Rzeszów - Sobota, 18.07.2026
Reklama

Kolejne wydarzenia dla dzieci w ramach cyklu „Książka w plenerze"

Dodano: 15.07.2026 r. / Redakcja

Książka w plenerze / fot. WiMBP w Rzeszowie
Książka w plenerze / fot. WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie kontynuuje projekt „Książka w plenerze" – cykl spotkań na rzeszowskich Bulwarach, adresowanych do dzieci i młodzieży. Wydarzenia odbywają się przez całe lato, od czerwca do września, a na wszystkie obowiązuje wstęp wolny.

W programie znalazły się spotkania autorskie ze znanymi twórcami literatury dziecięcej, spektakle, wspólne czytanie, warsztaty oraz gry i zabawy z książką w tle. Poprzez realizację projektu WiMBP w Rzeszowie pragnie zainteresować młodych czytelników literaturą oraz dać im możliwość zabawy i relaksu, które niosą ze sobą także wartość edukacyjną. Wszyscy doskonale wiemy, że letni wypoczynek w plenerze i dobra książka to wspaniałe połączenie.

Poniżej zapowiedzi najbliższych wydarzeń:

22 lipca (środa), godz. 10.00

„Sówka mądra główka"

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 4–10 lat. W programie: kreatywne wykorzystanie sznurków.

23 lipca (czwartek), godz. 10.00

„Pan Poeta"

Spotkanie autorskie dla dzieci 4+. Poczujcie magię czytania z Panem Poetą! To nie będzie zwykłe spotkanie autorskie – to kolorowe show pełne przebieranek, balonów i głośnego śmiechu. Dzięki temu wydarzeniu dzieci odkryją, że biblioteka to miejsce niesamowitych przygód, a książka to bilet do świata pełnego emocji. Gwarantujemy mnóstwo uśmiechu i wrażeń, które zostaną z uczestnikami na długo!

Pan Poeta to autor książeczek dla dzieci. Zadebiutował tytułem „Kura, co tyła na diecie", a po roku „Ptasia Seria" została zamknięta szóstym tytułem – „Sową, co bałagan ma w porządku". Edukacyjne bajki autorstwa pana Michała znalazły się na Złotej Liście Fundacji ABC XXI „Cała Polska Czyta Dzieciom" w 2021 roku. Autor porusza w nich takie tematy jak samoakceptacja, egoizm, zdenerwowanie, wstyd, smutek, przyjaźń, niezrozumienie otoczenia czy niepewność i niezdecydowanie – i rozmawia o nich podczas spotkań z dziećmi.

29 lipca (środa), godz. 10.00

„Bajkowe karty"

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6–12 lat. W programie: tworzenie kart obrazkowych do teatrzyku kamishibai.

W razie deszczu wszystkie spotkania odbędą się w Filii nr 6 przy ul. Podwisłocze 6.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Chiński smok i Strażak Sam w kinie Helios

Podczas wydarzenia najmłodsi mogą liczyć również na zwariowane zabawy i animacje.

Aktualności

Gra miejska "Łukasiewicz". Poznaj biografię i osiągnięcia wynalazcy lampy naftowej

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje grę miejską pn. „Łukasiewicz” dla młodzieży od 13. roku życia. Wydarzenie odbędzie się w ramach Roku Ignacego Łukasiewicza.

Aktualności

Bezpłatne warsztaty i wystawa w ramach projektu "Kurhanin ze Słociny"

Rzeszowski Dom Kultury realizuje projekt „Kurhanin ze Słociny” inspirowany postacią Stanisława Gliwy

Aktualności

Ruszyły zgłoszenia do festiwalu "O Laur Rzecha"

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 15-16 listopada.

Aktualności

Marek Koterski i Małgorzata Bogdańska w Rzeszowie. Spotkania, monodram i przegląd filmów reżysera

Kino za Rogiem Cafe organizuje tydzień z reżyserem Markiem Koterskim i z aktorką Małgorzatą Bogdańską.

Aktualności

"Śpiewająca z Wilczkami" - premiera nowego spektaklu teatru Przedmieście

Premierowe pokazy odbędą się w dniach 24 i 25 września o godz. 19.00 w siedzibie Teatru Przedmieście przy ul. Reformackiej 4.

Aktualności

Koncert Wiedeński. Jedyna na świecie Orkiestra Księżniczek przyjedzie do Rzeszowa

Wystąpią soliści polskich i europejskich scen operowych, balet oraz jedyna na Świecie Orkiestra Księżniczek.

Reklama