Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Kaja Bajowska z Rzeszowa zilustrowała nowe wydanie Harrego Pottera

Dodano: 15.12.2025 r. / Redakcja

Kaja Bajowska / fot. Materiały prasowe
Kaja Bajowska / fot. Materiały prasowe

Rzeszowianka Kaja Bajowska stworzyła ilustracje do nowego wydania kultowej serii książek o Harrym Potterze J.K.Rowling. Twórczość artystki można obejrzeć w Wirtualnej Galerii Rzeszowskiego Inkubatora Kultury.

Z okazji jubileuszu 25-lecia wydania książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” w Polsce, przygotowano nowe wydanie serii o świecie czarodziejów. Ilustracje do polskiego wydania stworzyła Rzeszowianka Kaja Bajowska. Pierwszy tom cyklu ukazał się pod koniec października br.

Estrada Rzeszowska i Rzeszowski Inkubator Kultury zorganizowały wystawę w Wirtualnej Galerii, na której można zobaczyć autorskie prace Kai Bajowskiej. Ekspozycja prezentuje zarówno ilustracje wykonane do serii o Harrym Potterze, prace konkursowe, jak i te najbardziej intymne - stworzone spontanicznie, z potrzeby serca. Tematem prac artystki pozostaje niezmiennie człowiek, uchwycony w intensywnych kolorach i kształtach, z uwagą i czułością charakterystyczną dla ilustratorki.

Wystawa jest dostępna do 9 stycznia na stronie internetowej Rzeszowskiego Inkubatora Kultury.

Poniżej możecie zobaczyć video, na którym artystka opowiada o procesie twórczym i kulisach powstawania ilustracji do serii książek o znanym czarodzieju, współpracy z wydawnictwem oraz inspiracjach.

Kaja Bajowska

Absolwentka ASP w Łodzi, ilustratorka z ponad 15-letnim doświadczeniem. Zajmuje się ilustracją i concept art-em. W swoich pracach skupia się na postaciach, utrzymując żywą i pełną energii stylistykę. Związana z projektami w Polsce i za granicą. Autorka pierwszych polskich okładek kultowej serii Harry Potter.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Filmowy sylwester w kinach Helios. Dwa zestawy do wyboru

Jak co roku, kina Helios zapraszają swoich widzów do spędzenia sylwestrowej nocy w towarzystwie gwiazd błyszczących na… wielkim ekranie.

Aktualności

"Światło, kompozycja, postprodukcja" - warsztaty fotograficzne z Piotrem Jaxa

Fotograficzny Masterclass z Piotrem Jaxa odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 grudnia w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa.

Aktualności

Letnie Brzmienia powrócą do Rzeszowa w nowej formule

Przyszłoroczna trasa zawita do dziewięciu największych polskich miast. W Rzeszowie festiwal odbędzie się w dniach 7-8 lipca.

Aktualności

"Metoda na wnuczka" - przezabawna komedia w Filharmonii Podkarpackiej

Spektakl będzie grany dwukrotnie już w najbliższą sobotę, 17 grudnia 2022 r.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci w Kinie Helios. Nauka, mikroskopy, owady

W najbliższą niedzielę, 18 grudnia od godziny 9:45 w kinie Helios w Rzeszowie przy al. Powstańców Warszawy 14, na najmłodszych czeka kolejna porcja filmowych niespodzianek.

Aktualności

Pokonkursowa wystawa fotografii "Architektura rzeszowskiego modernizmu"

Wernisaż wystawy odbędzie się 13 grudnia o godz. 18:00 w Rzeszowskich Piwnicach.

Aktualności

Otwarcie Podkarpackiego Centrum Nauki "Łukasiewicz"

Już w najbliższy weekend, pierwsi chętni będą mieli okazję zapoznać się z koncepcją funkcjonowania centrum nauki w Jasionce k. Rzeszowa, które dla szerokiej publiczności będzie w pełni dostępne wiosną 2023 r.

Reklama