Rzeszów - Poniedziałek, 11.08.2025
Reklama

"Drive My Car" przedpremierowo w DKF Zorza

Dodano: /

We wtorek 22 lutego w ramach DKF Zorza odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu "Drive My Car". Film zdobył trzy nagrody na festiwalu w Cannes i jest nominowany do tegorocznych Oscarów w czterech kategoriach.

„Drive My Car” to mistrzowska adaptacja prozy Murakamiego w reżyserii Ryûsuke Hamaguchiego, który z impetem wkroczył do grona najważniejszych twórców światowego kina. Obraz oparty na opowiadaniu ze zbioru "Mężczyźni bez kobiet", to intymna opowieść o złożonej relacji miłosnej wybitnego aktora i reżysera z kobietą, która skrywa przed nim wiele tajemnic. Hamaguchi opiera swój film na precyzyjnych dialogach i świetnie narysowanych postaciach. To historia o bezwarunkowej akceptacji bliskiej osoby oraz siebie samego i swoich niedoskonałości, jednocześnie piękna i wzruszająca oda do życia. "Drive My Car" jest wyrafinowanym, rivette’owskim z ducha kinem drogi, w którym życie odbija się w sztuce – teatrze i literaturze.

Seans rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety w cenie 12 zł można zakupić w kasie Zorzy oraz na oficjalnej stronie kina.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

10. Reggae nad Wisłokiem. Koncerty, ekoatrakcje dla dzieci i całonocne afterparty [PROGRAM]

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem - Gramy dla klimatu”. Na uczestników czekają koncerty artystów reggae z całego świata, ekoatrakcje dla dzieci i dorosłych oraz całonocne afterparty.

Aktualności

GovTech4Europe: Koncert zespołu Rysy i mapping na fasadzie rzeszowskiego zamku

Koncert warszawskiego duetu Rysy w pubie Fosa oraz mapping na fasadzie Zamku Lubomirskich w wykonaniu Jakuba Hadera to otwarte wydarzenia skierowane do mieszkańców Rzeszowa, które odbędą się w ramach szczytu GovTech4Europe.

Aktualności

Kolejne spotkanie z Jakubem Pawłowskim w WiMBP

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Jakubem Pawłowskim – historykiem, regionalistą i przewodnikiem, które odbędzie się 22 maja 2025 r. o godz. 17.00 w budynku WiMBP w...

Aktualności

KultURalia 2025: Opał i Dwa Sławy w line-upie

Poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej wielkiej, studenckiej imprezie organizowanej przez Samorząd Studentów UR, we współpracy z Samorządem Studenckim WSIiZ. DO line-upu dołączyli: Opał i Dwa Sławy.

Aktualności

Rozpoczął się 54. Muzyczny Festiwal w Łańcucie [PROGRAM]

IX Symfonia Beethovena zwieńczona słynną „Odą do radości” zainaugurowała 54. Muzyczny Festiwal w Łańcucie - jedno z najpiękniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce.

Aktualności

Ostatni koncert w ramach cyklu Etnowiosna. Wystąpi zespół Krzikopa

Tegoroczna edycja cieszącego się sympatią publiczności cyklu Etnowiosna powoli dobiega końca. Podczas ostatniego koncertu, zaplanowanego na 24 maja zagra chorzowski zespół Krzikopa.

Aktualności

Premiera nowego spektaklu teatru Przedmieście

„Księga powrotu” to tytuł nowego spektaklu przygotowanego przez rzeszowski Teatr Przedmieście. Premiera sztuki odbędzie się w sobotę, 17 maja o godz. 19.00 w siedzibie teatru przy ul. Reformackiej 4.

Aktualności

Gwieździste niebo, poezja i muzyka na cymbałach - 4. Nocny Targ Poetycki

23 maja na placu za budynkiem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie odbędzie się czwarta edycja Nocnego Targu Poetyckiego.

Reklama