Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Izabela Rzeszowska wystąpi w Wojewódzkim Domu Kultury

Dodano: /

Aktorka i wokalistka Izabela Rzeszowska wystąpi podczas koncertu będącego częścią XVI Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu. Artystce towarzyszyć będzie pianistka, Teresa Wrońska.

Izabella Rzeszowska w 2008 r. ukończyła studio aktorskie przy Teatrze Żydowskim im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie. Magister pedagogiki i kulturoznawstwa. Świetnie łączy w swoim życiu artystycznym dwie pasje - jest zarówno aktorką i wokalistką. W swoim dorobku artystycznym ma wiele spektakli teatralnych, koncertów telewizyjnych i recitali. Dzięki współpracy z reżyserami różnych nurtów teatralnych jest artystką wszechstronną. Świetnie odnajduje się w produkcjach musicalowych, jak i na scenie dramatycznej. Mimo że miała okazję koncertować w wielu miastach świata, a swoje życie związała z warszawską sceną Teatru Żydowskiego im. Ester Rachel i Idy Kamińskich, to z wielkim sentymentem i przyjemnością wraca do Rzeszowa, gdzie przed II Wojną światową mieszkała cała jej rodzina.

Koncert pn. „Ejli, Ejli” odbędzie się 24 stycznia 2024 r. o godzinie 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury. Artystce towarzyszyć będzie Teresa Wrońska – pianistka, od 1983 kierownik muzyczny Teatru Żydowskiego im. E. R. i Idy Kamińskich w Warszawie. Przygotowuje muzycznie aktorów, komponuje i aranżuje muzykę m.in. „Dybuk”, reż. Sz. Szurmiej, „Monisz” reż J. Rozewicz, „Piękna i Bestia” reż. L. Szurmiej. Prowadzi warsztaty piosenki żydowskiej.

Wejściówki na to wydarzenie dostępne są w WDK.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Filmowy Poranek dla dzieci. Główną atrakcją spotkanie z Kliniką Doktora Misia

Kino Helios przy al. Powstańców Warszawy zaprasza małych kinomanów na kolejne spotkanie w ramach Filmowych Poranków. Tym razem główną atrakcję będzie spotkanie z Kliniką Doktora Misia, czyli nauka pierwszej pomocy.

Aktualności

Święto Paniagi uświetni występ "Viva Santana" Cichoński - Torres Band

Jedną z głównych atrakcji tegorocznego Święta Paniagi, będzie muzyczne show Leszka Cichońskiego i Jose Torresa na cześć legendarnego gitarzysty Carlosa Santany.

Aktualności

Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne. Do 8 kwietnia można zgłaszać prace

Trwają zgłoszenia do udziału w XXII Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych. Koła, kluby i grupy fotograficzne działające na Podkarpaciu, mają czas do 8 kwietnia na wysłanie swoich prac.

Aktualności

Kolejny wykonawca sceny hip-hop w line-upie Rzeszowskich Juwenaliów

Do line’upu Rzeszowskich Juwenaliów dołącza Rów Babicze. Raperzy wystąpią 11 maja na scenie hip hop.

Aktualności

Kalendarz Wydarzeń Estrady Rzeszowskiej na Rok 2024

Estrada Rzeszowska ogłasza kalendarz wydarzeń na rok 2024, który obfituje w różnorodne i inspirujące imprezy kulturalne- od festiwali muzycznych po święta lokalne. Oferta jest skierowana do odbiorców z każdej grupy wiekowej, zarówno...

Aktualności

Rocznik 2023. Wystawa zbiorowa Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego

Zbliża się coroczne małe święto fotografii w Galerii Nierzeczywistej RSF. 5 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00 odbędzie się wernisaz wystawy zbiorowej: Rocznik 2023.

Aktualności

Potężna dawka humoru w Rzeszowie. Zapewni ją Prezes, Ślązak i córeczka mamusi!

Już 18 kwietnia w Filharmonii Podkarpackiej zaprezentowany zostanie spektakl komediowy pt. "SPA - czyli Salon Ponętnych Alternatyw". Brawurowa gra aktorska, klimat zakopiańskiego hotelu i przezabawne dialogi to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie!

Aktualności

Jesus Chrysler Suicide na pierwszym koncercie poprzedzającym Rockową Noc

„Rockowa Noc from the Basement”, pod taką nazwą odbędzie się seria koncertów poprzedzających najgłośniejszy festiwal w Rzeszowie – Rockową Noc 2024. Jako pierwszy w ramach akcji wystąpi zespół Jesus Chrysler Suicide (JCS).

Reklama