Rzeszów - Niedziela, 02.11.2025
Reklama

„Fredro jakiego nie znacie” - koncert promujący płytę Alka Berkowicza

Dodano: 17.06.2024 r. / Redakcja

Alek Berkowicz, muzyk Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej, będzie promował płytę zatytułowaną „Fredro jakiego nie znacie”. „Ten wyjątkowy koncert przeniesie Państwa w muzyczną podróż przez świat tekstów Aleksandra Fredry, interpretowanych z niezwykłą pasją i talentem przez Berkowicza” – zapewniają organizatorzy.

Alek Berkowicz – dyplomowany kontrabasista, muzyk Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej. Obok uprawiania muzyki klasycznej, duża część jego życia artystycznego zajmuje komponowanie i wykonywanie utworów do słów polskich poetów, takich jak: Kochanowski, Mickiewicz, Fredro, Norwid, Konopnicka, Baczyński, a także autorów obcojęzycznych – Shakespeare, Wedekind, Lear. Na scenie zobaczyć można go: solo, w duecie, z zespołem, a także z orkiestra symfoniczna. Do tej pory wykonał ponad 100 autorskich koncertów.

Celem wydania płyty jest promocja dziedzictwa kulturowego szczególnie w kontekście dzieł Aleksandra Fredry. Przez interpretację tekstów Fredry w nowoczesny sposób, Berkowicz pomaga przekazaniu wartości tych dzieł kolejnym pokoleniom oraz poszerzeniu kręgu ich odbiorców.

Koncert Alka Berkowicza z zespołem odbędzie się 20 czerwca o godz. 19:00 w sali widowiskowej wojewódzkiego Domu Kultury W Rzeszowie. Bilety w cenie 40 zł dostępne w kasie WDK. Każdy posiadacz biletu, otrzyma bezpłatny egzemplarz płyty CD.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Utwory Mozarta zabrzmią podczas III koncertu jubileuszowego w Filharmonii Podkarpackiej

Orkiestrze towarzyszył będzie chór wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz soliści: Iwona Socha, Monika Korybalska, Paweł Skałuba i Tomasz Raff. Koncertem zadyryguje urodzony w Rzeszowie maestro Jerzy Swoboda.

Aktualności

"W Układzie Słonecznym". Cezik z NutkoSferą znów przyjedzie do Rzeszowa

Cezary Nowak, działający pod pseudonimem CeZik ponownie przyjedzie do Rzeszowa z projektem NutkoSfera, aby zabrać najmłodszych słuchaczy w kosmiczną podróż. Koncert odbędzie się w sali kongresowej Zen.com Expo w Jasionce.

Aktualności

Finisaż wystawy pisanek w Galerii WDK. Będzie możliwość ich zakupu

W sobotę 12 kwietnia o godz. 11. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się finisaż Wystawy Tradycyjnej Podkarpackiej Pisanki Wielkanocnej. Prezentowane na niej dzieła będzie można kupić bezpośrednio u twórców.

Aktualności

Transmisja koncertu Placido Domingo na parkingu Filharmonii Podkarpackiej

Placido Domingo to jedna z gwiazd tegorocznego Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. W związku z ogromnym zainteresowaniem koncertem artysty, organizatorzy festiwalu postanowili zorganizować płatną transmisję z tego wydarzenia. Sprzedaż biletów już ruszyła.

Aktualności

Znamy pełny line-up Brend Hip-Hop Festiwal

Bambi zamyka line-up nowego muzycznego wydarzenia na Podkarpaciu jakim jest Brend Hip-Hop Festiwal.

Aktualności

Koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia Zespołu Tańca Ludowego „Rzeszowianka”

Działający w Centrum Młodzieży w Rzeszowie Zespół Tańca Ludowego „Rzeszowianka” obchodzi w tym roku 25 lecie działalności artystycznej. Z tej okazji już 26 kwietnia odbędzie się wielki koncert jubileuszowy.

Aktualności

Teatr Maska otrzymał duże dofinansowanie na dostępność

Prawie pół miliona złotych dofinansowania otrzymał Teatr Maska w ramach programu „Projektowanie Uniwersalne Kultury – dostępność w instytucjach kultury”.

Aktualności

Tegoroczne Święto Paniagi uświetni koncert Another Pink Floyd Symfonicznie

Jak co roku, miasto przygotowało masę atrakcji rozrywkowych, muzycznych i artystycznych z okazji święta jednej z najstarszych rzeszowskich ulic – 3 Maja. Zwieńczeniem wydarzenia będzie wyjątkowy koncert Another Pink Floyd Symfonicznie z...

Reklama