Rzeszów - Sobota, 03.05.2025
Reklama

Finał Festiwalu "Ziemia Dzieciństwa" i koncert Portal Blues

Dodano: /

Portal Blues / Materiały prasowe
Portal Blues / Materiały prasowe

26 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się wielkie święto bluesa, czyli finał Festiwalu Polskiej Twórczości „Ziemia Dzieciństwa”. O Grand Prix powalczy 11 wykonawców. Zwycięzcę wybierze jury pod przewodnictwem Marka Bałaty. Wydarzenie zwieńczy koncert Portal Blues o godz. 18.30. Wstęp wolny!

To będzie prawdziwie bluesowa sobota i okazja, by posłuchać świetnej muzyki na żywo. Portal Blues, który zagra wieczorny koncert to sekstet znakomitych muzyków wykonujących od ponad 20 lat standardy bluesowe, evergreeny ze złotej ery rhythm blues’a.

Muzycy tworzący zespół od blisko trzech dekad występują z powodzeniem na najbardziej prestiżowych festiwalach i imprezach kulturalnych oraz eventowych. W swoim dorobu artystycznym mają współpracę z takimi artystami jak: Piotr Nowak Band, Piotr Nalepa, Ania Rusowicz, Piotr Cugowski, Leszek Cichoński, Józef Skrzek, Michał Jurkiewicz, Marek Surzyn, Zbyszek Jakubek, Sławek Wierzcholski, Kłusem z Blusem, Daryl Strodes, Vanesa Harbek.

Skład zespołu tworzą: Sebastian Stachurski – gitara, wokal, Maciej Łosiewicz – instrumenty klawiszowe, Wojciech Kwieciński – gitara basowa, Robert Winczowski – perkusja, Julia Honkisz i Katarzyna Kłusek – wokal.

Wstęp na koncert jest wolny, podobnie jak na festiwalowe przesłuchania. Rozpoczną się one o godz. 14.00 w rzeszowskim WDK, w którym kiedyś koncertował Tadeusz Nalepa. 11 wykonawców ocenią jurorzy pod przewodnictwem znakomitego wokalisty Marka Bałaty: Tadeusz Leśniak, Elżbieta Lewicka, Sebastian Stachurski i Katarzyna Lorenc. Zdobywcę Grand Prix poznamy o godz. 18.00. A potem zapowiadany koncert.

To już piąta edycja Festiwalu Polskiej Twórczości „Ziemia Dzieciństwa”, który nawiązuje do twórczości Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout. Sama nazwa jest parafrazą tytułu jednej z ich wielu kultowych piosenek pt. „Rzeka dzieciństwa”. Finaliści wykonują po dwa utwory: jeden z kręgu polskiego bluesa, a drugi - muzyki rozrywkowej. Warto dodać, że festiwalowi co roku towarzyszą warsztaty wokalno-instrumentalne. W tym roku Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zorganizował je we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dębicy i Domem Kultury w Przecławiu.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Jesienna trasa Natalli Przybysz zawita do Rzeszowa

Natalia Przybysz ogłosiła jesienną trasę koncertową pn. „Serce Spokojne”. Jednym z przystanków na trasie będzie Rzeszów. Artystka wystąpi 14 listopada o godz. 20:00 w Filharmonii Podkarpackiej.

Aktualności

Ave Teatr powraca po wakacyjnej przerwie. W weekend dwa spektakle

W ten weekend w Instytucie Muzyki UR wystawione zostaną dwie sztuki: „Mąż mojej żony” oraz „Kobieta na zamówienie”.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Chiński smok i Strażak Sam w kinie Helios

Podczas wydarzenia najmłodsi mogą liczyć również na zwariowane zabawy i animacje.

Aktualności

Gra miejska "Łukasiewicz". Poznaj biografię i osiągnięcia wynalazcy lampy naftowej

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje grę miejską pn. „Łukasiewicz” dla młodzieży od 13. roku życia. Wydarzenie odbędzie się w ramach Roku Ignacego Łukasiewicza.

Aktualności

Bezpłatne warsztaty i wystawa w ramach projektu "Kurhanin ze Słociny"

Rzeszowski Dom Kultury realizuje projekt „Kurhanin ze Słociny” inspirowany postacią Stanisława Gliwy

Aktualności

Ruszyły zgłoszenia do festiwalu "O Laur Rzecha"

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 15-16 listopada.

Aktualności

Marek Koterski i Małgorzata Bogdańska w Rzeszowie. Spotkania, monodram i przegląd filmów reżysera

Kino za Rogiem Cafe organizuje tydzień z reżyserem Markiem Koterskim i z aktorką Małgorzatą Bogdańską.

Reklama