Misia

Kino Helios przy al. Powstańców Warszawy zaprasza małych kinomanów na kolejne spotkanie w ramach Filmowych Poranków. Tym razem główną atrakcję będzie spotkanie z Kliniką Doktora Misia, czyli nauka pierwszej pomocy.

Aktualności

Święto Paniagi uświetni występ "Viva Santana" Cichoński - Torres Band

Jedną z głównych atrakcji tegorocznego Święta Paniagi, będzie muzyczne show Leszka Cichońskiego i Jose Torresa na cześć legendarnego gitarzysty Carlosa Santany.

Aktualności

Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne. Do 8 kwietnia można zgłaszać prace

Trwają zgłoszenia do udziału w XXII Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych. Koła, kluby i grupy fotograficzne działające na Podkarpaciu, mają czas do 8 kwietnia na wysłanie swoich prac.

Reklama