Rzeszów - Środa, 18.03.2026
Reklama

Międzynarodowy sukces 9-latki z Rzeszowskiego Domu Kultury

Dodano: 04.06.2019 r. / ViC

Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Wilkowyja została zdobywcą III miejsca podczas XIII Spotkania Mistrzów Muzyki, które odbyło się w dniu 1 czerwca w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Konkurs odbył się z okazji Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej Pacanów – Rosja 2019 w ramach „Edukacji Kulturalnej z Koziołkiem Matołkiem”.

XIII Spotkanie Mistrzów Muzyki w XVII Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej Pacanów – Rosja 2019 to największe wydarzenie prezentujące kulturę dziecięcą, podczas którego prezentują się najlepsi młodzi wokaliści z całego kraju. Konkurs został zorganizowany w dniu 1 czerwca 2019 roku przez Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka
w Pacanowie i odbył się pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polskiej Agaty Kornhauser-Dudy.

Jedną z laureatek konkursu została 9-letnia Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury, która zdobyła III miejsce w I kategorii wiekowej 7-10 lat. Młoda artystka śpiewa od września 2017 roku i na co dzień uczęszcza na zajęcia wokalne prowadzone w Rzeszowskim Domu Kultury filia Wilkowyja, gdzie doskonali swoje umiejętności pod okiem instruktora Katarzyny Pasierb.

Wokalistka pomimo bardzo młodego wieku może poszczycić się wielkimi sukcesami, takimi jak III miejsce w XV Podkarpackim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Na Skrzydłach Muzyki", I miejsce w XI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Sanoku czy II miejsce w XI Międzypowiatowym Przeglądzie „Krzesowksie Kolędowanie 2019”.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Queens of Soul muzyczną gwiazdą Karpackiej Majówki

W dniach 1 - 3 maja w Rzeszowie odbędzie się Karpacka Majówka, która będzie połączeniem trzydniowego jarmarku, Święta Paniagi i kolejnej edycji festiwalu Karpaty na Widelcu z udziałem Roberta Makłowicza. Zwieńczeniem majówki...

Aktualności

"Zrozumiesz jak dorośniesz" - Aleksandra Radomska z nowym programem w Rzeszowie

Aleksandra Radomska, okularnica z ADHD, która od lat podbija serca swoich obserwatorek w internecie, a od 2021 roku również na scenie, powraca z nowym programem. W kwietniu wystąpi w Rzeszowie.

Aktualności

"Śpiewająca z Wilczkami" z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Teatr Przedmieście zaprasza 25 marca o godz. 19.00 na wyjątkowy spektakl „Śpiewająca z Wilczkami” w reż. Anety Adamskiej-Szukały.

Aktualności

Bezpłatny koncert The FoxCats promujący debiutancki album

18 marca grupa The FoxCats zagra premierowy koncert promujący debiutancką płytę zatytułowaną „Wystrzeleni”.

Aktualności

Islandzki multiinstrumentalista wystąpi w Rzeszowie

Ragnar Ólafsson - wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii rusza w trasę po Polsce. 27 kwietnia wystąpi w Rzeszowie. Koncert odbędzie się w Kinie za Rogiem Cafe o godz. 19:00.

Aktualności

Letnie Brzmienia 2023 w Rzeszowie. Wystąpią m.in. Mrozu, Nosowska i Brodka

Nadchodzi lato muzycznych emocji. Organizatorzy Letnich Brzmień ogłosili listę artystów, którzy wystąpią w tym roku w Rzeszowie. Dwudniowy festiwal odbędzie się w dniach 7 – 8 lipca 2023 r. w Parku Sybiraków.

Reklama