Rzeszów - Niedziela, 15.06.2025
Reklama

Dwa bezpłatne koncerty w rzeszowskim Ratuszu

Dodano: /

W rzeszowskim rauszu zabrzmi muzyka. Jeszcze  tym miesiącu odbędą się tam dwa koncerty, podczas których słuchacze usłyszą arie operowe i operetkowe oraz pieśni Stanisława Moniuszki.

W najbliższą niedzielę, 20 października o godz. 18:00 odbędzie się recital Alicji Płonki pt. "Muzyczne krajobrazy".

Alicja Płonka to nie tylko znakomita artystka, ale także pedagog śpiewu solowego. W ambitnym repertuarze recitalu znajdziemy pieśni i arie operowe i operetkowe, które artystka wykona z udziałem swojego świetnie zapowiadającego się ucznia - Grzegorza Rubachy.

W środę natomiast, 23 października odbędzie się koncert Rzeszowskiego Teatru Muzycznego "Olimpia" pt. "Stanisław Moniuszko i jego muzyka".

W Roku Moniuszkowskim najpiękniejsze pieśni ze "Śpiewników domowych" Stanisława Moniuszki śpiewać będą soliści i chór. Nie zabraknie "Kozaka", "Postój piękna gołąbeczko", "Znasz-li ten kraj", "Przylecieli sokołowie" czy "Kum i kuma".

Wystąpią: Dagmara Moskwa - sopran, Jakub Trałka - bas, Gabriela Pisiak - fortepian, Bożena Stasiowska-Chrobak - dyrygent, Andrzej Szypuła - słowo oraz Chór Instytutu Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Bezpłatne zaproszenia na obydwa koncerty można odebrać w Estradzie Rzeszowskiej.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Czerwcowy DKF Klaps z „Prostą historią” Lyncha i przedpremierą „Follemente”

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie zaprasza w czerwcu na kolejne projekcje filmowe połączone z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami.

Aktualności

Jubileuszowy koncert Orkiestry Księżniczek już 7 czerwca w Filharmonii Podkarpackiej

Największe Przeboje Orkiestry Księżniczek, koncert jubileuszowy z okazji 5-lecia najpiękniejszej orkiestry Świata już 7 czerwca w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie!

Aktualności

“Tutti Devoti, Tutti Diversi” - nowa wystawa w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa

29 maja 2025 r. w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Dariusza Szubińskiego zatytułowanej “Tutti Devoti, Tutti Diversi”. Ekzpicyaj będzie dostępna dla zwiedzających do 29 czerwca w godzinach otwarcia...

Aktualności

The Dumplings wypada z line-upu KultURaliów, dołączają Brathanki

Nowe wiadomości od organizatorów XIII Rzeszowskich KultURaliów Studenckich. Do line-upu imprezy dołącza zespół Brathanki. Niestety z rozpiski wypadaThe Dumplings.

Aktualności

Kino Letnie. Rusza wakacyjny cykl pokazów plenerowych w Zorzy

Projekcja filmu „Terapia dla par” hiszpańskiego reżysera Gerardo Herrero zainauguruje tegoroczne wieczory filmowe w ogródku letnim kina Zorza. W ramach cyklu „Kino Letnie”, od maja do września wyświetlonych zostanie 18 filmów.

Aktualności

10. Reggae nad Wisłokiem. Koncerty, ekoatrakcje dla dzieci i całonocne afterparty [PROGRAM]

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem - Gramy dla klimatu”. Na uczestników czekają koncerty artystów reggae z całego świata, ekoatrakcje dla dzieci i dorosłych oraz całonocne afterparty.

Reklama