Rzeszów - Środa, 07.05.2025
Reklama

Finał Festiwalu "Ziemia Dzieciństwa" i koncert Portal Blues

Dodano: /

Portal Blues / Materiały prasowe
Portal Blues / Materiały prasowe

26 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się wielkie święto bluesa, czyli finał Festiwalu Polskiej Twórczości „Ziemia Dzieciństwa”. O Grand Prix powalczy 11 wykonawców. Zwycięzcę wybierze jury pod przewodnictwem Marka Bałaty. Wydarzenie zwieńczy koncert Portal Blues o godz. 18.30. Wstęp wolny!

To będzie prawdziwie bluesowa sobota i okazja, by posłuchać świetnej muzyki na żywo. Portal Blues, który zagra wieczorny koncert to sekstet znakomitych muzyków wykonujących od ponad 20 lat standardy bluesowe, evergreeny ze złotej ery rhythm blues’a.

Muzycy tworzący zespół od blisko trzech dekad występują z powodzeniem na najbardziej prestiżowych festiwalach i imprezach kulturalnych oraz eventowych. W swoim dorobu artystycznym mają współpracę z takimi artystami jak: Piotr Nowak Band, Piotr Nalepa, Ania Rusowicz, Piotr Cugowski, Leszek Cichoński, Józef Skrzek, Michał Jurkiewicz, Marek Surzyn, Zbyszek Jakubek, Sławek Wierzcholski, Kłusem z Blusem, Daryl Strodes, Vanesa Harbek.

Skład zespołu tworzą: Sebastian Stachurski – gitara, wokal, Maciej Łosiewicz – instrumenty klawiszowe, Wojciech Kwieciński – gitara basowa, Robert Winczowski – perkusja, Julia Honkisz i Katarzyna Kłusek – wokal.

Wstęp na koncert jest wolny, podobnie jak na festiwalowe przesłuchania. Rozpoczną się one o godz. 14.00 w rzeszowskim WDK, w którym kiedyś koncertował Tadeusz Nalepa. 11 wykonawców ocenią jurorzy pod przewodnictwem znakomitego wokalisty Marka Bałaty: Tadeusz Leśniak, Elżbieta Lewicka, Sebastian Stachurski i Katarzyna Lorenc. Zdobywcę Grand Prix poznamy o godz. 18.00. A potem zapowiadany koncert.

To już piąta edycja Festiwalu Polskiej Twórczości „Ziemia Dzieciństwa”, który nawiązuje do twórczości Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout. Sama nazwa jest parafrazą tytułu jednej z ich wielu kultowych piosenek pt. „Rzeka dzieciństwa”. Finaliści wykonują po dwa utwory: jeden z kręgu polskiego bluesa, a drugi - muzyki rozrywkowej. Warto dodać, że festiwalowi co roku towarzyszą warsztaty wokalno-instrumentalne. W tym roku Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zorganizował je we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dębicy i Domem Kultury w Przecławiu.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie. Spotkania autorskie, blisko 50 wydawnictw [PROGRAM]

W piątek rozpocznie się dwudniowe święto tych, którzy książki piszą, wydają i czytają. Do Rzeszowa przyjadą mistrzowie słowa pisanego i mówionego, laureaci wielu prestiżowych nagród.

Aktualności

Piłkarski poranek dla dzieci w kinie Helios. Na ekranie Strażak Sam

Zbliża się kolejny, niedzielny filmowy poranek pełen atrakcji dla najmłodszych widzów w kinie Helios. Motywem przewodnim będą Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.

Aktualności

Festiwal Watch Docs po raz piętnasty zawita do Rzeszowa

Kilkadziesiąt projekcji filmów dokumentalnych dotyczących problemu uchodźców, zmian klimatu, demokracji, wolności i praw człowieka tak zapowiada się tegoroczny Ogólnopolski Objazdowy Festiwal Filmowy „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”.

Aktualności

W weekend w Zorzy święto kina polskiego i europejskiego

Bilety na seanse w ramach tych dwóch inicjatyw będą w wyjątkowo niskich cenach.

Aktualności

Około 400 tancerzy na festiwalu "O Laur Rzecha"

Już po raz 19. w Rzeszowie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”.

Aktualności

W Rzeszowie powstało studio filmowe Lukra Films. Będą produkcje międzynarodowe

W Rzeszowie powstało pierwsze studio filmowe Lukra Films, którego celem będzie tworzenie międzynarodowych filmów fabularnych. Jego założycielami są: Łukasz Roga, reżyser filmu „No Stars Anymore” oraz Rafał Kalisz – właściciel firmy Fibrain....

Reklama