Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Europejski Stadion Kultury. Znamy pierwszy duet tegorocznego Koncertu Głównego

Dodano: /

Estrada Rzeszowska ogłosiła pierwszy kolektyw, który wystąpi na tegorocznym Koncercie Głównym podczas festiwalu Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury.

WK ESK to jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Polsce, które łączy artystów z Europy i krajów Partnerstwa Wschodniego. Jednym z ważniejszych festiwalowych wydarzeń są koncerty Kolektywów – czyli niecodzienne duety polskich gwiazd z zagranicznymi artystami.

Program festiwalu obfituje również w masę wydarzeń kulturalnych, rozgrywających się w różnych przestrzeniach miasta, prezentujących różnorodne dziedziny sztuki, w tym: muzykę, taniec, kino, sztukę wizualną, teatr. Co ważne, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Tegoroczna edycja festiwalu będzie miała charakter wyjątkowy. Koncert Główny, który zaplanowano na 27 czerwca 2025 r., będzie jednocześnie jednym z pięciu finałowych koncertów Programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Pierwszym artystycznym duetem Koncertu Kolektywów jest Kazka – fenomenalna grupa z Ukrainy oraz Lanberry – jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich artystek młodego pokolenia.

Kazka, zespół, który przełamał bariery językowe i kulturowe, jako pierwszy ukraiński wykonawca zdobył miejsce w TOP 10 Global Shazam oraz osiągnął rekordowe wyniki wyświetleń na YouTube – ponad 470 milionów dla utworu „Płakała”, co uczyniło ich symbolem muzycznej ekspresji Wschodu. Ich electro-folkowy styl i emocjonalna siła przekazu budują mosty między tradycją a nowoczesnością, między Wschodem a światem. Zespół Kazka występował na najważniejszych scenach Europy i Ameryki Północnej, a ich muzyka to głos pokolenia, które nie boi się mówić o tym, co ważne.

Z kolei Lanberry to głos młodej Polski – kobieta renesansu sceny pop, autorka przebojów, kompozytorka, jurorka telewizyjna i jedna z najczęściej nagradzanych artystek ostatnich lat. Jej hity jak „Piątek” czy „Gotowi na wszystko” święciły triumfy na listach AirPlay, a jako autorka utworów dla takich artystów jak Roksana Węgiel czy Viki Gabor, przyczyniła się do międzynarodowych sukcesów Polski na Eurowizji Junior. Nominowana do Fryderyków, posiadaczka Diamentowej Płyty, artystka, której twórczość bije rekordy popularności na YouTube i Spotify.

Europejski Stadion Kultury 2025 odbędzie się w dniach 27 - 29 czerwca br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

W sobotę inauguracja cyklu "Spotkań muzycznych na osiedlu Kotuli". Wystąpi Somethingski z zespołem

Bezpłatny koncert odbędzie się na terenie rekreacyjnym przy ul. Nowosądeckiej w Rzeszowie.

Aktualności

Rockowa Noc 2022: Ruszyły zgłoszenia zespołów do przeglądu konkursowego

Po raz kolejny młode zespoły będą mogły zaprezentować swoją twórczość podczas festiwalu Rockowa Noc 2022.

Aktualności

Trwa "Tydzień Bibliotek" w Rzeszowie

Agendy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przygotowały liczne atrakcje i spotkania autorskie.

Aktualności

Znamy pierwsze atrakcje Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie

Do Rzeszowa przyjedzie Orkiestra na Dużym Rowerze, odbędzie się wydarzenie pn. Bitwa o Wschód – Dance Contest i projekt z łąką kwietną w tle.

Aktualności

Jubileusz 30-lecia musicalu Metro w Rzeszowie

Dwugodzinne widowisko odbędzie się 21 maja 2022 r. w hali Podpromie.

Aktualności

Dope Fest Rzeszów. Znamy godzinową rozpiskę koncertów

Podczas dwudniowej imprezy wystąpi 10 artystów polskiej sceny hip-hopowej reprezentujących różne style.

Aktualności

Konfrontacje Fotograficzne w WDK - trwają zgłoszenia

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Reklama