Rzeszów - Czwartek, 02.04.2026
Reklama

Maciej Tubis zagra Chopina na nowym fortepianie. Wyjątkowy koncert w WDK

Dodano: 30.03.2026 r. / Redakcja

10 kwietnia o godz. 19.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie wystąpi Maciej Tubis – pianista, kompozytor i improwizator, odznaczony Brązowym Krzyżem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Podczas koncertu artysta zabierze publiczność w podróż przez muzykę Fryderyka Chopina, interpretowaną przez pryzmat własnego języka brzmieniowego, który rozwijał na albumach „Komeda: Reflections", „Into The Night" oraz najnowszym „All Your Fears, All Your Hopes".

W programie najbardziej rozpoznawalne motywy Chopina splecione w spójne impresje i narracje – od liryzmu nokturnów po motoryczną energię etiud. Fundamentem projektu jest improwizacja, której logikę porządkuje harmonia i kolorystyka tonacyjna. Dzięki temu muzyka pozostaje zakorzeniona w duchu Chopina, a jednocześnie nabiera współczesnego, koncertowego charakteru.

Maciej Tubis zagra na nowym fortepianie koncertowym marki Bechstein, zakupionym przez WDK dzięki dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Rzeszowski koncert jest częścią trasy pianisty. Bilety w cenie 79 zł dostępne na stronie https://www.maciejtubis.com/produkt/bilet-na-koncert-rzeszow-solo-live-10-04-2026-1900/

Maciej Tubis – pianista, kompozytor i improwizator, adiunkt Akademii Muzycznej w Łodzi. Odznaczony Brązowym Krzyżem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Koncertuje nieprzerwanie w prestiżowych salach koncertowych w Polsce i za granicą, zarówno jako solista, jak i lider projektów autorskich. Jego albumy („Komeda: Reflections", „Into The Night") i liczne koncerty spotkały się z uznaniem publiczności i krytyków, a najnowsze projekty konsekwentnie poszerzają język współczesnej pianistyki o elementy improwizacji, elektroniki i brzmienia neoklasycznego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

WEEKEND Z MDAG

WDK pokaże najciekawsze filmy festiwalu Millenium Docs Against Gravity

W dniach 17-19 maja 2024 r. w Rzeszowie odbędzie się 21. Weekend z Millennium Docs Against Gravity, na który zapraszają Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps”.

ESK 2024

Europejski Stadion Kultury po raz 14. w Rzeszowie. W tym roku będzie Strefa Kibica

Tradycyjnie w programie festiwalu znajdzie się Koncert Otwarcia i Koncert Kolektywów oraz dziesiątki projektów artystycznych rozgrywających się w przestrzeni miejskiej. W tym roku ze względu awans reprezentacji Polski do EURO 2024 powstanie...

Aktualności

Monika Brodka zamiast Darii Zawiałow na Rzeszowskich Juwenaliach

W związku z nagłą chorobą, Daria Zawiałow nie wystąpi na tegorocznych Juwenaliach Rzeszowskich. Zastąpi ją Monika Brodka. Największa studencka impreza na Podkarpaciu odbędzie się już w najbliższy weekend.

PUNKOWY PERFORMANCE

Koncert formacji Siksa w Rzeszowskich Piwnicach

Siksa to duet stworzony przez wokalistkę i performerkę Alex Freiheit i basistę Piotra "Burima" Buratyńskiego. To nie tylko zespół muzyczny, to manifest artystycznej odwagi, połączenia osobistych doświadczeń oraz wyjątkowej ekspresji scenicznej.

Wtorek z klasyką

Seksmisja - kultowa komedia Juliusza Machulskiego na dużym ekranie

Dokładnie w dniu 40-lecia premiery, rzeszowskie Kino za Rogiem Cafe przypomni kultową komedię Juliusza Machulskiego „Seksmisja”.

Aktualności

PDF. Jacek Stankiewicz o fotografiach Rzeszowa "z różnych szuflad"

29 kwietnia w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego odbędzie się kolejne otwarte spotkanie z cyklu „Poniedziałkowe Dyskusje Fotograficzne (PDF)”.

Reklama