Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Kinga Paszek z RDK zdobywczynią specjalnego wyróżnienia na międzynarodowym festiwalu

Dodano: 20.05.2021 r. / Informacja prasowa

Kinga Paszek - uczestniczka zajęć wokalnych Rzeszowskiego Domu Kultury została laureatką V Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "World Song" otrzymując wyróżnienie specjalne Jury w IV kategorii wiekowej. Festiwal odbył się w formule online i wzięła w nim udział utalentowana wokalnie międzynarodowa młodzież.

Organizatorem V Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „World Song” jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej Nr 1 w Sosnowcu. Głównym celem wydarzenia jest promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej oraz tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi muzyki wśród młodych artystów.

Tegoroczna edycja międzynarodowego festiwalu zrealizowana została w formule online. Nadesłane nagrania uczestników z czterech kategorii wiekowych poddane zostały ocenienie profesjonalnego Jury, w którego składzie znaleźli się: Dorothea Agnoletto – Przewodnicząca Jury, Natalia Świtała, Sandra Mika, Aleksandra Jabłońska-Błokowska, Stanisław Witta, Bogusław Blicharski, Łukasz Kożuch i Konrad Bilski.

Jednym z laureatów festiwalu została Kinga Paszek z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście. Młoda wokalistka reprezentująca miasto Rzeszów zdobyła wyróżnienie specjalne Jury w IV kategorii wiekowej (rok urodzenia 2002-2005). Kinga została przygotowane do udziału w konkursie pod okiem instruktora wokalnego Dominiki Kindrat.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Śpiewająca z Wilczkami" z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Teatr Przedmieście zaprasza 25 marca o godz. 19.00 na wyjątkowy spektakl „Śpiewająca z Wilczkami” w reż. Anety Adamskiej-Szukały.

Aktualności

Bezpłatny koncert The FoxCats promujący debiutancki album

18 marca grupa The FoxCats zagra premierowy koncert promujący debiutancką płytę zatytułowaną „Wystrzeleni”.

Aktualności

Islandzki multiinstrumentalista wystąpi w Rzeszowie

Ragnar Ólafsson - wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii rusza w trasę po Polsce. 27 kwietnia wystąpi w Rzeszowie. Koncert odbędzie się w Kinie za Rogiem Cafe o godz. 19:00.

Aktualności

Letnie Brzmienia 2023 w Rzeszowie. Wystąpią m.in. Mrozu, Nosowska i Brodka

Nadchodzi lato muzycznych emocji. Organizatorzy Letnich Brzmień ogłosili listę artystów, którzy wystąpią w tym roku w Rzeszowie. Dwudniowy festiwal odbędzie się w dniach 7 – 8 lipca 2023 r. w Parku Sybiraków.

Aktualności

Podkarpacka trasa Eskaubei, Piotra Lemańczyka i Tomasza Nowaka

Dwa zespoły współtworzone przez rzeszowskich muzyków Eskaubei i Tomasza Nowaka oraz trójmiejskiego basistę Piotra Lemańczyka w marcu zagrają kilka koncertów na Podkarpaciu. Trasę zakończą w Warszawie.

Aktualności

Teatralny Speed Dating. Pokaz projektów Sceny Nowej Dramaturgii w Siemaszce

W najbliższą niedzielę w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej odbędzie się prezentacja projektów spektakli, powstałych w wyniku spotkania twórczych duetów podczas Teatralnego Speed Datingu.

Aktualności

Rockowa Noc 2023. Znamy kolejnych artystów

Nocny Kochanek i Dziwna Wiosna dołączają do line-upu tegorocznej edycji Rockowej Nocy. Festiwal odbędzie się w ostatni weekend wakacji w Miasteczku Akademickim Politechniki Rzeszowskiej.

Reklama