Rzeszów - Wtorek, 20.05.2025
Reklama

Bezpłatny pokaz drugiej części trylogii Krzysztofa Kieślowskiego "Trzy kolory"

Dodano: /

Rzeszowska Akademia Fotografii zaprasza na otwartą projekcję drugiej części trylogii Krzysztofa Kieślowskiego pt. "TRZY KOLORY. BIAŁY". Wydarzenie towarzyszy wystawie fotografii autorstwa Piotra Jaxa zatytułowanej "REMEMBERING KRZYSZTOF", która dostępna jest dla zwiedzających do końca stycznia.

Projekcja filmu odbędzie się w czwartek, 12 stycznia o godz. 18:00 na I piętrze w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa przy ul. 3 Maja 9. Pierwszą część trylogii Kieślowskiego wyświetlono 16 grudnia 2022 roku.

O filmie „Trzy kolory: Biały”

Podejmując refleksję nad jedną z najbardziej fundamentalnych wartości cywilizacji nowoczesnej, Kieślowski opowiada o polskim kompleksie niższości i o rozpaczliwej chęci dorównania bogatszym społeczeństwom. Osadzony w realiach transformacji ustrojowej "Biały" nie ogranicza się jednak do płaszczyzny społecznej i stanowi kolejne ogniwo w uniwersalnym dyskursie reżysera na temat człowieka w świecie współczesnym.

Film zaczyna się od ujęcia pokazującego ogromną walizkę, umieszczoną na taśmie, transportującej bagaże na lotnisku. Jak się potem okaże, zawartość torby jest dość osobliwa: w środku znajduje się Karol Karol (Zbigniew Zamachowski), Polak, który bez paszportu i bez pieniędzy, za to ze skradzionym ze sklepu gipsowym popiersiem kobiety, próbuje przedostać się z Francji do Polski.. (źródło: Culture.pl).

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Kolejny koncert w Letnim Ogródku Kulturalnym - 3 czerwca zagra Bukowicz

Muzyka Bukowicza to syntezatory, melodyjne wokale i basy oraz post-punkowe beaty i gitary, przede wszystkim gitary.

Aktualności

Dzień Dziecka na rzeszowskim Rynku. Będą darmowe lody i wata cukrowa

RZESZÓW. Występy dzieci, warsztaty, zabawy plenerowe, gry wielkoformatowe, targi animatorów kultury oraz darmowe lody i wata cukrowa – tak będzie wyglądał miejski Dzień Dziecka w Rzeszowie. Na Skwerze Kultury wystąpi Miłosz Świetlik...

Aktualności

Noc Muzeów powraca do łańcuckiego Zamku

W sobotę 4 czerwca turyści będą mogli obejrzeć wnętrza I piętra rezydencji. Nocne zwiedzanie reprezentacyjnych pokoi odbędzie się w blasku zamkowych żyrandoli.

Aktualności

7. KINOLUB - festiwal filmów dla dzieci i młodzieży w Rzeszowie

Siódma edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 10 - 15 czerwca 2022 r.

Aktualności

Znamy pełny line-up KultURaliów 2022

Na scenie m.in. Łydka Grubasa, Zenek Kupatasa, Maciej Maleńczuk, Kalwi i Remi, Paluch i Video.

Aktualności

Muzeum Energetyki Podkarpackiej w Rzeszowie wznawia zajęcia edukacyjne

Muzeum jest dostępne dla odwiedzających od poniedziałku do piątku, również w czasie wakacji.

Aktualności

Bezpłatne wydarzenia w Rzeszowskich Piwnicach dla dzieci i dorosłych z Polski i Ukrainy

Rzeszowskie Piwnice biorą udział w cyklu wydarzeń z Funduszami Unijnymi, które są bezpłatne i prowadzone z udziałem tłumacza ukraińskiego. To między innymi warsztaty dźwiękowe, Silent Disco, warsztaty ceramiki i spacer fotograficzny.

Reklama