Rzeszów - Piątek, 20.06.2025
Reklama

Jesienne pokazy widowiska multimedialnego „Historia Rzeszowa piaskiem malowana”

Dodano: /


„Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” to innowacyjne w swojej formie połączenie tradycji z nowoczesnością. Pokazy są artystyczną fuzją muzyki, narracji lektora oraz wzruszającej historii, która powstaje z piasku na oczach widzów. Podczas tej niesamowitej podróży w czasie uczestnicy przeniosą się do krainy legend rzeszowskich, które zaprezentowane zostaną w postaci teatru animacji piaskowej.

„Razem ze Svitlaną Orlovą – artystką teatru animacji piaskowej – przeniesiemy się do krainy legend Rzeszowa. Z połączenia muzyki, narracji lektora i wzruszającej historii na naszych oczach powstaną niezapomniane opowieści. Pokaz multimedialny odkryje przed nami nie tylko bogactwo lokalnej kultury, ale także magię kryjącą się w każdym zakątku miasta. Będzie to świetna okazja, aby wspólnie z innymi uczestnikami celebrować niesamowite widowisko!” – piszą organizatorzy pokazów.

Harmonogram jesiennych spektakli:

• 18 października, godz. 18 – Rzeszowski Dom Kultury filia Pobitno, ul. Konfederatów Barskich 43a.
• 19 października, godz. 18 – Rzeszowski Dom Kultury filia Country, ul. Herbowa 3.
• 26 października, godz. 18 – Rzeszowski Dom Kultury filia Słocina, ul. Paderewskiego 154.
• 27 października, godz. 18 – Rzeszowski Dom Kultury filia Dąbrowskiego, ul. gen. Jarosława Dąbrowskiego 17.
• 10 listopada, godz. 17 – Rzeszowski Dom Kultury filia Przybyszówka, ul. Dębicka 170.
• 24 listopada, godz. 17 – Rzeszowski Dom Kultury filia Staroniwa, ul. Staroniwska 46.

Wstęp na wszystkie pokazy multimedialne jest bezpłatny.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Seans filmowy za 12 zł. Święto Kina w Rzeszowie już 15 grudnia

Trzy rzeszowskie kina biorą udział w corocznej inicjatywie pn. „Święto Kina”. 15 grudnia bilety na wszystkie seanse będzie można kupić za zaledwie 12 zł.

Aktualności

Spektakl "Siemaszki" na najważniejszym festiwalu teatralnym w Polsce

Spektakl rzeszowskiego teatru weźmie udział w konkursie głównym festiwalu Boska Komedia.

Aktualności

Magia świąt na rzeszowskim Rynku. Ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy

Parada z elfami, Mikołajem oraz bajkowymi postaciami „otworzyła” w tym roku sezon świąteczny na rzeszowskim Rynku. Tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy przyciąga jak na razie tłumy rzeszowiaków.

Aktualności

W sobotę rusza lodowisko w Millenium Hall

Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą już w sobotę 7 grudnia 2019 roku zostanie otwarte lodowisko na Skwerze w Millenium Hall.

Aktualności

06. Festiwal Nowego Teatru dobiegł końca. Przyznano nagrodę dziennikarzy oraz publiczności

Nagroda Główna im. Joanny Puzyny-Chojki, przyznawana przez jury dziennikarskie, dla spektaklu „Staff Only” Biennale Warszawa. Rzeszowskiej publiczności serce skradł Teatr im. Stefana Jaracza z Łodzi, który do „Siemaszki” przyjechał ze spektaklem „Idioci”.

Reklama