Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

Estrada Rzeszowska uruchomiła Estradaversum - "miejsce gdzie sztuka spotyka się z innowacyjną technologią"

Dodano: /

Estrada Rzeszowska uruchomiła, specjalną, wirtualną przestrzeń pn. Estradaversum. Jest to „miejsce gdzie sztuka spotyka się z innowacyjną technologią, tworząc unikalne doświadczenia dla uczestników”.

Estrada Rzeszowska to miejska instytucja kultury, która od ponad sześciu dekad nieprzerwanie zapewnia niezapomniane emocje. Rocznie organizuje ponad sto wydarzeń kulturalnych, od niszowych i kameralnych po największe festiwale w Rzeszowie. Flagowymi wydarzeniami organizowanymi przez Estradę Rzeszowską są: Europejski Stadion Kultury, Rockowa Noc, Rzeszów Breakout Days czy Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko.

W grudniu ubiegłego roku, Estrada Rzeszowska obchodziła 65 urodziny, które nie tylko stały się okazją do świętowania, ale również tworzenia planów na kolejne lata działalności instytucji… i tak właśnie narodziło się Estradaversum.

Czym jest Metaversum Estrady Rzeszowskiej?

To dynamiczna wirtualna przestrzeń instytucji, stworzona z myślą o szerokim spektrum wydarzeń kulturalnych i artystycznych. To miejsce, gdzie sztuka spotyka się z innowacyjną technologią, tworząc unikalne doświadczenia dla uczestników.

Przekraczając granice fizyczne, Estradaversum staje się miejscem, gdzie mogą spotkać się ludzie z całego świata, aby wspólnie cieszyć się sztuką i kulturą w wirtualnym wymiarze.

Wirtualna instytucja kultury to nie tylko przestrzeń konsumpcji, ale także interakcji społecznej. Dostępny w Estradaversum chat (dla zalogowanych) zapewnia miejsce do spotkań, dyskusji i dzielenia się wrażeniami z innymi uczestnikami. Interakcje między odwiedzającymi tworzą wirtualną społeczność miłośników kultury, tworząc unikalne i wspólne doświadczenia online.

Co więc można robić w Estradaversum? Przede wszystkim świetnie się bawić! Po wejściu na stronę:  https://estrada.rzeszow.pl/estradaversum  i stworzeniu własnego avatara można zacząć eksplorację, najlepiej zaczynając od pętli historycznej pełnej zdjęć, filmików i ciekawostek związanych z naszą działalnością.

Pierwszy koncert rockowy w Metaversum

A już w najbliższy wtorek, 23 stycznia 2024 o godz. 20:00 odbędzie się pierwszy rockowy koncert w metaversum. W wirtualnej przestrzeni wystąpi Benek i Bimbronauci  w składzie:

Kamil „Szczupły” Czuprys- gitara, aranzacje, muzyka, teksty. Pochodzi z Pacanowa, wychowywał sie w Tychach. Tam tez nasiakł slaskim bluesem. Poprzednio grał w zespołach KFM, Biegun Zachodni. Na nim ostatecznie opiera sie cała muzyka Bimbronautów. Na scenie od 20 lat. Grał z najwiekszymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej.

Grzegorz „Długi” Długosz - gitara basowa. Na scenie od lat 90 XX w. Grał w zespołach Red Sector A,Wesoły Roger, Neonovi Gitary- Fender Jazz Bass, Ibanez Roadstar 2 series, Fender Duff McKagan Deluxe Precision Bass. Wzmacniacze Ampeg svt 4 pro, SWR Goliath 4GR bass at 810 +

Jakub „Kasa” Kasowicz- perkusja. Pochodzi z okolic Jasła, a jak wiadomo jest to miasto gwiazd muzyki rozrywkowej. Nauczyciel gry na perkusji w szkole muzycznej Yamaha. Gra chyba we wszystkich zespołach w Rzeszowie.

Tomasz „Benek” Bys - autor tekstów, melodie, wokal. Załozyciel zespołu. Dba o zgodnosc ducha Bimbronautów z harmonia dobra i swiatła. Potrafi zaszumiec jak 100 milowy las. Nigdy nie grał w innych zespołach. Muzyki uczył sie od Dziuraki, a ten doprowadzony do granic wytrzymałosci przekazał go Szczupłemu. Teraz Kamil niesie ten worek kakofonii.

Twórczość Bimbronautów to mieszanka stylów, podejść i koncepcji bez ograniczeń, lęku o wyjście poza kanon. Czasem jest blues z progu na, którym mieszka, czasem punk z jabolem. Tango? – nie ma problemu. Zdarza się folk prosto z Chicago i tradycyjny rock.

Bimbronauci czerpią inspiracje do swoich utworów ze zwykłego, szarego życia, które kolorują sobie i swoim fanom opowieściami o zabawie, dziewczynach i śpiewie.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Kultowa “Nienawiść” wraca do kin w wersji 4K. Gdzie zobaczysz w Rzeszowie?

Po 30 latach od premiery, na ekrany kin wraca kultowy film “Nienawiść” Mathieu Kassovitza w odrestaurowanej kopii 4K. Obraz będzie można obejrzeć w trzech rzeszowskich kinach.

Aktualności

Koncert charytatywny dla podopiecznych rzeszowskich domów dla dzieci

„Bo jak nie my to kto?” – pod takim hasłem odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie w całości na poprawę codziennych warunków życia podopiecznych rzeszowskich domów dla dzieci.

Aktualności

Muzyka pięciu kompozytorów zabrzmi w Filharmonii Podkarpackiej

W najbliższy piątek, 10 stycznia 2025 r. salę koncertową Filharmonii Podkarpackiej wypełnią dźwięki utworów takich kompozytorów jak: Mozart, Verdi, Bizet, Dvorak i Puccini. Orkiestrę poprowadzi Jiří Petrdlík. Podczas koncertu wystąpią również soliści...

Aktualności

Charytatywne kolędowanie dla małej Alicji z Rzeszowa. RDK organizuje 9 koncertów

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców Rzeszowa na cykl dziewięciu koncertów charytatywnych pod nazwą „Styczeń z Kolędą – Rzeszowski Dom Kultury dla Alicji”, które będą się odbywać od 12 do 31 stycznia...

Aktualności

Ostatni weekend w Świątecznym Miasteczku na rzeszowskim Rynku [3-6.01.2025]

Jeżeli chcecie jeszcze poczuć świąteczną atmosferę w sercu Rzeszowa, zaplanujcie wypad na rzeszowski Rynek w ten weekend. Będą to ostatnie dni funkcjonowania Świątecznego Miasteczka i towarzyszącego mu Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Aktualności

„Jaco – Opowieść o Zbigniewie Jakubku” – dokument Huberta Gotkowskiego i Bartłomieja Skubisza do obejrzenia w sieci

Hubert Gotkowski i Bartłomiej Skubisz nakręcili film dokumentalny opowiadający o życiu i twórczości wirtuoza instrumentów klawiszowych, kompozytora, aranżera i pedagoga – Zbigniewa Jakubka. Obraz można już obejrzeć w sieci.

Aktualności

Sylwester na rzeszowskim Rynku. Wielka impreza taneczna w sercu miasta

Zamiast koncertów, wielka impreza plenerowa z DJ-em – tak będzie wyglądał Sylwester na rzeszowskim Rynku

Aktualności

DKF KLAPS. Styczeń z dobrym kinem w Wojewódzkim Domu Kultury

„Crossing”, „To nie mój film” oraz „Drzewa milczą” – to filmy, które znalazły się w styczniowym repertuarze Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Reklama