Rzeszów - Niedziela, 08.03.2026
Reklama

GovTech4Europe: Koncert zespołu Rysy i mapping na fasadzie rzeszowskiego zamku

Dodano: 21.05.2025 r. / Redakcja

Koncert warszawskiego duetu Rysy w pubie Fosa oraz mapping na fasadzie Zamku Lubomirskich w wykonaniu Jakuba Hadera to otwarte wydarzenia skierowane do mieszkańców Rzeszowa, które odbędą się w ramach szczytu GovTech4Europe.

W dniach 21 i 22 maja w Rzeszowie odbędzie się GovTech4Europe. Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

W stolicy Podkarpacia spotkają się liderzy branży technologii rządowych, innowatorzy i przedstawiciele instytucji publicznych z całej Unii Europejskiej.

Wydarzenie odbywa się na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza i jest współorganizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji , Urząd Miasta Rzeszowa i Politechnikę Rzeszowską.

W programie znajdą się panele dyskusyjne, warsztaty i spotkania - dostępne dla zarejestrowanych uczestników oraz otwarte wydarzenia towarzyszące skierowane do wszystkich mieszkańców Rzeszowa: koncert zespołu Rysy w pubie Fosa oraz mapping na fasadzie Zamku Lubomirskich w wykonaniu Jakuba Hadera.

Koncert RYSY
21 maja 2025, godz. 20:00 - 22:00
pub Fosa, aleja Pod Kasztanami 12

RYSY - warszawski duet, który tworzą producenci Wojtek Urbański oraz Łukasz Stachurko. Ich muzyka to wypadkowa progresywnych tanecznych rytmów zbudowanych na kanwie melancholijnych, a jednocześnie chwytliwych melodii. Premiera debiutanckiego singla “Ego” (z gościnnym udziałem Justyny Święs) odbyła się 4 maja 2015 roku, a już 4 września ukazał się debiutancki longplay “Traveler” a następnie “Father” EP zawierający utwory “Father” oraz „Crystal Love”. Od początku swojej działalności zespół skupiał się mocno na aktywności koncertowej. Duet gościł na największych polskich festiwalach (m.in. Open’er Festival, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver czy Off Festival). a skład koncertowy był często poszerzany o wokalistów, którzy pojawili się na płycie „Traveler” (Justyna Święs, Baasch i Piotr Zioła).

RYSY szybko zdobyły uznanie w świecie polskiej muzyki alternatywnej. W 2016 roku duet nagrodzono statuetką “Odkrycie Roku” magazynu Muno, “Zespół Roku” magazynu Aktivist (plebiscyt Nocne Marki) oraz nominacją do nagrody Fryderyk w kategorii “Debiut Roku”. Pomimo tych sukcesów zespół zawiesił działalność 30 stycznia 2017 roku.

Reaktywacja nastąpiła 31 grudnia 2020 roku wraz z premierą singla “4GET” - tytułowego utworu z albumu, który ukazał się wiosną 2021 roku nakładem wytwórni Dyspensa Records. Krążek spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez fanów oraz branżę muzyczną w konsekwencji czego RYSY otrzymały nagrodę Fryderyk w kategorii „Muzyka Elektroniczna” a także nagrody „Zespól Roku” oraz „Utwór Roku” przyznawane przez magazyn Muno. Jesienią 2023 zespół wydał taneczną EPkę „Harpa” zrealizował nagranie live na Islandii i ruszył w klubową trasę wyprzedając najbardziej prestiżowe miejscówki w Polsce.

Mapping na fasadzie budynku rzeszowskiego zamku
21 maja 2025, godz. 21:00

W tym miejscu zapraszamy Was na widowiskowy mapping „KRZEM” na fasadzie frontowej Zamku Lubomirskich, który będzie opowieścią o naukowcach takich jak Jan Czochralski- ojciec polskiego krzemu – w 140 rocznicę jego urodzin. Część wizualna uzupełniona będzie o muzykę oraz cytaty znanych naukowców i innowatorów nawiązujących do różnych gałęzi nauki i biznesu.

Autorem mappingu jest Jakub Hader

Wstęp wolny!

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Bluszcz i Jazzpospolita zagrają w marcu w Rzeszowskich Piwnicach

14 marca 2026 roku w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi wrocławski duet Bluszcz. Kilka dni później scenę podziemi przejmie formacja Jazzpospolita, która zagra materiał z albumu „Kosmopolis”.

Aktualności

WDK zaprasza do udziału w wystawie podkarpackiej pisanki wielkanocnej. Ruszyły zgłoszenia

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza do udziału w wystawie tradycyjnej podkarpackiej pisanki wielkanocnej – wydarzeniu, które od ponad trzech dekad gromadzi twórców wiernych dawnym technikom i międzypokoleniowemu przekazowi.

Aktualności

Muzyka Griega, Elgara i Wnuk-Nazarowej zabrzmi w Filharmonii Podkarpackiej

W najbliższy piątek, 27 lutego 2026 r. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Jacka Rogali wykona utwory Edwarda Griega, Edwarda Elgara i Joanny Wnuk -Nazarowej. Solistą wieczoru będzie wiolonczelista Marcin Zdunik. Początek...

Aktualności

Pezet i Bracia Figo Fagot wystąpią na Juwenaliach w Rzeszowie

Raper Pezet i zespół Bracia Figo Fagot dołączyli do listy wykonawców tegorocznych Rzeszowskich Juwenaliów. W wydarzeniu weźmie udział łącznie ponad 30 artystów, którzy wystąpią na trzech scenach.

Aktualności

Znamy wykonawców kolejnej edycji Etno-Wiosny. Cykl rozpocznie koncert Bum Bum ORKeSTAR

14 marca 2026 roku w Rzeszowie odbędzie się pierwszy koncert w ramach tegorocznego cyklu „Etno-Wiosna”. Na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury wystąpi zespół Bum Bum ORKeSTAR. W kolejnych miesiącach usłyszymy takich wykonawców jak:...

Aktualności

Marzec w DKF Klaps z przejmującym „Głos Hind Rajab” i kultowym „Zniknięciem” [repertuar]

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie zaprasza w nadchodzącym miesiącu na kolejne projekcje filmowe połączone z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami, które prowadzi Dominik Nykiel.

Aktualności

31. Rzeszowskie Juwenalia. Nowa artystka wśród wykonawców

Aleksandra Bletek, znana pod pseudonimem Bletka, to kolejna artystka, która dołączyła do wykonawców tegorocznej edycji Rzeszowskich Juwenaliów. Będziecie mogli ją usłyszeć 9 maja na scenie PRz.

Aktualności

JAVVA i rzeszowski Supervoid Messengers zagrają w Piwnicach

W najbliższą niedzielę, 22 lutego 2026 roku w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi JAVVA, jeden z najbardziej intrygujących zespołów polskiej sceny niezależnej. Wieczór otworzy rzeszowska grupa Supervoid Messengers.

Reklama