Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Kwiecień w DKF Klaps. W programie m.in. nowy film Paolo Sorrentino

Dodano: 02.04.2025 r. / Redakcja

Kadr z filmu BOGINI PARTENOPE / Materiały prasowe dystrybutora Monolith Films
Kadr z filmu BOGINI PARTENOPE / Materiały prasowe dystrybutora Monolith Films

Trzy filmy znalazły się w kwietniowym programie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Jednym z nich jest najnowszy film zdobywcy Oscara Paolo Sorrentino zatytułowany „Bogini Partenope”, który będzie można zobaczyć 14 kwietnia.

Projekcje filmowe w ramach DKF Klaps odbywają się w poniedziałki, o godz. 19:00. Połączone są z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami prowadzonymi przez Dominika Nykla. Karnety miesięczne na trzy kwietniowe filmy będą dostępne w kasie biletowej WDK w cenie 30 zł a wejściówki pojedyncze na każdy film w cenie 12 zł - od dn. 1 kwietnia br. Wejściówki można również nabyć za pośrednictwem strony internetowej bilety.kulturapodkarpacka.pl

Poniżej kwietniowy program Klaps’a, informacje o filmach oraz zwiastuny.

07.04.2025 r. - MR. K - reż. Tallulah Hazekamp Schwab
14.04.2025 r. - BOGINI PARTENOPE - reż. Paolo Sorrentino
28.04.2025 r. - APETYT NA WIĘCEJ. LA COCINA - reż. Alonso Ruizpalacios

MR. K - reż. Tallulah Hazekamp Schwab
gatunek: dramat, thriller / produkcja: Holandia, Norwegia, Belgia 2024 / czas trwania: 94 min

Niezwykle widowiskowa, klaustrofobiczna, fascynująca, nieoczywista wariacja na temat dzieł Franza Kafki. Prawdziwa gratka dla fanów kina i literatury!!!
Tytułowy Mr. K. to zarazem postać wyjęta z kart powieści przedwcześnie zmarłego pisarza, jak i alter ego jego samego. Zagrany brawurowo przez Crispina Glovera, uosabia wszystkie klasyczne cechy kafkowskiego bohatera: wyobcowanie, uwikłanie w grozę istnienia, walkę z niezrozumiałymi strukturami rządzącymi światem. Całości dopełnia hipnotyzująca, surrealistyczna scenografia.

Podróżujący magik ( Crispin Glover ) zatrzymuje się na noc w hotelu pełnym niezwykłych gości i w którym dzieją się rzeczy co najmniej dziwne, a z którego, jak się później okazuje, trudno się wydostać.

BOGINI PARTENOPE - reż. Paolo Sorrentino
gatunek: dramat / produkcja: Włochy, Francja 2024 / czas trwania: 136 min

Nowy film zdobywcy Oscara Paolo Sorrentino, jednego z największych wizjonerów współczesnego kina, twórcy filmów „Wielkie Piękno”, „Oni”, „Młodość”.

Porywająca wizualnym pięknem i urzekająca nastrojem, oda do życia, miłości, wolności i niepowtarzalnego Neapolu. Kipiąca zmysłowością opowieść o kobiecie, która świadoma swojej oszałamiającej urody, nad podziw i uwielbienie mężczyzn przedkłada własną wolność i ciekawość świata.

Przyjście na świat małej Partenope jest jak narodziny bogini. Na pięknej wyspie Capri objawia się kobieta idealna, która swą niezwykłą urodą zniewala mężczyzn, jednocześnie wymykając się ich żądzom. Ambitna, ogromnie ciekawa świata, nade wszystko ceni sobie wolność i szukanie własnej drogi przez życie.


APETYT NA WIĘCEJ. LA COCINA - reż. Alonso Ruizpalacios
gatunek: dramat / produkcja: Meksyk, USA 2024 / czas trwania: 139 min

To opowieść o burzliwych losach pracowników wielkiej nowojorskiej restauracji, w której miłość, przyjaźń, rywalizacja, zdrada, kradzież i wielkie marzenia odmierzone w idealnych proporcjach składają się na wyśmienite filmowe danie. Te składniki, odmierzone w idealnych proporcjach, składają się na wyśmienite filmowe danie.

Kuchnia wielkiej nowojorskiej restauracji jest jak mikrokosmos, w którym krzyżują się drogi grupy marzycieli z różnych stron świata. Ich aspiracje i pragnienia boleśnie konfrontują się z rzeczywistością zarządzanej żelazną ręką restauracji.

Młoda lecz doświadczona kelnerka Julia i utalentowany kucharz Pedro muszą ukrywać swoją relację. Młodziutka Estela dopiero wchodzi w ten świat. Pracujący tu od lat Max za wszelką cenę chce udowodnić swój talent. Nonzo marzy, by sprowadzić do Nowego Jorku rodzinę. Na wszystkich z góry spogląda właściciel Rashid, dla którego liczy się tylko sprawnie funkcjonujący biznes. Gdy pewnego dnia rano, szef zmiany odkrywa kradzież, wszyscy stają się podejrzani.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Seniorzy na parkiet. W sobotę Miejska Potańcówka

Potańcówka Miejska dla Seniorów to impreza, która już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń organizowanych dla starszych mieszkańców Rzeszowa. Najbliższa Potańcówka odbędzie się już 6 kwietnia.

Aktualności

Sztuka A. Warhola na wystawie w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

Od 11 kwietnia w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, będzie można obejrzeć wystawę prac Andy’ego Warhola.

Aktualności

Mendelssohn, Ravel i Dvorak w piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej

Piotr Kościk poprowadzi podkarpackich filharmoników podczas piątkowego koncertu symfonicznego. W programie: Uwertura „Sen nocy letniej” Mendelssohna, koncert fortepianowy Ravela i VII Symfonia Dvoraka. Solistą wieczoru będzie pianista Janusz Olejniczak, jeden z najwybitniejszych...

Aktualności

Teatralny Speed Dating. W „"Siemaszce" rusza 6. edycja Sceny Nowej Dramaturgii

Scena Nowej Dramaturgii to platforma działająca przy Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, skupiona na współczesnych metodach tworzenia opowieści teatralnych, dla których osią jest słowo pisane.

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia. Dżem z Sebastianem Riedlem zagra na scenie głównej

Dżem to kolejny zespół, który dołączył do line-upu tegorocznych Rzeszowskich Juwenaliów. Grupa wystąpi z nowym wokalistą, którym od 6 kwietnia oficjalnie zostaje Sebastian Riedel, syn Ryszarda Riedla, wieloletniego frontmana zespołu.

Aktualności

Filmowy Poranek dla dzieci. Główną atrakcją spotkanie z Kliniką Doktora Misia

Kino Helios przy al. Powstańców Warszawy zaprasza małych kinomanów na kolejne spotkanie w ramach Filmowych Poranków. Tym razem główną atrakcję będzie spotkanie z Kliniką Doktora Misia, czyli nauka pierwszej pomocy.

Aktualności

Święto Paniagi uświetni występ "Viva Santana" Cichoński - Torres Band

Jedną z głównych atrakcji tegorocznego Święta Paniagi, będzie muzyczne show Leszka Cichońskiego i Jose Torresa na cześć legendarnego gitarzysty Carlosa Santany.

Aktualności

Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne. Do 8 kwietnia można zgłaszać prace

Trwają zgłoszenia do udziału w XXII Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych. Koła, kluby i grupy fotograficzne działające na Podkarpaciu, mają czas do 8 kwietnia na wysłanie swoich prac.

Reklama