Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

Dwa bezpłatne koncerty w rzeszowskim Ratuszu

Dodano: /

W rzeszowskim rauszu zabrzmi muzyka. Jeszcze  tym miesiącu odbędą się tam dwa koncerty, podczas których słuchacze usłyszą arie operowe i operetkowe oraz pieśni Stanisława Moniuszki.

W najbliższą niedzielę, 20 października o godz. 18:00 odbędzie się recital Alicji Płonki pt. "Muzyczne krajobrazy".

Alicja Płonka to nie tylko znakomita artystka, ale także pedagog śpiewu solowego. W ambitnym repertuarze recitalu znajdziemy pieśni i arie operowe i operetkowe, które artystka wykona z udziałem swojego świetnie zapowiadającego się ucznia - Grzegorza Rubachy.

W środę natomiast, 23 października odbędzie się koncert Rzeszowskiego Teatru Muzycznego "Olimpia" pt. "Stanisław Moniuszko i jego muzyka".

W Roku Moniuszkowskim najpiękniejsze pieśni ze "Śpiewników domowych" Stanisława Moniuszki śpiewać będą soliści i chór. Nie zabraknie "Kozaka", "Postój piękna gołąbeczko", "Znasz-li ten kraj", "Przylecieli sokołowie" czy "Kum i kuma".

Wystąpią: Dagmara Moskwa - sopran, Jakub Trałka - bas, Gabriela Pisiak - fortepian, Bożena Stasiowska-Chrobak - dyrygent, Andrzej Szypuła - słowo oraz Chór Instytutu Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Bezpłatne zaproszenia na obydwa koncerty można odebrać w Estradzie Rzeszowskiej.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia 2023. Znamy artystów i atrakcje festiwalu

Podczas koncertu finałowego na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej zobaczymy i usłyszymy, m.in. Gibbsa, Zalewskiego, Bajm, Malika Montanę i Łydkę Grubasa. Oprócz tego uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na masę atrakcji i wydarzenia towarzyszące.

Aktualności

Queens of Soul muzyczną gwiazdą Karpackiej Majówki

W dniach 1 - 3 maja w Rzeszowie odbędzie się Karpacka Majówka, która będzie połączeniem trzydniowego jarmarku, Święta Paniagi i kolejnej edycji festiwalu Karpaty na Widelcu z udziałem Roberta Makłowicza. Zwieńczeniem majówki...

Aktualności

"Zrozumiesz jak dorośniesz" - Aleksandra Radomska z nowym programem w Rzeszowie

Aleksandra Radomska, okularnica z ADHD, która od lat podbija serca swoich obserwatorek w internecie, a od 2021 roku również na scenie, powraca z nowym programem. W kwietniu wystąpi w Rzeszowie.

Aktualności

"Śpiewająca z Wilczkami" z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Teatr Przedmieście zaprasza 25 marca o godz. 19.00 na wyjątkowy spektakl „Śpiewająca z Wilczkami” w reż. Anety Adamskiej-Szukały.

Aktualności

Bezpłatny koncert The FoxCats promujący debiutancki album

18 marca grupa The FoxCats zagra premierowy koncert promujący debiutancką płytę zatytułowaną „Wystrzeleni”.

Aktualności

Islandzki multiinstrumentalista wystąpi w Rzeszowie

Ragnar Ólafsson - wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii rusza w trasę po Polsce. 27 kwietnia wystąpi w Rzeszowie. Koncert odbędzie się w Kinie za Rogiem Cafe o godz. 19:00.

Reklama