Rzeszów - Czwartek, 22.01.2026
Reklama

Festiwal “O Laur Rzecha” – wielkie święto tańca już 29 października w Rzeszowie

Dodano: 07.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

Zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Tanecznych “O Laur Recha”. Podczas koncertu galowego zaprezentuje się 19 grup tanecznych z 11 placówek w kategoriach wiekowych od 8 do 24 lat. Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka.

Wielkie święto tańca odbędzie się 29 października 2025 r. (środa) w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego przy ul. Chopina 30 w Rzeszowie.

Prezentacje konkursowe zaplanowano w godzinach 11:00 - 13:00. Na scenie będziemy mogli podziwiać 19 grup tanecznych z 11 placówek. Zespoły zaprezentują się w trzech kategoriach wiekowych, 8-12 lat, 12-17 lat, 17-24 lata. Oceniać je będzie wykwalifikowane jury.

Koncert galowy rozpocznie się o godz. 17.00. Zaprezentują się laureaci prezentacji konkursowych oraz tancerze z Centrum Młodzieży w Rzeszowie.

Niezmiennie celem imprezy jest prezentacja dorobku dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży poprzez bezpośredni kontakt z tańcem i muzyką oraz popularyzacja zespołowych form tanecznych ich walorów artystycznych i wychowawczych.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, za okazaniem wejściówek dostępnych od 06.10.2025 w Centrum Młodzieży przy ul. Osmeckiego 51, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej 17 748 38 91.

Organizatorem festiwalu “O Laur Rzecha” jest Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej PROMOTOR przy współpracy z  Centrum Młodzieży w Rzeszowie oraz Radą Młodzieży Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Postman z promocją nowej płyty w Rzeszowie

Zimą ukaże się trzecia studyjna płyta ukraińskiego muzyka grającego pod pseudonimem Postman. Utwory z nowego albumu będzie można usłyszeć na żywo podczas premierowego koncertu w Rzeszowie.

Aktualności

Weekend w Świątecznym Miasteczku [15.12 - 17.12.2023]

Przed nami kolejny weekend w Świątecznym Miasteczku na rzeszowskim Rynku. Jakie atrakcje tym razem czekają na odwiedzających?

Aktualności

Muzyka Wojciecha Kilara w piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej

Piątkowy koncert w Filharmonii Podkarpackiej wypełnią utwory jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów – Wojciecha Kilara. Orkiestrę symfoniczną poprowadzi Paweł Przytocki. Za fortepianem zasiądzie Łukasz Trepczyński.

Aktualności

Finał V edycji Rzeszowskiego Weekendu Fotografii. Wystawa prac Marka Arcimowicza

W najbliższy piątek w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Marka Arcimowicza pt. “W poszukiwaniu białej plamy na mapie – zdobycie Tramen Tepui”. Ekspozycja prezentowana jest na zakończenie tegorocznej...

Aktualności

Seniorzy na parkiet! W sobotę Potańcówka Miejska na osiedlu Wilkowyja

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na kolejną Potańcówkę Miejską dla Seniorów, która tym razem odbędzie się w sobotę 16 grudnia 2023 roku w godzinach 18:00-22:00 w sali widowiskowej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Wilkowyja...

Aktualności

Gala z okazji 65-lecia Estrady Rzeszowskiej

14 grudnia w kinie Zorza odbędzie się Gala z okazji 65-lecia Estrady Rzeszowskiej. Ponadto swoje pierwsze urodziny obchodzą też Rzeszowskie Piwnice, a Rzeszowski Inkubator Kultury - RIK - dziesiąte!

Aktualności

Kłusem z Blusem zagra filmowe przeboje w Kinie za Rogim Cafe

Rzeszowski zespół Kłusem z Blusem wystąpi w Kinie Za Rogiem Cafe. Oprócz własnych kompozycji, grupa zagra również filmowe przeboje bluesowe.

Aktualności

Podkarpackie Dzieciom. Koncert charytatywny dla dzieci z chorobami nowotworowymi

W najbliższą sobotę w Rzeszowie odbędzie się koncert charytatywny, którego celem jest zbiórka pieniędzy na zakup nowoczesnego aparatu USG dla młodych pacjentów z chorobami onkohematologicznymi ze szpitala przy ul. Lwowskiej.

Reklama