Rzeszów - Niedziela, 15.02.2026
Reklama

"Blaski i cienie" - premiera nowego spektaklu teatr Maska

Dodano: 21.10.2022 r. / ViC

W najbliższą sobotę, 22 października o godz. 18:00 w Teatrze Maska odbędzie się premiera nowego spektaklu zatytułowanego „Blaski i cienie” w reżyserii dyrektora artystycznego teatru Przemysława Jaszczaka. To kolejna w tym sezonie nowość w repertuarze teatru.  Spektakl przedpremierowo będzie można zobaczyć w piątek, 21 października o godz. 9:00, 11:00 i 18:00. Przedstawienie wzbogacone jest formułą tworzenia "na żywo"

Blaski i cienie” to uniwersalna, pełna mądrości, poezji i humoru opowieść o jasnych i ciemnych stronach ludzkiego życia na różnych jego etapach (dzieciństwo, młodość, dorosłość, starość). O pozornie nieznaczących chwilach, które zmieniają bieg naszych dróg.

Twórcy poddają refleksji kluczowe momenty biografii każdego z nas: pierwszy, kolejny, ostatni (pocałunek, krok, sukces, upadek itd.). Przekaz uzupełniają metaforyczne plastyczne obrazy perfekcyjnie wykorzystujące specyfikę i możliwości teatru lalek. Dodatkowo spektakl wzbogaci i uatrakcyjni formuła tworzenia „na żywo” (podczas przedstawienia artystka będzie malowała obraz luźno korespondujący z poruszanymi na scenie kwestiami, w efekcie czego w trakcie każdej prezentacji powstanie jej nowa malarska interpretacja).

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Rzeszowski Dom Kultury kolęduje dla niepełnosprawnej Darii z Rzeszowa

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców Rzeszowa na kolejną edycję cyklu charytatywnych koncertów pod nazwą „Styczeń z Kolędą”.

Aktualności

Alternatywne plakaty Przemysława Szydłowskiego w Galerii WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na wystawę plakatów Przemysława Szydłowskiego.

Aktualności

Karnawałowy cykl Potańcówek Miejskich dla Seniorów

Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc zaprasza na bezpłatne zabawy taneczne dla seniorów.

Aktualności

Chór Pueri Cantores Resovienses zaśpiewa kolędy w Rzeszowskiej Katedrze

W organizacji Koncertu bierze udział Katedra Rzeszowska.

Aktualności

Styczniowy repertuar DKF Klaps

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w WDK zaprasza miłośników dobrego filmu do udziału w styczniowych projekcjach filmowych.

Aktualności

Sylwester na rzeszowskim Rynku

Żegnamy stary rok na rzeszowskim Rynku.

Reklama