Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Koncert adwentowy w Filharmonii Podkarpackiej. Oratorium "A kto się odda w radość"

Dodano: 17.12.2023 r. / ws

Oratorium Włodzimierza Korcza i Ernesta Brylla „A kto się odda w radość” – to wyjątkowa propozycja dla melomanów. Oratorium oparte jest na wielowiekowej polskiej tradycji pisania kolęd i pastorałek. Ponadczasowy tekst Ernesta Brylla oraz poruszająca muzyka Włodzimierza Korcza sprawiają, że utwór cieszy się ogromnym powodzeniem wśród publiczności.

Koncert odbędzie się w środę, 20 grudnia 2023 r. o godz. 19:00 w sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej. Oprócz orkiestry symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej, którą poprowadzi Rafał Jacek Delekta, wystąpią cztery chóry: Strzyżowski Chór Kameralny, Podkarpacki Chór Męski, Chór „Akord” ZNP i SCK w Mielcu, chór dziecięcy złożony z uczniów podkarpackich szkół muzycznych z: Błażowej, Jeżowego, Ropczyc, Rymanowa, Strzyżowa oraz wokaliści: Alicja Majewska, Olga Bończyk, Łukasz Zagrobelny, Andrzej Lampert, Włodzimierz Korcz oraz Andrzej Ferenc.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Sylwester na rzeszowskim Rynku

Żegnamy stary rok na rzeszowskim Rynku.

Aktualności

28. Finał WOŚP w Rzeszowie. Zagrają m.in. Oberschlesien, Feel i Skaldowie

12 stycznia na rzeszowskim Rynku już po raz 28. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Aktualności

Sylwester z Edith Piaf w "Siemaszce". Ostatnie wolne miejsca

W ostatni dzień roku Teatr im. Wandy Siemaszkowej podwójne zagra spektakl "Piaf" w reżyserii Jana Szurmieja. Pozostały.

Aktualności

Legendarny polski musical Metro w przyszłym roku w Rzeszowie

Wyjątkowe, kultowe i ponadczasowe wydarzenie już w maju przyszłego roku w Rzeszowie.

Reklama