Rzeszów - Sobota, 15.11.2025
Reklama

Finał XI Podkarpackiej Jesieni Jazzowej. Wystąpi Beata Przybytek z zespołem

Dodano: 13.11.2025 r. / Redakcja

„Koncert dla wszystkich, którzy kochają muzykę na najwyższym poziomie – bogatą, wielobarwną i autentyczną” – tak organizatorzy zapowiadają finałowy koncert w ramach jedenastej edycji Podkarpackiej Jesieni Jazzowej. Na scenie wystąpi Beata Przybytek z zespołem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Podczas tego wieczoru wokalistka zaśpiewa utwory z najnowszej autorskiej płyty „Ja tu tylko śpiewam”. Jej kompozycje, oparte na tekstach uwielbianych polskich autorów, takich jak Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek i Grzegorz Wasowski, łączą bogactwo emocji z różnorodnością brzmień.

Podczas koncertu usłyszymy szeroki wachlarz muzycznych stylów – od jazzu, bluesa i soulu, przez R'n'B, funky i muzykę latynoską. Artystce towarzyszyć będą znakomici muzycy, a jej charakterystyczny głos i sceniczna energia zapewnią niezapomniany wieczór.

Finałowy koncert Podkarpackiej Jesieni Jazzowej 2025 odbędzie się w sobotę 22 listopada 2025 r. o godz. 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Bezpłatne wejściówki można pobrać ze strony: bilety.kulturapodkarpacka.pl.

Zespół wystąpi w składzie:

  • Beata Przybytek – śpiew
  • Bogusław Kaczmar – instrumenty klawiszowe
  • Maciej Kitajewski – bas
  • Tomasz Machański – perkusja

„Ja tu tylko śpiewam” to nie tylko zbiór doskonałych utworów, ale przede wszystkim emocjonalna i pełna pasji opowieść, w której spotykają się wybitne osobowości polskiej sceny muzycznej. Piosenki różnorodne w nastroju i formie – opowiadające o tym, co ważne, czasem z przymrużeniem oka, czasem bardzo serio.

Beata Przybytek – wokalistka, pianistka i kompozytorka, uznawana za jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny jazzowej. Laureatka nagrody muzycznej Programu III Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego "Mateusz Trójki" za płytę „I'm Gonna Rock You" w kategorii Jazz – Wydarzenie. Zdobywczyni Grand Prix III Festiwalu Piosenki Polskiej „Kryształowy Kamerton 2023". W roku 2019 odebrała Platynową Płytę za album Zbigniew Wodecki – Dobrze, że jesteś (nominacja do nagrody FRYDERYK 2019).

Współpracowała z najwybitniejszymi przedstawicielami polskiego jazzu, takimi jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Włodzimierz Nahorny, Piotr Wojtasik, Bernard Maseli, Wojciech Karolak, Jazz Band Ball Orchestra. Jej kariera wokalna zaowocowała 7 albumami solowymi. Artystka koncertuje z sukcesami zarówno w kraju, jak i za granicą. Oklaskiwała ją publiczność w Polsce, Austrii, Belgii, Szwecji, Niemczech, Francji, Rumunii, Białorusi i Słowacji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Tribbs zagra na 29. Rzeszowskich Juwenaliach

„Tribbs wbija na najlepsze Juwenalia w Polsce!” – poinformowali w mediach społecznościowych organizatorzy tegorocznych Rzeszowskich Juwenaliów. To pierwszy ujawniony wykonawca sceny OneStage. Artysta wystąpi w drugim dniu imprezy, tj. 11 maja.

Aktualności

Filmowy Poranek dla dzieci. Główną atrakcją spotkanie z psim behawiorystą

Kolejne spotkanie małych kinomanów z kinie Helios. Główna atrakcją najbliższego Filmowego Poranka będzie spotkanie z psim behawiorystą, który pojawi się ze swoją podopieczną. Na sali kinowej wyświetlane będą bajki z serii Tomek...

Aktualności

Spotkanie z Bernadetą Szczyptą i promocja książki "Gdzie jest moje szczęście?"

„Gdzie jest moje szczęście?” to najnowsza książka mieszkającej w Rzeszowie dziennikarki i działaczki społecznej Bernadety Szczypty. Publikacja stanowi zbiór 15 historii o życiu, miłości, rozpaczy, nadziei i szczęściu opowiedzianych przez rodziców dzieci...

Aktualności

Otwarcie wystawy Kamili Sammler i spotkanie z autorką w Galerii Nierzeczywistej

9 marca 2024 r. o godz. 18:00, w Galerii Nierzeczywistej RSF w Rzeszowie, odbędzie się wernisaż Kamili Sammler zatytułowanej "jaCień". W otwarciu weźmie również udział sama autorka.

Aktualności

Nowy spektakl dla najmłodszych w repertuarze teatru Maska

W marcu na deskach Maski zadebiutuje nowy spektakl zatytułowany „Cień i jeż” w reżyserii Karoliny Okurowskiej-Wabnic. Będzie to już 270. premiera rzeszowskiego teatru lalek.

Aktualności

Pacześ i Lotek Tour - transmisja na żywo w kinach Helios

Jedni z najbardziej popularnych stand-uperów w Polsce połączyli siły i wyruszyli we wspólną trasę po Polsce. Transmisję na żywo z występu komików będzie można zobaczyć we wszystkich kinach sieci Helios.

Aktualności

Nominowane do Oscara krótkie metraże w WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie przygotował gratkę dla miłośników filmów krótkometrażowych. W sali widowiskowej placówki odbędzie się projekcja najlepszych shortów sezonu, obrazów nominowanych do tegorocznego Oscara.

Aktualności

Kolejne dwie artystki dołączają do line-upu Rzeszowskich Juwenaliów

Daria Zawiałow i Kayah dołączyły do listy wykonawców, którzy wystąpią na 29. Rzeszowskich Juwenaliach. Obydwie piosenkarki zagrają na scenie głównej.

Reklama