Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

Czterodniowa uczta dla miłośników teatru w Rzeszowie

Dodano: /

Od 19 do 22 czerwca, w ramach festiwalu Teatru Klasyki Polskiej, będzie można zobaczyć cztery wyjątkowe spektakle teatralne. Sztuki będą prezentowane na scenie rzeszowskiego Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie.

Festiwal Klasyki Polskiej otworzy spektakl „Trzy po trzy” – wciągająca opowieść sceniczna stworzona na podstawie pamiętnika Aleksandra Fredry. Przedstawienie ukazuje nieznaną twarz ojca polskiej komedii, z całym wachlarzem silnych emocji - od melancholii do euforii. Na scenie zobaczymy postacie przywoływane przez autora z przeszłości – w roli jednej z nich doskonale znany telewidzom jako król Jagiełło (Sebastian Skoczeń) z popularnego serialu "Korona królów. Jagiellonowie".

W czasie Festiwalu nie zabraknie znakomitej „Zemsty” z kultowym serialowym Traczem – Dariuszem Kowalskim – tym razem w roli Rejenta Milczka; wybuchowym Cześnikiem – Jarosławem Gajewskim; przebojowym Papkinem – w tej roli uwielbiany przez widzów Łukasz Lewandowski; namiętną i wyrazistą Podstoliną – kreowaną przez elektryzującą Maję Hirsch.

W kolejnym dniu zobaczyć będzie można „Dożywocie” z prześmieszną, wartką akcją oraz zapadającymi w pamięć i bawiącymi do łez bohaterami.

Festiwal zakończy wyjątkowy pełen humoru spektakl „Ambasador” Sławomira Mrożka, z mistrzowsko wcielającym się w rolę tytułową Andrzejem Mastalerzem.

PROGRAM FESTIWALU:


TRZY PO TRZY
19.06.2024, godz. 19:00

ZEMSTA
20.06.2024, godz. 19:00

DOŻYWOCIE
21.06.2024, godz. 19:00

AMBASADOR
22.06.2024, godz. 19:00

Bilety dostępne są na stronach https://biletyna.pl/ oraz Repertuar | Spektakle | Premiery => Teatr Warszawa | Inne miasta (teatrklasykipolskiej.pl)

Teatr Klasyki Polskiej studiuje i wystawia najwybitniejsze polskie dramaty oraz adaptacje arcydzieł polskiej literatury, zgodnie z ich literą i duchem, w oparciu o rzetelny warsztat i we współpracy z wybitnymi twórcami teatru. Jedną z form działalności Teatru Klasyki Polskiej są objazdy po kraju, oraz zagraniczne tournée, adresowane przede wszystkim do rozsianej po świecie Polonii. Celem działań instytucji jest integracja wspólnoty, wzmacnianie jej tożsamości poprzez przypominanie bogactwa polskiego języka, historii i zwyczajów. Teatr Klasyki Polskiej to nowa, wielka szansa. Dla widzów - na kontakt z arcydziełami rodzimej literatury, dla inwestorów i mecenasów – na stworzenie polskiej marki teatralnej o międzynarodowym zasięgu i znaczeniu.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Ostatni wakacyjny pokaz z cyklu „Historia Rzeszowa piaskiem malowana”. We wrześniu dodatkowe seanse

W najbliższy piątek, odbędzie się ostatni wakacyjny pokaz multimedialnego widowiska z cyklu „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” przygotowane z okazji 670-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Wydarzenie organizuje Rzeszowski Dom Kultury.

Aktualności

Przestrzenie Sztuki Teatr. „Siemaszkowa” po raz kolejny operatorem programu

Już w sierpniu i wrześniu podkarpacka publiczność będzie mogła wziąć udział w  działaniach realizowanych w ramach projektu Przestrzenie Sztuki Teatr przez rzeszowską „Siemaszkę”. W programie m.in. warsztaty performatywne „Kto ocali.  Opowieści z…”, projekt „Chwile...

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci: Barbapapa, policjanci i miasteczko ruchu drogowego

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie młodych kinomanów w ramach cyklu "Filmowy Poranek dla Dzieci" organizowanego w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy. Start już od godziny 9:45.

Aktualności

Wernisaż wystawy i multimedialne spotkanie autorskie z Małgorzatą Dołowską

Dokładnie dwa tygodnie pozostało do otwarcia nowej wystawy w Galerii Nierzeczywistej RSF. Od 6 września prezentowane będą fotografie Małgorzaty Dołowskiej, absolwentki Wyższego Studium Fotografii w Warszawie i PWSFTviT im. St. Schillera w...

Aktualności

W Rzeszowie trwa festiwal literacki „Łączy nas bajka” [PROGRAM]

Wczoraj w Rzeszowie i kilku innych miastach województwa rozpoczął się festiwal literacki „Łączy nas bajka” organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

Suma wszystkich znaczeń

Wstawa Piotra Kolanko w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25

Od 23 sierpnia drzwi zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25 w Rzeszowie zostaną ponownie otwarte dla zwiedzających. Do połowy września prezentowana tam będzie wystawa Piotra Kolanko zatytułowana „Suma wszystkich znaczeń”. 

Aktualności

Gorący koniec wakacji w kinach Helios

Kolejny kinowy weekend rozpocznie się mocnym akcentem w postaci dawki filmowych nowości. W repertuarze kin Helios pojawią się wyczekiwane premiery: „Kruk”, „Nierozłączni” oraz „Mrugnij dwa razy”. Ponadto na wielkich ekranach można wciąż...

TEATR NA EKRANIE

„Miss HIV” z Olgą Bołądź, Dorotą Kolak i Adamem Woronowiczem w Kinie za Rogiem Cafe

Kino za Rogiem Cafe zaprasza na kolejny spektakl w ramach cyklu „Teatr na ekranie”. Podczas najbliższego spotkania widzowie będą mieli okazję obejrzeć spektakl w reżyserii Krzysztofa Czeczota zatytułowany „Miss HIV”. W obsadzie...

Reklama